15min be reklamos
2022 11 28, 13:34

J.Lapatinskas pristato šventinę dainą: artėjant Kalėdoms jaukiai įsiamžino su visa šeima

Praėjus susikaupimo ir artimųjų atminimo, visų šventųjų dienai, po truputį į namus pradeda belstis ir kupina jaukumo ir šilumos – Kalėdų šventė. Šiuo laikotarpiu tampa įprasta dalintis šventės laukimo jausmais vieni su kitais. Kaip teigia atlikėjas Justinas Lapatinskas, daina „Kalėdos su kaupu“ gimė būtent iš jausmų ir noro priminti ką gi Kalėdos iš tiesų reiškia iš dvasinės pusės.
Justinas Lapatinskas su šeima
Justinas Lapatinskas su šeima / Asmeninio albumo nuotr.

Nors, atrodytų, kad Kalėdų laikotarpis – įprastas laikas naujoms šventinėms dainoms, tačiau J.Lapatinskui šį kūrinį išleisti prireikė ne vienerių metų: „Kalėdinį kūrinį jau turėjau seniai. „Kalėdos su kaupu“ pirmąją versiją sukūriau 2012 metais. Ją ir pavyko išleisti, bet tik taip, kaip tada supratau, – pasakoja dainininkas. – Noras grįžti ir perleisti kūrinį suteikus jam kokybišką skambesį kirbėjo ilgai. Juokinga, kad išdrįsti perkurti daina prireikė karantino laikotarpio ir šiandienos grėsmių, tačiau, ko gero, taip reikėjo. Prisipažinsiu, kad į šį kūrinį sudėjau daug jausmo, todėl labai tikiuosi, kad jis liks nepamirštas ir daugeliui primins kas ir kodėl yra Kalėdos“.

Justinas Lapatinskas su šeima
Justinas Lapatinskas su šeima

Pasakodamas apie dainą, Justinas Laptinskas užsimena ir apie „Kalėdos su kaupu“ pirmosios dainos ištakas. Kaip teigia pats atlikėjas, pirmoji versija pasaulį išvydo prieš dešimtmetį, tačiau tai tuo pačiu buvo ir kitokia daina nei ji yra šiandien. „Daina turi ilgą istorija. Pirmąją versiją sukūriau dar jaunas, kartu su tuometiniu bendražygiu Viktoru Jonušiu – Hugiu. Ją įrašinėjome studijoje, kurioje vis dar veikė lempiniai kūbai ir stiprintuvai. Tada dar tik ieškojome garso, bet galiu pasidžiaugti, kad ir su maža patirtimi kartu su Hugiu pasiekėme gera rezultatą. Senoji versija vis dar sklando Youtube kanale. Daug aukštų natų, jaunas balsas, tačiau sentimentai neleidžia jos pašalinti“, – su šypsena prisiminimais dalinasi J.Lapatinskas.

Asmeninio albumo nuotr./Justinas Lapatinskas su šeima
Asmeninio albumo nuotr./Justinas Lapatinskas su šeima

Kalbėdamas apie naujai atgimusią dainą, Justinas Lapatinskas atskleidžia, kad dainos stilistika atgimsta ir su nauju kūrybos partneriu. „Naujoji versija, gavus Viktoro leidimą atgaivinti kūrinį, buvo perleista ilgamečiui kūrybos partneriui – Faustui Venckui. Šis kūrėjas dirba lengvai ir kūrybiškai. Nuoširdžiai džiaugiuosi jo sugebėjimu suprasti ko noriu ir tai padaryti greitai, – atvirauja atlikėjas. – Taip pat didelė padėka už paskutinius gitaros štrichus ir maestro Žygimantui Kepenui. Kaip tik jo garsai leido man nusikelti į tą rūsį, kuriame du jauni kūrėjai kūrė savo šedevrą.“

Asmeninio albumo nuotr./Justinas Lapatinskas su šeima
Asmeninio albumo nuotr./Justinas Lapatinskas su šeima

Vis dėlto sunku nepastebėti ir ypatingai jaukaus ir dainos šventinę nuotaiką įprasminančio vaizdo klipo. Justino Lapatinsko teigimu, keli skambučiai lėmė neįtikėtinus rezultatus: „Vaizdo klipas man pasirodė visai įmanomas dalykas. Viskas ko reikėjo tai tik noro ir keleto skambučių, – intriguoja dainininkas. – Surinkus komandą, nedrąsiai paskambinau į „Snow Areną“. Būnant druskininkiečiu gauti stiprų palaikymą ir palaiminimą filmuoti klipą savo gimtame mieste man buvo atsakymas, kad tai ženklas, jog viskas vyksta tinkama linkme. Negaliu vertinti šio klipo pats, nes jis man labai sentimentalus, bet dar kartą pasitvirtino neseniai mano atrasta tiesa: reikia tikėti komandos galėjimu kurti kartu, besąlygiškai paklusti ir džiaugtis akimirka. Tai veda į nuostabius dalykus.“

Kalbėdamas apie klipo kūrimo procesus, J.Lapatinskas išskyrė ir jau prie ankstesnių projektų dirbusią komandą, kuri veikė kaip laikrodis: „Labai džiaugiuosi dirbdamas su viena geriausių, mano nuomone, kino režisierių Lietuvoje – Algina Bedulske bei „EASY creative production“ kūrybos namais. Pasitikėdamas Alginos darbu jau ne kartą laužiau standartus ir kūriau tai, kas atrodo ne man. Labai tikiu, kad mūsų laukia dar ne vienas bendras darbas artinant muzikinius klipus prie kino filmų. Visiška pagarba ir kūrybinei komandai: nuo prodiuserio, naktį gaminančio pietus komandai, iki rūbų stilisto, pasirūpinusio pilna drabužių spinta kiekvienam herojui. Tikrai viskas veikė kaip gerai suderintas laikrodukas“, – pasakodamas šiltų žodžių negaili dainininkas.

Asmeninio albumo nuotr./Justinas Lapatinskas su šeima
Asmeninio albumo nuotr./Justinas Lapatinskas su šeima

Išleisdamas dainą bei vaizdo klipą „Kalėdos su kaupu“, Justinas Lapatinskas klausytojams taip pat siunčia ir šventinį palinkėjimą: „ Nors ir atrodytų, kad sunkūs laikai linkėti šviesių dalykų, tačiau kaip tik dabar tai ir turime daryti. Galiu palinkėti tai, ką bandau kiekvieną dieną prisiminti, nesvarbu ar sniegas ar lietus. Linkiu iš visos širdies mokytis pastebėti šviesius dalykus gyvenime, nepamiršti padėkoti artimui už rūpestį, pačiam rūpintis ir padėti kitiems. Nelaukti pagalbos prašymo. Jei visiškai pasinersime į skubėjimą, naudos siekimą, pamiršime savo artimą, tai dėl ko tada visa tai? Kokia yra prasmė? Stenkimės mylėti vieni kitus ir dažniau apsikabinti. Taip dažnai kiek galime“, – su šypsena kartu su daina linkėjimus klausytojams perduoda Justinas Lapatinskas.

Klausykite:

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką