Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 06, 11:55

Igoris Jarmolenka pristato jautrią dainą su Ukrainos atlikėja Tatjana Dokanina

„Už nuopelnus kultūrai“ ordinu apdovanota, daugybę muzikinių įvertinimų pelniusi ukrainietė Tatjana Dokanina kartu su kolega iš Lietuvos Igoriu Jarmolenka savo ir įkvepiančios muzikos gerbėjams padovanojo naują dainą „Taikaus dangaus“.
Igoris Jarmolenka ir Tatjana Dokanina
Igoris Jarmolenka ir Tatjana Dokanina / Organizatorių nuotr.

Draugystė tarp Igorio ir Tatjanos užsimezgė prieš penkis metus. Eiles rašanti autorė yra sukūrusi tekstų savo gimtąja kalba, kuriuos vėliau įdainavo bei išgarsino I.Jarmolenka.

„Jis mane pažįsta kaip dainininkę ir poetę. Igoris man paskambino prieš pusantro mėnesio, kai buvau ką tik su dukra evakuota Bulgarijoje, prašydamas parašyti eilėraštį ukrainiečių kalba dainai. Jis atsiuntė labai gražią savo kurtą muziką. Buvau sujaudinta ir nepaprastai dėkinga, kad žmogus, visiškai nemokantis mūsų kalbos, nori išreikšti savo paramą Ukrainai tokiu būdu – emocinga daina, kurios žinią gali suprasti kiekvienas ukrainietis“, – pasakoja T.Dokanina.

Organizatorių nuotr./Igoris Jarmolenka ir Tatjana Dokanina
Organizatorių nuotr./Igoris Jarmolenka ir Tatjana Dokanina

Poezijoje ji bandė apibūdinti įvykius, kuriuos dabar išgyvena kiekvienas ukrainietis ir bet kuris žmogus kare.

„Tai apie vaikus, kurie slepiasi rūsiuose nuo bombų ir raketų, ir apie vyrukus, kurie gina savo žemę, apie žmones, kurių įprastas gyvenimas akimirksniu apsivertė aukštyn kojomis, ir apie didvyrius, kurie krauju kovoja už laisvę ir nepriklausomybę... Todėl pagrindinė dainos žinutė yra palinkėti ramaus dangaus pasauliui! Juk visi dabar turime tik vieną svajonę“, – sako kūrėja.

Iš Tatjanos gavęs dainą, įdainuotą grotuvu, Igoris pasisiūlė ją atlikti duetu.

Organizatorių nuotr./Igoris Jarmolenka ir Tatjana Dokanina
Organizatorių nuotr./Igoris Jarmolenka ir Tatjana Dokanina

„Taip atvažiavau į Lietuvą, pradėjome daug mokytis, repetuoti, dirbti su ukrainietišku tarimu, kad klausytojui viskas būtų aišku. Vėliau studijoje įrašėme gražų duetą. Nuostabaus atsitiktinumo dėka šios dainos premjera įvyko bendrame mūsų šalių renginyje „Draugystės diena“ Vilniuje prie Baltojo tilto. O šiandien dainos premjera ir tarptautinis duetas visiems gali būti girdimas Youtube kanale. Muzika gali išgydyti sielas, mes su Igoriu tuo nuoširdžiai tikime! Ramaus dangaus kiekvienam!“, – linki T.Dokanina.

Nors ji nežino lietuvių kalbos, neabejoja, kad ir antroji dainos versija, pavadinta „Dangų apsaugok“, kuriai tekstą sukūrė Nijolė Tallat-Kelpšaitė, yra labai prasminga. Ją taip pat atliko duetas – Igoris Jarmolenka ir Sigita Jonynaitė.

Organizatorių nuotr./Sigita Jonynaitė
Organizatorių nuotr./Sigita Jonynaitė

„Džiaugiamės, jog abi dainos, tiek ukrainiečių, tiek lietuvių kalba, pristatytos buvo Lietuvai reikšmingos valstybinės šventės išvakarėse. Meilė tėvynei – ypatingas jausmas, kurį norisi ginti nuo bet kokios agresijos“, – sako I.Jarmolenka.

Klausykite:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką