Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 02, 09:49

Lietuvos hiphopo apdovanojimuose atgims legendinės repo grupės „JBC“ ir „RSA“

Sausio 20-tą dieną, menų fabrike „Loftas“ įvyksiančiuose kasmetiniuose Lietuvos hiphopo muzikos apdovanojimuose šiais metais netrūks nostalgijos – ant scenos vėl atgims legendiniai Lietuvos repo kolektyvai „JBC“ ir „RSA“.
Grupė RSA
Grupė RSA / Asmeninio albumo nuotr.

Turbūt nerastumėte nei vieno lietuviško repo fano, kuriam nebūtų pažįstamas vardas „JBC“. Šiauliečiai Brooklynas, Talik ir N.O.K. dar 2000-ųjų metų pradžioje žengė į sceną su trenksmu. Ilgai netrukus, ši komanda koncertavo su tuo metu jau garsiai skambėjusiu „G&G Sindikatu“ ir į pasirodymus traukė būrius ištikimų gerbėjų.

Per savo gyvavimo laikotarpį grupė išleido tris albumus, kuriuose dominavo visiems gerai žinomi hitai „Sijonėlis“, „4 elementai“, „Penktadienis“ ir paliko svarią žymę Lietuvos hip-hopo genezėje. Pagrindinis grupės balsas Brooklynas pasakojo, kad hip-hopo muzika ir kultūra iš narių gyvenimo niekur nedingo, o su laiku kaip tik įgavo naujas formas: „po ilgos pertraukos gimė naujas požiūris į hip-hopą, noras kurti naujai, naujos mintys, naujos idėjos, naujos istorijos.“

VIDEO: JBC - sijonelis

Reperis taip pat atviravo, kad nors kol kas koncertas apdovanojimų metu yra išskirtinė duoklė fanams ir kultūrai, 2017 metais iš šio kolektyvo galima tikėtis intriguojančių naujienų!

„RSA“ šaknys siekia dar giliau. 1992 metais įsikūrusi grupė buvo vadinama vienu iš pirmųjų hip-hopo šokių muzikos projektų, nes ant scenos demonstravo ne tik repavimo, bet ir šokių techniką. „RSA“ pavadinimas kilo iš jų pirmosios ir, ko gero, žinomiausios dainos - „Ritmas, Seksas ir Alus“, pavadinimo.

Per gyvavimo laikotarpį reperiai įrašė keturis studijinius albumus ir net spėjo sudalyvauti ture po Lietuvą su Vokietijos disko muzikos grandais „Boney M“. Grupė oficialiai išsiskirstė dar 2000-taisiais, tačiau meilė muzikai jų širdyse niekada neužgeso. „Jau senokai nesisuku muzikinėje hip-hopo kultūros dalyje. Bet išeiti ir priminti apie save, padaryti pasirodymą, man tikrai smagu. Taip bent jausiuosi maža viso to reikalo dalelyte“, - su nostalgija balse, prasitarė grupės lyderis Dainius Žebrauskas-Skruzdėliukas.

VIDEO: RSA [Ritmas, seksas ir alus]- Šok Hip-Hop (90'ųjų video klipas)

Be jau minėtų atsikuriančių kolektyvų ant apdovanojimų scenos taip pat lips visas būrys kitų plačiai žinomų mikrofono meistrų. Šiuo metu sąrašą jau puošia tokie vardai kaip „Despotin Fam“, „Tie Geresni“, „Micro One“, „Mad Money“ ir kiti. Renginio metu taip pat bus apdovanoti labiausiai šiais metais nusipelnę scenos vardai, kurie varžysis daugiau nei dešimtyje kategorijų.

Asmeninio albumo nuotr./Reperis Brooklynas
Asmeninio albumo nuotr./Reperis Brooklynas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką