Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2016 01 04

Įvertinkite: „Ministry of Echology“ pristato meilės istoriją pasakojančią dainą „Inna Vilnius City“

Vilniečių reggae/dub muzikos grupė „Ministry of Echology“ dalinasi singlu iš savo antrojo studijinio albumo „Wanderer“, kurį sausio mėnesį pristatys Klaipėdoje, Vilniuje ir Kaune.
„Ministry of Echology“
„Ministry of Echology“ / Gedimino Bartuškos nuotr.
Temos: 1 Muzika

„Inna Vilnius City“ – tikrais faktais paremta meilės istorija, kuri ėmė ir „išsitransliavo“ dub diskotekoje. Vėliau daina pradėjo skambėti ir grupės repeticijose, kur galų gale gimė tokia, kokia dabar skamba įrašuose. „Čia toks dienoraštis. Istorija paprasta ir aiški, tad daina irgi tokia – apie meilę ir dėkingą atsitiktinumą“– sako grupės vokalistė Dominyka.

VIDEO: Ministry of Echology - Inna Vilnius City

„Inna Vilnius City“ – grupės gerbėjų jau pamėgtas kūrinys, pernai jau patikrintas soliniuose koncertuose bei vasaros festivaliuose. Visgi studijinis įrašas – ne tik galimybė paskleisti muziką plačiau, bet ir galimybė kokybiškiau išgirsti visus grupės narių sugalvotus niuansus.

Visi albumo „Wanderer“ kūriniai, buvo įrašyti 2015 metų gegužę reziduojant Anglijos pajūrio mieste Ramsgate senoje koplyčioje įrengtoje garso įrašų studijoje „Big Jelly Studios“. Albumą „Wanderer“ prodiusavo ir garso suvedimą atliko kadaise nemažiau populiarios Lietuvos punk-ska pionierių grupės „Dr.Green“ narys Tomas Verbaitis.

Nors stilistiškai visus septynis naujojo albumo kūrinius ir vienija reggae žanras, tačiau visi kūriniai gan skirtingi savo nuotaika. Nuo linksmų ir šokti kviečiančių „Inna Vilnius City“ bei „Dance It Away“ iki gilesnio „How Much Longer“, bemaž orkestrinio „No Fight“ ar ilgesingai albumą užbaigiančio „Away From Home“.

Dainų įvairovė labai džiugina – tekstų yra parašiusios ne tik grupės vokalistės Dominyka Kriščiūnaitė bei Elena Neniškytė, bet ir pučiamųjų sekcijos dirigentas saksofonininkas Martynas Gailius bei boso gitaristas Rokas Jasiūnas.

„Šios dainos – tai mūsų paprasto žmogiškumo, ir jo nepaprastumo, ieškojimo atspindys. Nelyg laipteliai ant kurių pakeliui užlipta ir nuo kurių atsispirta. Tai taip pat nuoširdi mūsų padėka visiem, kurie padeda mum judėti. Visiem, kurie klajoja kartu“ – grupės „Ministry of Echology“ vardu teigia Rokas.

Grupės klajones (angl. Wanderer – klajoklis) albumo viršelyje pavaizdavo grafikos dizaineris Pijus Burakas. „Klausiau savęs kas yra Ministry of Echology, ir kas yra Wanderer? Sudėjus gautus atsakymus išsigrynino vaizdas, kurį ir nupiešiau. Grupę pavaizdavau kaip sklendžiantį oro balioną, o svarbiausias daiktas, be kurio negali pradėti kelionės – kuprinė“– savo albumo viršelio interpretaciją atskleidžia Pijus.

Vienas esminių albumo dalykų, kuriuos įvardija grupės nariai yra kolektyvo bendrystė. Jau keletą metų su pertraukomis kartu kuriantys muzikantai džiaugiasi ir didžiuojasi išlikdami vieningi net ir sudėtingomis aplinkybėmis. Grupėje kuria ir groja net dešimt muzikantų, tad rasti bendrą sprendimą kartais išties sudėtinga. „Visa chebra laikėsi savaitę ir atlaikė. Buvo įtampėlių, bet geras maistas, poilsis po dienos, kamuolio paspardymas, vakaro pramogos paleisdavo raumenį“ – įtemptą albumo įrašų sesiją su šypsena prisimena grupės garso efektų meistras Paulius Burakas.

2016 metų sausio mėnesį albumas „Wanderer“ bus išleistas skaitmeniniu formatu ir kompaktine plokštele , o kiek vėliau planuojama išleisti ir vinilo plokštelę. Albumą išleis alternatyvios muzikos leidykla „Muzikos zona“. Kompaktines plokšteles grupės gerbėjai galės įsigyti albumo pristatymo koncertuose, o internete kūriniai pasirodys muzikos platformose „Bandcamp“, „Deezer“, „Spotify“, „iTunes“ ir kitose.

Albumą „Wanderer“ grupė „Ministry of Echology“ 2016 pradžioje pristatys trijuose didžiuosiuose šalies miestuose. Sausio 9 d. grupė gros Klaipėdos muzikos bare „Kaštonas“, sausio 14 d. Vilniaus menų fabrike „Loftas“ ir sausio 22 d. Kauno gyvos muzikos klube „Orixo“. Koncertuose kaip svečias pasirodys ir grupės „Baltasis Kiras“ narys Tautvydas Paulius Augustinas Augustinas, pakeisiantis išvykusį grupės gitaristą.

Apie grupę „Ministry of Echology“

Kolektyvas „Ministry of Echology“ susibūrė 2009 metais, kuomet savaip aranžuodavo klasikinius reggae/dub žanrų kūrinius, o vėliau pradėjo eksperimentuoti, ieškoti savo stiliaus bei kurti originalias kompozicijas. 2013 pavasarį grupė, kartu su Eazystyle MC, pristatė savo pirmąjį singlą „Laikas Meilei“, o darbingą 2013 metų vasarą vainikavo tiesioginis pasirodymas „LRT Opus Ore“ eteryje.

VIDEO: LRT OPUS ORE | Ministry Of Echology Live | Full Performance

2014 balandžio mėnesį išleidusi debiutinį albumą „Notes & Quotes“, grupė „Ministry of Echology“ jį pristatė sausakimšuose koncertuose Lietuvos didžiuosiuose miestuose bei vasaros festivaliuose, taip pat Prancūzijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje.

Akimirkos iš grupės kelionių:

VIDEO: Ministry of Echology Wandering

Pirmajame albume sugulė dvejų metų laikotarpyje įrašyti kūriniai, kurie tapo savita patirtų muzikinių įtakų, pastebėjimų ir kūrybinių išvadų dokumentacija. Grupės veiklą įvertino ir asociacija „Metų muzikos apdovanojimai“ (M.A.M.A.) nominavusi grupę 2015 „metų proveržio“ kategorijoje.

Grupėje kuria ir groja dešimt muzikantų: Rokas Jasiūnas (bosinė gitara), Audrius Remeikis (būgnai), Martynas Gailius (saksofonas, perkusija, vokalas), Tomas Ždanovičius (solo/fx gitara), Jaronimas Šnipas (ritmo gitara), Nerijus Laukaitis (trombonas), Vytautas Narkevičius (trimitas), Dominyka Kriščiūnaitė (vokalas), Elena Neniškytė(vokalas) ir Paulius Burakas (garso efektai).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius