Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 04 08, 14:39

Lietuvoje viešinčiam „Eurovizijos“ nugalėtojui Aleksandrui Rybakui Lietuvos atstovas Donatas Montvydas primena Georgą Michaelą

Velykinio sekmadienio popietę žiniasklaidos atstovai rinkosi į sostinės centre įsikūrusį „Dvaro“ viešbutį, kur vieši į Lietuvą atvykęs Norvegijos dainininkas Aleksandras Rybakas (25). Čia sukviestoje spaudos konferencijoje atlikėjas pasakojo, kaip jaučiasi Lietuvoje, kuo užsiima Norvegijoje. Neišvengta ir pokalbių apie „Euroviziją“.
Aleksandras Rybakas
Aleksandras Rybakas / Luko Balandžio nuotr.

Kadaise „Eurovizijos“ konkurse triumfavęs atlikėjas į Vilnių atvyko dar šeštadienį, čia jis ketina pasirodyti LNK projekto „Lietuvos balsas“ finalinių kovų koncerte. Iš viso Lietuvoje A.Rybakas pabus vos dvi dienas.

Paklaustas, kaip praleido šeštadienio vakarą Vilniuje, A.Rybakas buvo atviras – vietoj naktinių sostinės linksmybių jis pasirinko poilsį. „Tiesiog ilsėjausi. Apvažiavome miestą, tačiau nebuvau išėjęs – likau viešbutyje“, – sakė dainininkas. Vaikinas negailėjo pagyrų lietuviams: „Jūsų žmonės labai šilti ir draugiški. Jaučiuosi čia jaukiai.“

Ir nors sekmadienio rytą lietuvaičiai sėdo prie velykinių stalų ir vieną po kito daužė margučius, A.Rybakui šis rytas nėra pernelyg reikšmingas. Pasveikinęs žurnalistus su švente jis pasakojo, kad jo Velykų šventė numatoma vėliau. „Mano šeima Velykas švęs po dviejų savaičių, esame ortodoksų tikėjimo. Tikiuosi, tada būsiu su jais. Velykas ketiname sutikti Osle, Norvegijoje. Specialių tradicijų neturime – tiesiog pagaminame vakarienę, susidame kartu“, – pasakojo dainininkas.

Į Lietuvą iš Norvegijos A.Rybakas atvyko vienut vienutėlis. Anot jo, kartais norėtųsi dirbti su daugiau žmonių, tačiau ir jam, ir jiems tai būtų papildomas vargas. „Keliauju vienas. Manau, atlikėjai yra vieniši – aš irgi. Norėčiau turėti savo komandą, tačiau nedrįsčiau jos varginti savo tvarkaraščiu. Vienintelis mane šiomis dienomis džiuginantis dalykas yra publikos šypsena“, – atviravo dainininkas.

A.Rybakas pripažino, kad nors lietuvaičiai jį sutiko itin šiltai, dainininkas nemanąs, jog turi čia daug gerbėjų. „Šioje šalyje nesu daug dirbęs – pasirodau Skandinavijoje, lankausi Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje. Esu laimingas, kai kokia šalis mane pasikviečia, ypač ta, kurioje jau ilgai nesilankiau. Jaučiuosi pakylėtas, kai žmonės pasitiki manimi“, – sakė jis.

„Euroviziją“ pakeitė klasikinė muzika

Nors A.Rybakas iki šiol prisimenamas kaip „Eurovizijos“ konkurso nugalėtojas (šį titulą jis pelnė atlikęs kūrinį „Fairytale“), muzikantas tikino, jog konkurso šlovės spinduliuose jau nebesimaudo. Šiuo metu Norvegijoje jis kuria savo muzikinius projektus ir studijuoja klasikinės muzikos specialybę. „Studijuoju klasikinę muziką. Man tai svarbu – tai rimčiau nei popmuzika. Taip galiu parodyti, kas esu iš tiesų“, – kalbėjo dainininkas.

A.Rybakas pripažino, kad dabar į savo veiklą žiūri gerokai rimčiau nei kadaise. „Ateityje tikrai išleisiu klasikinės muzikos albumą. Žinau, kad esu toli nuo „Eurovizijos“ stiliaus. Dabar netgi turiu laiko – galiu pagalvoti, ką darau. Todėl mano muzika yra vertingesnė, apgalvota, pasirodymams geriau pasiruošiu“, – tikino dainininkas.

Donatas Montvydas priminė Georgą Michaelą

Nors „Eurovizija“ ir liko A.Rybako praeityje, šiuo konkursu jis vis dar domisi, o šių metų Lietuvos atstovą Donatą Montvydą vertina itin palankiai. „Jis panašus į Georgą Michaelą. Man jis patinka – smagu, kad laikotės tradicijų. Jis nėra originalus, tačiau kas sakė, kad tokiam reikia būti?“ – klausimą kėlė jis.

Anot dainininko, net ir paruošus itin paprastą pasirodymą, triumfuoti „Eurovizijoje“ įmanoma. „Pavyzdžiui, Vokietijos atstovė Lena, kuri laimėjo, irgi nebuvo originali, tačiau ji patiko žiūrovui. Palaikiau ją – man ji patiko. Gali laimėti ir per daug nenustebinęs“, – įsitikinęs A.Rybakas.

Dainininkas pabrėžė, kad kiekvieno pasirodymo vertę lemia atlikėjo pasiruošimas ir nuoširdumas. „Žmonės mėgsta natūralumą ant scenos, o ne kažką, kas sukonstruota prieš veidrodį“, – svarstė dainininkas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką