Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2018 08 25

Festivalis „Mėnuo Juodaragis“ paskleidė burtus Žemaitijoje

Savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ paskutinį vasaros savaitgalį pakvietė visus susiburti jau dvidešimt pirmąjį kartą. Šių metų glaustojo Juodaragio tema kaip niekada paslaptinga – festivalį aplankė jos didenybė magija. Ne ką mažiau magiška ir festivalio erdvė, kuri gerbėjus pakvietė įsikurti Žemaitijoje – įspūdingame Molavėnų piliakalnių komplekse.
Festivalis „Mėnuo Juodaragis“
Festivalis „Mėnuo Juodaragis“ / Kazimiero Šešelgio nuotr.

Tarp dviejų piliakalnių plytintis slėnis, apsuptas miškingų šlaitų ir vaizdingai raižytų Šešuvio upelio kilpų pritraukė tris dienas kvies patirti plačią kultūrinę programą ir muzikinius pasirodymus, kurie iki pat festivalio pradžios buvo laikomi paslaptyje. Tik atvykus į festivalį klausytojams buvo atskleisti šių metų atlikėjai ir visa muzikinė programa.

Tradiciškai festivalis prasidėjo baltiškomis apeigomis, pagerbiant senąsias tradicijas ir kviečiant susilieti su gamta. Didžioji Dausų scena buvo atidaryta magijos akordais, kuriuos skleidė būgnų perkusijos virtuozas Gintas Gascevičius, po kurio užburiančio pasirodymo scenoje pasirodė svajingosios „Sen Svaja“ merginos, kurias keitė ne ką mažiau magiškas Sauliaus Spindi pasirodymas.

Ilgamečiai festivalio draugai grupė „Ugniavijas“ pristatė savo albumą, o sutemus į sceną kilo grupė iš tolimosios Australijos „Dandelion Wine“.

Kazimiero Šešelgio nuotr. /Festivalis „Mėnuo Juodaragis“
Kazimiero Šešelgio nuotr. /Festivalis „Mėnuo Juodaragis“

Antroje Pagaugų scenoje viena didžiausių šių metų staigmenų - Andriaus Mamontovo projektas, kuriame buvo pristatyti kelionėse rinkti garsai kartu su garsia peizažinės kūno tapybos menininke Vilija Vitkute ir įspūdingais raštais puoštais šokėjai.

Įspūdingą pasirodymą pakeitė svečių iš Prancūzijos „Meta Meat“ pasirodymas – tai dviejų alternatyvios muzikos pasaulyje žinomų atlikėjų Somekilos (2kilos&More) ir Phil Von (Von Magnet) projektas.

Tradiciškai gausi festivalio programa visas tris festivalio dienas kvies pasiklausyti paskaitų, kuriose įvairiausi lektoriai, mokslininkai, akademikai, etnologai, ezoterikai pasidalins savo žiniomis, atradimais ir požiūriais, kas yra magija ir burtai.

Kazimiero Šešelgio nuotr. /Festivalis „Mėnuo Juodaragis“
Kazimiero Šešelgio nuotr. /Festivalis „Mėnuo Juodaragis“

Kino ir paskaitų palapinėje penktadienio vakarą režisierius Mindaugas Survila pristatė savo naujausią filmą „Sengirė“, o iki pat paryčių buvo galima susipažinti su trumpametražiais lietuviškais filmais.

Burtų kiemas šiemet atvėrė magiškas amato paslaptis visiems, norintiems sužinoti, kas slypi už regėjimo lauko, o šalia įsikūręs Amatų kiemas kvietė susipažinti su senaisiais amatais ir juos išbandyti.

„Mėnuo Juodaragis” šiemet rebgiamas ypatingo, glausto formato – jo lankytojų skaičius ribotas. Tokia festivalio versija rengiama kas 4 metus. Pasak rengėjų, „mažasis Juodaragis" tai proga atrasti kitą nuostabią Lietuvos vietovę, kartu prisiminti festivalio ištakas ir gentišką jaukumą bei įgyvendinti nestandartinius sumanymus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?