Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 01 30, 11:57

Į Lietuvą atvyksta unikalaus metalinio skambesio meistrai „Igorrr“

Jeigu jums kada nors kilo mintis, kad metalinės muzikos scena išsikvėpė ir negali pasiūlyti nieko naujo, tai į Lietuvoje vyksiantį festivalį „Kilkim Žaibu XXI“ atvykstantys svečiai iš Prancūzijos „Igorrr“ parodys, kaip smarkiai klystate – jų muzika, nors ir akivaizdžiai metalinė, nėra panaši į nieką, ką pasauliui yra tekę girdėti iki šiol.
„Igorrr“
„Igorrr“ / Asmeninio albumo nuotr.

„Igorrr“ kūryboje labai netikėtai ir neįtikėtinai dera ekstremalus metalas, klasikinė, barokinė ir net elektroninė muzika – derinys yra be galo keistas, tačiau toks kokybiškas, kad šis projektas, vadovaujamas Gautier Serre (dar žinomo Igorrr pseudonimu), jau užsitarnavo pagarbą ne tik Prancūzijos, bet ir viso pasaulio metalo ir elektroninės muzikos scenoje – ir vienos, ir kitos muzikos gerbėjus G.Serre išstumia iš komforto zonos. Ir, nepaisant to, kad Igorrr muziką kuria jau daugiau nei dešimtį metų, jo triukų ir muzikinių stebuklų niekas nesugebėjo nei pakartoti, nei sukurti kažko panašaus.

VIDEO: Igorrr - ieuD [OFFICIAL VIDEO]

„Tiesiog noriu kurti muziką, kurią myliu. Nenoriu klausti savęs, ar tai per daug sudėtinga, ar per daug nutolę nuo to, kas patinka žmonėms. Noriu kurti muziką, kuri man priimtina, be jokių suvaržymų. Tai yra tarsi didelė metalistų, elektronikos moksliukų ir klasikos gerbėjų šventė, kur jie visi kartu prisigeria ir randa geriausią savo mėgstamo stiliaus variantą“, - savo kūrybą apibūdina G.Serre.

Savo pėdsaką „Igorrr“ kūryboje yra palikusi neįtikėtina ir sunkia suderinama grupių bei kompozitorių įvairovė: iš vienos pusės - „Meshuggah“ ir „Cannibal Corpse“, iš kitos - Frédéricas Chopinas, Johannas Sebastianas Bachas bei Domenico Scarlatti, iš trečios - „Aphex Twin“. Ir, tarsi to būtų maža, chaotiškumo į Igorrr muziką įlieja Rumunijos folkloru pagardinta „Taraf de Haidouks“ kūryba.

VIDEO: IGORRR - VERY NOISE
VIDEO: Igorrr - Chicken Sonata [Full version]

Ir nors visų šių kūrėjų įkvėptos muzikos galima girdėti daugumoje „Igorrr“ dainų, prancūzai tikrai nesiima vien statiško atkartojimo ir svetimų kompozitorių kūrybos mozaikos klijavimo. Tai, kas plaukia iš „Igorrr“ albumų ir nuo scenų, kuriose jie koncertuoja, galima pavadinti įvairų žanrų evoliuciją, kurios rezultatas yra grandininis kūrybinis sprogimas, besitęsiantis per visus „Igorrr“ albumus.

VIDEO: Igorrr - Opus Brain [OFFICIAL VIDEO]

Prieš kelis metus savo asmeninį projektą būgnininku ir vokalistu papildęs G.Serre pasiekė naują kūrybingumo lygį ir pasauliui gali pasiūlyti ne tik albumus, tačiau ir neįtikėtino intensyvumo gyvus pasirodymus. Todėl galima drąsiai sakyti – nieko panašaus nebuvo ne tik „Killim Žaibu“ scenoje, bet ir Lietuvoje. Ir, veikiausiai, visame metalinės muzikos pasaulyje. Praleisti progą išgirsti „Igorrr“ gyvai būtų tiesiog nepadoru.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką