Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2015 09 16

Grupė „Skylė“ koncertavo Ukrainos armijos ir savanorių batalionų daliniuose

Lietuvių dainos apie Lietuvos partizanus ukrainiečių kalba Ukrainos kariams, esantiems Donbase, karo zonoje. Taip atrodė net kelias dienas trukęs žinomos Lietuvos roko grupės „Skylė“ koncertinis turas po Rytų Ukrainos pafrontę, vadinamąją „antiteroristinės operacijos zoną“.
„Skylė“
Koncerto Ukrainoje akimirka / Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr./Aistė Smilgevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Aistė Smilgevičiūtė

Ši grupė ir jos dainininkė Aistė Smilgevičiūtė rugsėjo 8-10 dienomis surengė 5 koncertus įvariems Ukrainos reguliariosios armijos ir savanorių batalionų daliniams, dislokuotiems Donecko srityje ir dalyvavusiems svarbiausiuose bei karščiausiuose jau daugiau nei metus vykstančio Ukrainos ir Rusijos kontroliuojamų Donbaso separatistų karo mūšiuose.

Tai – 95-oji oro desanto brigada ir jos antrasis batalionas, vadovaujamas vieno iš legendinių Donecko oro uosto gynėjų- „kiborgų“ vadų „Pašos Meškino“, 30-oji mechanizuotoji brigada, savanorių batalionų „Kijevas-1“ ir „Sič“ kariai.

Asmeninio albumo nuotr./Koncerto Ukrainoje akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Koncerto Ukrainoje akimirka

Slovjanskas-Nikonirivka-Artiomivskas-Kurachovo. Tokiu maršrutu, pradėdama nuo miesto, kuriame prasidėjo šis karas ir baigdama kone pačia dabartine pafronte, keliavo „Skylė“ ir A.Smilgevičiūtė, kuriems teko surengti ir du koncertus per dieną skirtingose vietose. Grupės nariai išmėgino karo lauko sąlygas ne tik koncertuodami kariams, bet ir kartu su jais dalindamiesi jų kasdiene buitimi.

Lietuvių muzikantai Ukrainos kariams atliko dainas iš savo paskutinio ir populiariausio albumo „Broliai“, pašvęsto Lietuvos pokario partizanų kovai. Kelios dainos iš šio albumo jau yra išverstos į ukrainiečių kalbą.

Idėja apie Lietuvos pokario laisvės kovą uždainuoti ukrainietiškai grupei kilo dar 2013 m. pabaigoje, jos pasirodymo ant Maidano scenos išvakarėse. Vykdama palaikyti įsisiūbuojančios revoliucijos, „Skylė“ su Ukrainos vertėjos Marijanos Kijanovskos pagalba išvertė dainos „Priesaika“ priedainį, o grįžusi į Lietuvą – ir visą dainą.

Po to buvo išversta dar pora „Skylės“ dainų, kurios sugulė į minialbumą „Браття“. Keli šimtai šio albumo kopijų buvo išdalintos ir šio turo metu, jo dainos skambėjo ir per koncertus.

Asmeninio albumo nuotr./Koncerto Ukrainoje akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Koncerto Ukrainoje akimirka

„Visur, kur lankėmės, jautėmės labai laukiami ir reikalingi, žmonės labai stengėsi mus priimti kuo geriau ir svetingiau -- kiek tik įmanoma tokiomis sąlygomis. Pagrindinis mūsų tikslas buvo labai paprastas ir žmogiškas – kariams parodyti ir savo dainomis pasakyti, kad esame kartu su jais, kad remiame juos, ginančius savo šalį.

Tad dainos, kurias skyrėme savo miško broliams, mūsų nuomone, labai tinka ir dabartiniams Ukrainos kariams. Be to, aiškiai matėme ir jutome, kaip jiems apskritai reikia bet kokio palaikymo ir kaip juos jaudino tai, ką darome, kaip jie reaguoja į visas, ne tik ukrainietiškai atliekamas dainas. O bene jautriausia kiekvieno koncerto akimirka būdavo ta, kai jo pabaigoje mums užgrojus „Priesaiką“, visi klausytojai plodami pakildavo iš vietų ir dainuodavo kartu“, – tokiais įspūdžiais dalijasi A.Smilgevičiūtė.

Tiek eiliniai kariai, tiek jų vadai po koncertų karštai dėkojo svečiams už jų dovaną, o pačius koncertus dažnai vadino geriausiais girdėtais gyvenime.

Asmeninio albumo nuotr./„Skylė“
Asmeninio albumo nuotr./„Skylė“

Tuo tarpu grupės lyderis Rokas Radzevičius sako, jog koncertai Ukrainos kariams – senai kilusi mintis. Ji buvo įgyvendinta savanoriškais ir labdaringais pagrindais, bei kelionės išlaidas padengus Lietuvos kultūros tarybai. Prie „Skylės“ prisijungė, kartu koncertavo ir kelionėje talkino ukrainiečių roko grupė „Taruta“, Ukrainos kariuomenei padedantys savanoriai ir labdaringi fondai „Gyvenimo teritorija“ bei „Atverk savo širdį“.

„Didelį įspūdį paliko ir savanorių organizuotumas, atsidavimas bei entuziazmas, rengiant šį turą, kiti sutikti savanoriai, padedantys žmonėms, bėgantiems nuo karo. Būtent savanoriai deda didžiules pastangas, keisdami padėtį šalyje, nors ir patys pripažįsta, kad jiems atsimušant į seną požiūrį, valdžios abejingumą bei korupciją, kartais svyra rankos“, – sako A.Smilgevičiūtė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius