15min be reklamos
2017 01 02, 16:03

Įvertinkite: Ema Aukščenytė pristato dainą „Paleist man sunku“: „Kūriau, kai man buvo nelengva“

Į Lietuvos muzikos padangę kylanti jauna dainininkė Ema Aukščenytė įsitikinusi, jog sunkiausias dalykas dainininko karjeroje – įkvėpimas. O kurti dainas paskatina svarbūs gyvenimo įvykiai.
Ema Aukščenytė
Ema Aukščenytė / Tomo Janulevičiaus nuotr.
Temos: 1 Muzika

„Tai pirmoji mano asmeninės kūrybos daina, kurios žodžius sukūriau man sunkiu laikotarpiu. Ne veltui sakoma, kad dainos rašomos iš gyvenime patirtų įvykių. Be to, dainos pavadinimas irgi daug ką atskleidžia – naujausias kūrinys pavadintas „Paleist man sunku“, – sakė dainininkė.

Kokia Tavo naujoji daina? Kuo ji skiriasi nuo kitų?

Šią dainą sukūriau, kuomet man buvo labai sunku. Per porą valandų parašiau tekstą. Visada norisi, kad daina būtų linksma, nuotaikinga... Bet tuo metu gyvenau chaose. Norėjau, kad tai atsispindėtų kūrinyje.

Kaip gimsta Tavo dainos žodžiai?

Gyvenime niekas nevyksta be reikalo, viskas susidėsto į tam tikras vietas. Kūrybos metu daug patyriau, net ir dabar klausydama dainos, išrieda ašara. Bet apibendrinus, šaunuolė buvau, kad viską, kas dėjosi galvoje, sugebėjau užsirašyti. O iš to gimė dainos žodžiai. Jie tiesiog išsiliejo ant popieriaus lapo, kuriais šiandien dalinuosi su Jumis.

Kas prisideda prie Tavo dainų kūrimo?

Dažnai į kūrybą stengiuosi įtraukti žmones iš savo draugų rato. Kam ieškoti kažko, jei jau žinai, kas tai sugeba ir moka geriausiai? Viena visko tikrai nesugebėčiau padaryti. Kadangi esu atlikėja, tenka prašyti pagalbos su vizualizacija, instrumentalu ir panašiais dalykais. Šios dainos kūrime labiausiai padėjo dar tik besikurianti įrašų studija „Isoul records“.

Kas sunkiausia pasirinkus dainininkės karjerą?

Kalbant iš studentės pozicijos, tai finansai. Pati dirbu ir, kai dauguma leidžia pinigus materialiems dalykams, aš stengiuosi nevaikščioti po parduotuves ir pinigus atsidėti muzikai. Aš investuoju į save, nes kiekvienas kūrybinis procesas naudingas ir duoda asmeninės patirties. Taip pat, sunku su įkvėpimu kurti. Kad ir kaip norėtum, jis iš niekur neatsiras. Turi būti kažkoks lūžis, kad tekstas gražiai susidėliotų.

Ko tave išmokė senieji metai ir ką planuoji įgyvendinti 2017-taisiais?

Išmokau, jog kurti turiu aš pati, nes pajausti svetimo žmogaus kūrybą – sunkus procesas, bet įmanomas. Tačiau, kas yra sava, yra kur kas brangiau. Taip pat, netempti gumos, nes vėliau tenka visus ant kojų sukelti ir skubėti.

O atėjus naujiems metams – turiu didelių planų. Didžiausi – kurti ir nesustoti. Juokauju, kad jei aš nemiegu, tai ir kiti nemiegos! Be to, žinau, jog artimiausiu metu pasirodys ir dar viena, kitokia šios dainos versija.

Todėl sau ir kitiems, Naujųjų metų proga, noriu palinkėti ne tik egzistuoti, bet ir daryti tai, ką širdis trokšta. Nepaisant amžiaus, socialinės padėties ar kitų veiksnių, kiekvienas žmogus yra unikalus. Reikia save visur bandyti tol, kol surasi savo vietą. Būkite savimi ir tikėkite, ką darote su didele meile ir atsidavimu.

VIDEO: Ema Aukščenytė - Paleist man sunku

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką