Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2020 01 07

Į Lietuvą atvyksta ilgai lauktas kvartetas „Il Divo“: grupei priklauso ir Guinnesso rekordas

Šių metų lapkritį populiariausias pasaulyje operinis vokalinis pop kvartetas „Il Divo“ pirmą kartą koncertuos Lietuvoje. Ilgai mūsų šalyje lauktas grupės pasirodymas įvyks lapkričio 17 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje.
Vokalinis pop kvartetas „Il Divo“
Vokalinis pop kvartetas „Il Divo“ / Organizatorių nuotr.

Prieš penkiolika metų TV teisėjas ir vienas žinomiausių muzikos prodiuserių Simonas Cowellas subūrė Urs Buhler, Sébastien Izambard, Carlos Marin ir Davidas Milleris į bendrą projektą „Il Divo“, nuo tada šis tarptautinis kvartetas išlieka vienu didžiausių tūkstantmečio muzikiniu fenomenu.

Operinės pop muzikos pradininkai yra pardavę daugiau nei 30 milijonų albumų kopijų, o jų kūriniai 160 kartų tapo auksiniais ir platininiais 35-iose pasaulio valstybėse. Nuo 2006 m. jiems priklauso Gineso rekordas kaip sėkmingiausiai klasikinio krosoverio grupei per visą tarptautinės muzikos istoriją.

Organizatorių nuotr./Vokalinis pop kvartetas „Il Divo“
Organizatorių nuotr./Vokalinis pop kvartetas „Il Divo“

Vos išleistas, naujausias „Il Divo“ albumas „Timeless“ iškart užėmė pirmąją populiariausių „Billboard“ klasikos albumų topo vietą ir tapo jau 8-uoju grupės albumu, atsidūrusių šio sąrašo viršūnėje. Šis mėgiamiausių pop ir tradicinių klasikos kūrinių, atliktų keturiomis kalbomis, albumas išskirtinis tuo, kad pirmą kartą grupės nariai patys parinko albume skambančias dainas ir prodiusavo savo įrašus.

„Mes atrinkome nesenstančius kūrinius, iš kurių daugelis skambėjo klasikiniuose filmuose, pavyzdžiui, daina „Smile“ iš 1936 m. Čarlio Čaplino filmo „Naujieji laikai“, beje, šios dainos kompozitorius yra pats Č.Čaplinas“, – sako „Il Divo“ narys Carlos.

Penkis naujausio albumo kūrinius („Hola“, „Aqui Esperandote“, „Unforgettable“, „Angels“ ir „Smile“) lydi ir išskirtiniai vaizdo klipai, pasakojantys vieną bendrą istoriją. Grupės nariai patys sugalvojo tokią vaizdo klipų idėją, o Davidas visus juos režisavo kartu su garsiu muzikos klipų režisieriumi Franku Borinu.

Organizatorių nuotr./Vokalinis pop kvartetas „Il Divo“
Organizatorių nuotr./Vokalinis pop kvartetas „Il Divo“

Derindami operinio dainavimo techniką ir romantines bei pop dainas „Il Divo“ sumušė rekordus, laimėję visus įmanomus tokio žanro apdovanojimus. Be to, dainavo su tokiomis žvaigždėmis kaip Celine Dion ar Barbara Streisand, ne po kartą koncertavo keliems JAV Prezidentams bei Jos Didenybei karalienei Elžbietai II.

Sunku patikėti, kad karjeros pradžioje Urs (Šveicarija), Carlos (Ispanija), Sébastien (Prancūzija) ir Davidas (JAV) buvo visiškai nepažįstami žmonės, kiekvienas su skirtinga muzikine patirtimi. Tenoras David operinio dainavimo mokėsi konservatorijoje ir jau buvo atlikęs vaidmenį Brodvėjuje rodytoje „Bohemoje“.

Organizatorių nuotr./Carlos Marin
Organizatorių nuotr./Carlos Marin

Baritoną Carlos profesionaliai dainavo nuo vaikystės, netgi buvo vadinamas „mažuoju Carluso“, savo pirmąjį albumą įrašė būdamas 8-erių ir buvo labai populiarus muzikinių teatrų aktorius Europoje.

Tenoras Urs grojo smuiku, klarnetu, pianinu, gitara ir būgnais, paauglystėje, prieš pasirinkdamas operos kelią, netgi buvo sunkiojo metalo grupės lyderis. Sébastien buvo talentingas dainų kūrėjas ir pop muzikos žvaigždė Prancūzijoje, jo singlas „Si Tu Savais“ buvo užėmęs pirmąją Prancūzijos muzikos topų vietą.

Organizatorių nuotr./Urs Buhler
Organizatorių nuotr./Urs Buhler

Pradžioje šiuos keturis atlikėjus vienijo tik aistra muzikai ir šioks toks smalsumas, kas gausis iš suburto kvarteto. Bet kai jie visi kartu uždainavo, įvyko kai kas nepaprasto. Pirmasis 2004 m. išleistas kvarteto „Il Divo“ albumas tokiu pat pavadinimu, virto neįtikėtina sėkme – vien Jungtinėje Karalystėje vos per šešias savaites buvo parduota daugiau nei milijonas albumo kopijų, galiausiai jis užkopė į 12-os šalių populiariausių albumų sąrašų viršūnę.

To užteko įrodyti, kad „Il Divo“ nėra tiesiog industrijos sukurtas pramoginis projektas. Pirmojo koncertinio turo bilietai buvo išparduoti į 69-is pasirodymus 18-oje šalių. „Il Divo“ pakerėjo publiką įvairiomis pasaulio kalbomis atliekamomis dainomis, apjungiančiomis operą ir populiariąją muzika.

„Simon Cowel yra labai įtaigus žmogus, bet neturėjo jokio iš anksto suformuluoto grupės modelio. Taigi, atsidūrę įrašų studijoje, mes patys turėjome rasti kelią, – sako Davidas. – Nebuvo lengva, buvome keturi solo atlikėjai – trys operinio dainavimo ir vienas pop – iš skirtingų šalių, turėjome įveikti nemažai tarpusavio supratimo barjerų. Simonas davė mums šūsnį dainų ir pasakė „priverskite mane didžiuotis“. Tai iš tiesų buvo didžiulis eksperimentas.“

Eksperimentas virto daugiau nei penkiolika metų gyvuojančia pasaulinio pripažinimo sulaukusia grupe, kuri pirmą kartą atvyksta ir į Lietuvą. Lapkričio 17 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks vienintelis Baltijos šalyse „Il Divo“ koncertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius