Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 11 27, 13:54

Iškovoję prizinę vietą Sankt Peterburge, „Subtilu-Z“ kviečia į šventinį koncertą Vilniuje

Neseniai grįžę iš Sankt Peterburge vykusio tarptautinio ansamblių konkurso „Nacionalinė kolekcija“ su prizine trečiąja vieta, gruodžio 1 d. 19 val. šv. Kotrynos bažnyčioje nuotaikinga, charizmatiška ir visuomet kupina energijos vyrų instrumentinė grupė „Subtilu-Z“ kviečia klausytojus šventinį laikotarpį pradėti su populiariomis džiazo, reggie, world, pop ir kalėdinės muzikos melodijomis kartu su svečiais iš Lietuvos bei Vokietijos.
„Subtilu-Z“
„Subtilu-Z“ / A.Jonausko nuotr.

„Po tokių išvykų visada pasikrauname naujų idėjų, aplaužome savo baimėms ragus, sustiprėjame kaip komanda ir grįžtame nekantraudami judėti pirmyn“, – savo įspūdžiais iš tarptautinio ansamblių konkurso Sankt Peterburge dalijosi „Subtilu-Z“ perkusininkas Vytautas Švažas.

Lapkričio 12-15 dienomis Sankt Peterburge vykusiame tarptautiniame ansamblių konkurse „Nacionalinė kolekcija“ dalyvavo įvairių muzikos stilių ir žanrų ansambliai iš Lietuvos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Mongolijos, Donecko Respublikos, tarp jų ir „Subtilu-Z“, kuriuos vertino žymūs muzikos pasaulio atstovai, tokie kaip Aleksandr Cygankov (Rusija), Michail Dziudze (Rusija), Dmitryj Ilarionov (Rusija), Inga Kutianskaja (Rusija) ir kiti.

Asmeninio albumo nuotr. /„Subtilu-Z“
Asmeninio albumo nuotr. /„Subtilu-Z“

Patekę į trečiąjį turą, kuriame varžėsi tarp 12 stipriausių ansamblių, „Subtilu-Z“ su džiaugsmu parsivežė prizinę trečiają vietą kartu su galimybe sugroti sausakimšoje Sankt Peterburgo filharmonijos salėje. Iškovotos vietos prizas – piniginė suma bei turas Rusijoje.

„Nacionalinė kolekcija“ – tai ansamblių turinčių savo grojimo stilių, kūrybines vertybes suvažiavimas. Smagu būti tarp tokių – parodyti save ir pažiūrėti į kitus, tuomet gali lengviau suprasti ir kur pats esi.

Žiūrint į rezultatą, matome, jog judame teisinga kryptimi ir kad lietuvių kūrėjų kurta muzika yra įdomi pasauliui“, – kalbėjo vienas iš grupės akordeonistų Povilas Velikis.

Gruodžio 1 d. vyksiančiame koncerte Šv. Kotrynos bažnyčioje, „Subtilu-Z“ atliks jau girdėtus bei visų pamėgtus ir naujus kūrinius, kuriuos nuspalvins aksominis lietuvių džiazo dainininkės Vytautės Pupšytės balsas bei išskirtinio skambesio saksofono ir arfos duetas „Jerusalem Duo“ iš Vokietijos, kviečiantis klausytojus į daugiakultūrę kelionę įvairiais muzikos stiliais ir laikais.

Asmeninio albumo nuotr. /„Subtilu-Z“ IR „Jerusalem Duo“
Asmeninio albumo nuotr. /„Subtilu-Z“ IR „Jerusalem Duo“

Koncerte skambės tokie kūriniai, kaip Cee Lo Green „Forget You“, Ben.E.King „Stand by me“, Bobby McFerrin „Don’t Worry Be Happy“, visuomet pakeliantys nuotaiką ir suteikiantys neišsenkančios energijos, kurią papildys roko legendos „Scorpions“ muzikos, „Misija neįmanoma“ filmo garso takelio instrumentinės aranžuotės tikro adrenalino mėgėjams.

Skambės ir keletas lietuvių kūrėjo Dainiaus Pulausko kūrinių, o apmąstymams ir savęs pažinimo paieškoms kartu su „Subtilu-Z“ energetinę garsų kelionę yra paruošęs vokiečių duetas „Jerusalem Duo“. Žinoma, pirmoji žiemos diena ir šventinio laikotarpio pradžia neįsivaizduojama ir be kalėdinės nuotaikos – ją kurs šildantys akordeonų (Povilas Velikis ir Dmitrijs Mihailovs), perkusijos (Vytautas Švažas) ir tenorinės birbynės (Laurynas Vaitkus) muzikos garsai.

„Subtilu-Z“, neseniai koncertavę Minske, tarptautiniame kino festivalio „Listopad“ uždaryme, gruodžio 12 d. pasirodys Minsko filharmonijoje, o Lietuvos klausytojus vėl džiugins Naujųjų Metų išvakarėse 15 val., 17 val. ir 19 val. „White Piano Hall“ salėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką