Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 30, 20:45

Kultinė grupė „Bix“ po 33-ejų metų sugrįš į Berlyną su istoriniu koncertu

Kultinė Lietuvos roko grupė „Bix“ spalio 30 dieną, lygiai po 33 metų, užlips į to paties Berlyno klubo „Quasimodo“ sceną, kuriame pasirodė 1989 metais, likus kelioms dienoms iki Berlyno sienos griūties. Koncerto metu Lietuvos muzikantai pristatys neseniai išleistą koncertinį albumą „Berlin ’89“, kuriame skamba 1989 metų koncerto įrašas.
Saulius Urbonavičius-Samas
Saulius Urbonavičius-Samas / Manto Repečkos nuotr.

Artėjant „Bix“ sugrįžimui į Berlyną muzikos agentūra M.P.3 albumą „Berlin ’89“ išleis ir dviguba vinilo plokštele, kurios išankstiniai užsakymai jau prasidėjo interneto parduotuvėje buymusic.lt.

„Anksčiau laiko mašina buvo tik fantastikos romanuose, o pasirodo „Bix“ ją turi realiai. Koncerte Berlyne „Bix“ savo muzika tarsi laiko mašina nukels į šlovingus laisvės ir vienybės laikus“, – sako „Bix“ vokalistas Saulius Urbonavičius – Samas.

Grupės archyvo nuotr./1988m. roko maršas, grupė „Bix“
Grupės archyvo nuotr./1988m. roko maršas, grupė „Bix“„Bix“ – viena garsiausių Lietuvos roko grupių, 9-ajame ir 10-ajame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose surengusi gastroles ir šimtus koncertų Vakarų Europoje, JAV ir daugelyje kitų valstybių. Grupės vaizdo klipai buvo rodomi Vakarų Europos muzikos kanaluose, pelnė apdovanojimą Kanų kino festivalyje, o dainos skambėjo radijo stotyse.

Grupė susikūrė 1987 metais tuo metu dar Sovietų Sąjungos sudėtyje esančioje Lietuvoje. Viena populiariausių Lietuvos roko grupių tapę „bixai“ koncertavo Roko maršuose ir savo muzika budino žmonių laisvę, pranašavo besikeičiančią laiko dvasią bei savo šalies nepriklausomybę.

1989 metais „Bix“ išvyko gastrolių į laisvą Vakarų Europą, kur surengė įspūdingą koncertų turą Vakarų Vokietijoje ir Nyderlanduose. Šio turo metu lietuvių muzikantai scena dalinosi ir su tuo metu kylančia JAV alternatyvaus roko grupe „Nirvana“. Pirmasis „Bix“ turo koncertas įvyko laisve alsuojančiame Vakarų Berlyne, kur likus vos 10 dienų iki sienos griūties grupė surengė daug dėmesio sulaukusį koncertą „Quasimodo“ klube.

Lygiai po 33 metų, šių metų spalio 30 dieną „Bix“ vėl lankysis tame pačiame klube, kuris per šį laiką tapo vienu žymiausių gyvos muzikos ir džiazo klubų ne tik Vokietijoje, bet ir Europoje. Bilietais į „Bix“ sugrįžimo koncertą Berlyne prekiauja reservix.de.

Šiemet už nuopelnus Lietuvos muzikai M.A.M.A. apdovanojimą pelniusi grupė mini 35 metų jubiliejų ir vasaros koncertais taip pat džiugins Lietuvos klausytojus. Artimiausi grupės koncertai įvyks liepos 1 dieną festivalyje „Gatvės rokas 2022“ Ramučiuose, Kauno rajone, liepos 2 dieną Kilučių ežero pusiasalyje Biržų rajone, liepos 6 dieną grupė Mindaugines švęs Kaišiadoryse, liepos 29 dieną koncertuos Klaipėdoje, Jūros šventėje.

Bix | Berlin '89 live in Vilnius:

VIDEO: Bix | Berlin '89 live in Vilnius (full concert / pilnas koncertas)

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką