Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2017 04 14

Grupės „Subtilu-Z“ nariai kūrybinio įkvėpimo sėmėsi Indijoje ir Amerikoje

Instrumentinės grupės „Subtilu-Z“ nariams pavasaris – kelionių metas. Prieš intensyvų savo naujojo albumo „Grammy winners“ pristatymo koncertų turą, trys grupės nariai Vytautas, Povilas ir Dmitrijs nusprendė atsikvėpti ir nepamirštamiems įspūdžiams leistis į Indiją bei Ameriką.
Grupės „Subtilu-Z“ narių atostogos Indijoje ir Amerikoje
Grupės „Subtilu-Z“ narių atostogos Indijoje ir Amerikoje / Asmeninio albumo nuotr.

Nors Indijoje ir Nepale grupėje perkusija grojančiam Vytautui teko pabūvoti prieš septynerius metus, muzikantui vis kirbėjo mintis ten sugrįžti. „Nors dažnai keliauju su būriu draugų, šįkart norėjosi keliauti dviese su drauge Aleksandra. Norėjosi jai daug ką parodyti, daug ką patirti kartu“, – pasakoja Vytautas.

O naujų patirčių kelionėje netrūko. „Viena tokiose šalyse keliauti trims vyrukams, o visai kas kita – dviese su šviesaus gymio šviesiaplauke mergina. Tai ypač jautėsi mažesniuose miestuose ir kaimeliuose – buvome tikra egzotika. Maža to, kad esi nuolat stebimas daugybės juodų akių, kurios neretai tiesiog atsistoja priešais ir be perstojo žiūri, dar esi liečiamas, nuolat įkyriai kalbinamas, dėl to nė akimirkai negali atsipalaiduoti“, – šypsosi Vytautas.

Su drauge jie keliavo tris savaites, pradžioje vyko į Nepalą.

„Sostinė Kathmandu smarkiai pasikeitusi po praeito mano apsilankymo: daugybė pastatų ir amžius menančių objektų sugriauta per vykusį žemės drebėjimą. Tačiau viskas po truputį atstatinėjama. Iš sostinės vykome į Pokharą – miestą Himalajų papėdėje. Turbūt būsiu iš tų kurie įsimyli kalnus visiems laikams – kasmet bent trumpam keliauju kažkur pakopinėti. Pokharoje nekopėme nei į šventąją Anapurnos viršūnę, nei į mažesnes, tiesiog padarėme keletą žygių kalnų papėdėse. Manau, Himalajams dar esu smarkiai per mažas. Bet noriu užaugti“, – atvirauja Vytautas.

Asmeninio albumo nuotr./„Subtilu-Z“ nario Vytauto atostogos Indijoje
Asmeninio albumo nuotr./„Subtilu-Z“ nario Vytauto atostogos Indijoje

Iš Pokharos pora kirto Indijos sieną ir keliavo į Varanasį, miestą prie šventos Gango upės.

„Nukeliavome iki vakarų Bengalijos paplūdimių. Dabar esame Kolkatoje – Indijos kultūros židinyje. Kelionę baigsime sostinėje Delyje“, – pasakoja muzikantas. Į šią kelionę Vytautas vyko ne patirti nušvitimo ar priimti naujo tikėjimo, o turėdamas keletą tikslų: norėjosi pamatyti džiungles, laukinę gamtą, taip pat susipažinti su vietinias perkusiniais instrumentais: „Turėjau keletą pamokų su nepalietišku būgnu madal bei indiškais tabla būgnais. Labai norėjosi juos paliesti gyvai, o ne mokytis iš vadovėlio. Turėjau galimybę pabendrauti su šių intrumentų muzikos meistrais, tad dabar esu pilnas motyvacijos ir net į teoriją žiūriu kitaip.“

Baigiantis kelionei Vytautui norėjosi ekstremalių pojūčių, tokių situacijų, kuriose sprendimus tektų priimti čia ir dabar.

„Viso to gavome su kaupu, kai leidomės į septynių valandų kelionę mažu vietiniu autobusu per kalnus. Dėl kalnų griūties Nepale užtrukome 16 valandų, tad visi tolimesni kelionės planai žlugo. Po tokių nuotykių pasidarai ramesnis ir į viską pradedi žiūrėti daug paprasčiau“, – šypsosi muzikantas, surinkęs nemažai pamąstymų, video medžiagos apie „gražiąją“ ir „purvinąją“ Indijos puses. Visa šia medžiaga Vytautas nekantrauja grįžęs pasidalinti savo kanale „Youtube“, taip pat sėsti prie būgnų ir viską papasakoti muzikos kalba.

Kol Vytautas su drauge keliavo Indijoje, kiti grupės nariai Povilas ir Dmitrijs pirmąkart savaitei skrido į Niujorką. „Visa pasaulio muzika, kuri skambėjo ir dar neskambėjo, yra Niujorke. Šis miestas man visada asocijavosi su aukšto lygio kultūra, muzika, todėl ir savo kelionės tikslu pasirinkome įvairių koncertų lankymą.“

Asmeninio albumo nuotr./„Subtilu-Z“ narių Povilo ir Dmitrijs atostogos Amerikoje
Asmeninio albumo nuotr./„Subtilu-Z“ narių Povilo ir Dmitrijs atostogos Amerikoje

Muzikantai lankėsi Karnegio rūmuose (angl. Carnegie Hall), kur klausėsi San Fransisko simfoninio orkestro, atlikusio G. Malerio pirmąją simfoniją.

Kitą vakarą akordeonistai skyrė įspūdingam Stefan Harry koncertui Niujorko džiazo festivalyje. Šis atlikėjas bei jo pasirodymas Povilui paliko didžiausią įspūdį. Harry labai stiprus ne tik kaip atlikėjas, bet ir kaip scenos profesionalas: jo elgesys, charizma pasirodymo metu tiesiog užbūrė publiką. Kiekvienas atlikėjas, ieškodamas atsakymų į tam tikrus klausimus, dažniau ar rečiau patenka į kūrybinę aklavietę, o atsakymus randa netikėčiausiose vietose. Šis koncertas man padėjo ne tik išsigryninti mintis, bet ir suprasti tam tikrus dalykus, kurie nedavė ramybės iki šiol.“

Dar vienas, ne mažiau įspūdingas, aplankytas koncertas – G.Verdi opera „Aida“ Metropoliteno teatre, kur vieną pagrindinių Amneris vaidmenį atliko lietuvė Violeta Urmana.

Povilas ir Dmitrijs vieningai teigia, kad norint gerai pažinti Niujorką, tam reikėtų skirti mėnesį laiko.

„Susipažinti su šiuo megapoliu vienos savaitės tikrai nepakanka. Jau žinome, kad ši, nors ir trumpa, bet turininga kelionė bei įspūdžiai atsipirks su kaupu – grįžome kupini idėjų, kurias jau nekantraujame realizuoti savo ir „Subtilu-Z“ muzikinėje veikloje’’, – tik vakar iš kelionės grįžes pasakoja Povilas ir jau ruošiasi „Sublilu-Z“ naujoje albumo pristatymo koncertams, kurie vyks balandžio 25 dieną Vilniuje, 29 dieną Birštone ir gegužės 13 dieną Palangoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką