TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2016 08 05

„Granatų“ merginos plūdo į Švedijos atstovo „Eurovizijoje“ Franso koncertą

Penktadienio vakarą festivalyje „Granatos“ į vieną vietą suburti daugiausiai merginų pavyko Švedijai „Eurovizijoje“ atstovavusiam Fransui (17). Dainininkas pirmą kartą koncertavo Lietuvoje, tačiau tikrai ne paskutinį – pasirodo, jis čia turi labai daug gerbėjų.
Franso koncerto „Granatos Live“ akimirka
Franso koncerto „Granatos Live“ akimrka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Penktadienį Rumšiškėse prasidėjo festivalis „Granatos Live“. Susinešę visus daiktus, pasistatę palapines, su gera nuotaika festivaliautojai vakare traukė link pagrindinių scenų.

Nuo 17 valandos čia prasidėjo koncertai. Neabejotinai vienas laukiamiausių – Švedijai „Eurovizijoje“ atstovavusio dainininko Franso.

Prieš jo pasirodymą, minioje vaikinų beveik nesimatė, bene visos į festivalį atvykusios merginos dar prieš 20 valandą ėmė rikiuotis ir brautis į priekį laukdamos atlikėjo. Kai kurios jų buvo pasiruošusios – atsinešė Švedijos vėliavą, kuria mojavo visą koncertą.

Ir 20 valandą ant scenos pasirodė jų dievaitis, kuriam talkino 6 muzikantų grupė. Vaikinas pradėjo su Bob Marley „A lalala long“ daina.

Vos įbėgęs į sceną jis sakė: „Parodykit, ką galit! Dainuokit kartu!“

Džinsus, baltus marškinėlius ir raudoną kepurę vilkintis Fransas tik dar kartą įrodė, kodėl Europa jį taip pamilo – dainininkas buvo kaip visada nuoširdus, besišypsantis ir paprastas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rumšiškėse prasidėjo festivalis „Granatos Live“: suvažiavo puikiai nusiteikę melomanai

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Franso koncerto „Granatos Live“ akimrka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Fransas

„Aš esu pirmą kartą Lietuvoje. Galiu pasakyti, kad tai gera pradžia. Visgi noriu pasitaisyti – tai tiesiog puiki pradžia“, – kalbėjo dainininkas.

Tiesa, dainininkas negali pasigirti dideliu savo dainų repertuaru – jų turi vos kelias. Todėl ir koncerto metu atlikėjas daugiausiai perdainavo kitų atlikėjų kūrinius: Jason Mraz „I'm yours“, Tracy Chapman „Fast car“, EMF „You're unbelievable“ ir daugelį kitų. Tačiau taip pat pristatė ir keletą, kurios dar nėra išleistos.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Franso koncerto „Granatos Live“ akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Franso koncerto „Granatos Live“ akimirka

Fransas atidavė visą save, jo energija, rodos, niekad nesibaigs – atlikėjas šoko nesustodamas, nuolat kalbino publiką ir ragino dainuoti kartu.

Jam užtraukus 5 vietą „Eurovizijos“ konkurse iškovojusią dainą „If I were sorry“, buvo galima tiesiog užsikimšti ausis – merginos garsiai rėkė iš laimės. Fransui pradėjus dainuoti, minia žinojo visus žodžius – dainavo kartu.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Franso koncerto „Granatos Live“ akimrka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Franso koncerto „Granatos Live“ akimirka

Matant atlikėją ant scenos nekilo jokių abejonių, kaip jam, būnant tokiam jaunam, pavyko patekti į „Euroviziją“ ir tapti jauniausiu švedu atstovavusiam šaliai per 33 metus. Jo atvirumas, šiltas bendravimas su gerbėjais nepaliko nė vieno abejingo ir Lietuvoje.

„Mes dar susitiksime. Širdingai dėkoju!“, – baigdamas koncertą sakė Fransas.

Beje, Fransas į festivalį atvyko savo pasirodymo vietą. Organizatoriai net buvo nustebę, jo pageidavimų sąrašas – trumpiausias iš visų festivalio žvaigždžių – dainininkas su komanda norėjo tiesiog „gero, sveiko, šilto maisto“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Į Lietuvą atskrido Švedijai „Eurovizijoje“ atstovavęs Fransas

Apie Fransą

Nigerietiškų, britiškų ir švediškų šaknų turintis Fransas Jeppsonas Wallas Švedijoje tapo dar 2006-aisiais. Tuomet septynmetis, kuris yra didžiulis futbolo fanas, kartu su švedų grupe „Elias“ įrašė dainą, skirtą Zlatanui Ibrahimovičiui. Futbolininką palaikantis kūrinys „Who‘s da Man“ tapo hitu bei trylika savaičių laikėsi Švedijos muzikos topo pirmoje vietoje.

VIDEO: Who's da man, Zlatan. Official Video.

Daina tiek išpopuliarėjo, kad buvo įrašyta ir angliška jos versija, o vienos Karlskronos bažnyčios mušamų varpų garsas buvo pakeistas Franso dainos melodija. Dar viena sportui, o tiksliau nacionalinei Švedijos futbolo rinktinei palaikyti skirta Franso daina „Fotbollsfest“ pasirodė po kelerių metų.

Į muzikos topų viršūnes Fransas sugrįžo šių metų pavasarį. Su daina „If I Were Sorry“ laimėjęs Švedijos „Melodifestivalen“ – nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ – konkursą Fransas akimirksniu susigrąžino turėtą populiarumą.

VIDEO: Frans - If I Were Sorry (Sweden) 2016 Eurovision Song Contest

„If I Were Sorry“, po pirmojo atrankos etapo išleista kaip singlas, jau pačią pirmą savaitę užkopė į pirmą Švedijos topų vietą. Daina taip pat pakliuvo į „Spotify Viral“ topus Šveicarijoje, Taivane, Islandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse.

Oskaro Fogelstriomo, Maiklo Saksellio, Fredriko Anderssono ir paties Franso kurta daina lėmė tai, jog Fransas tapo jauniausiu per paskutinius 33 metus švedu, atstovavusiu šaliai „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius