Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2017 08 14

„Karklės“ festivalyje šiemet lankysis Islandijos pažiba – grupė „Vök“

Festivalio „Karklė Live Music Beach 2017“ lankytojai šiemet, tarp kitų garsių atlikėjų, galės išgirsti ir vieną ryškiausių šių dienų Islandijos šviesulių – grupę „Vök“. Šiuos muzikantus jau spėjo pamėgti bei komplimentų nepagailėti ir žinomi Lietuvos žmonės.
 „Vök“
„Vök“ / Asmeninė nuotr.

Jaunosios kartos politikas Gabrielius Landsbergis ne kartą yra pripažinęs, jog „Vök“ – viena mėgstamiausių jo grupių. Retai savo „Facebook“ paskyroje muzika besidalinantis politikas pagyrė „Vök“ kūrinį „Waterfall“: „Sykiais žmonės klausia – ko klausau, kokia muzika man patinka. Šiandien nuo ryto ir jau kurį laiką šitos dainos“.

G.Landsbergis ne viename interviu yra prisipažinęs simpatizuojantis islandų muzikai.

„Matyt, man patinka skandinaviškas skambesys. Reikia pasidžiaugti, kad tokia valstybė kaip Islandija sugeba sukurti tiek geros muzikos. Tai yra stebuklas. Kai kalbama apie kultūros plėtrą Lietuvoje, aš kviesčiau visus pasidomėti, kiek islandai yra padarę“, – interviu portalui 15min.lt teigė G.Landsbergis.

Grupė „Vök” susikūrė 2013 m. ir netrukus dalyvavo Islandijos kasmetiniame muzikos grupių konkurse „Musiktilraunir“. Tik jie vieni nesitikėjo ir buvo nustebinti laimėjimu. Nuo tada viskas ir prasidėjo –pripažinimas Islandijoje, tarptautinis dėmesys ir Reikjaviko muzikos scenos grietinėlės etiketė.

Daug kur islandai tapatinami su tokiomis jaunimo pamėgtomis grupėmis kaip „The XX”, „The Knife“, „Poliça“ ar „Phantogram“, tačiau „Vök” savo muzikoje kartu nešasi ir tą ypatingą islandišką skambesį, kuris grupės kūrybą išskiria nuo visų kitų. Ypač – kai dainuoja gimtąja kalba.

Šių metų balandį grupė išleido debiutinį albumą „Figure“, kuris buvo puikiai įvertintas muzikos kritikų. Jis apibūdinamas kaip tamsus, romantiškas, poetiškas ir paslaptingas, kaip ir pačių „Vök“ gimtoji šalis. Grupės nariai prisipažįsta, kad jų kūrybai didžiausią įtaką padarė grupės „Portishead“, „Air“, „Massive Attack“, „Arctic Monkeys“ bei atlikėjas Frank Sinatra.

VIDEO: Vök - Waterfall (Official Visual)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius