Tiesiogiai
15min be reklamos
2015 09 11, 10:38

„Lituanikos“ festivalyje grupė „Airija“ švęs savo 23-iąjį gimtadienį

„Legendiniame „Lituanikos“ festivalyje mes nedalyvavome, tačiau užaugome su roku, kuris visada buvo postsovietinio ir dvasinio protesto simbolis“, – sako dainininkas, jau 14 metų Airijoje gyvenantis Darius Mileris-Nojus. Nuostabus sutapimas, kad šį sekmadienį festivalio „Lituanika“ scenoje Vilniaus Kalnų parke trumpam vėl susibūrusi grupė „Airija“ švęs savo 23-iąjį gimtadienį.
Darius Mileris-Nojus
Darius Mileris-Nojus / Asmeninio albumo nuotr.

„Ne kasmet švenčiame „Airijos“ gimtadienį koncertuodami, tačiau kiekvienas iš mūsų, neabejoju, prisimena tą dieną, kai įsikūrėme. Festivalis mums visiems yra puiki proga susitikti, drauge pagroti dainas, kurias dar ir šiandien dainuoja mūsų ir mūsų gerbėjų širdys“, – sako vos savaitgaliui iš Airijos į Lietuvą su žmona, grupės būgnininke Asta grįšiantis Darius Mileris. 

„Mes nebuvome tikri rokeriai, grojome kitokį – gitarų, smuikų ir dūdelių roką, dainavome apie savo gyvenimus ir patirtis, apie tai, kas mus jaudino, žeidė ir gydė“, – tai, kas vyko daugiau nei prieš 20 metų prisimena Darius ir priduria neabejojantis, kad rokas visada buvo laisvės muzika.

Asmeninio albumo nuotr./Darius Mileris-Nojus
Asmeninio albumo nuotr./Darius Mileris-Nojus

„Tikrasis rokas niekada nemeluoja, atveria akis tiesai, sutelkia tautas, griauna sienas, keičia santvarkas. Man rokeris – tai laisvas, jokių dogmų nesukaustytas žmogus.“ 

Retsykiais ir vėl drauge susiburiantys grupės „Airija“ muzikantai jau nebesvarsto atkurti grupę. „Airija“ – mūsų jaunystės grupė, – sako Darius. – Dabar esame kitokie, esame kitur, mūsų gyvenimai pasikeitę, o ir gyvenimas mus pakeitė. Susitikti ir groti drauge, kai yra tinkama proga – štai, ko norime ir ką galime padaryti.“

VIDEO: Band AIRIJA 18th Anniversary pics video

1985-aisiais Lietuvą sudrebinęs ir už šalies laisvę per muziką jau bandęs kalbėti roko muzikos festivalis „Lituanika“ šiais metais švenčia 30 metų jubiliejų.

Jubiliejiniai koncertai Vilniaus Kalnų parke vyks rugsėjo 12–13 dienomis. Specialią programą jiems rengia trumpam atgimusios grupės „Airija“ ir „Katedra“, naujas ir senas dainas gros „Antis“, „Bix“, „Rebelheart“, dainininkas Saulius Prūsaitis, netikėtą pasirodymą žada grupės „Mašina vremeni“ lyderis, prieš karą Ukrainoje aštriai pasisakantis Andrejus Makarevičius, savo mėgstamiausių dainų rinkinį ruošia Borisas Grebenščikovas ir legendinė jo grupė „Akvarium“.

Jubiliejinį koncertą vainikuos unikalus maestro Vladimiro Čekasino projektas, kuriame džiazo korifėjus sujungs kompiuterinę grafiką, džiazo muziką ir garsiausius Lietuvos roko muzikos atlikėjus. Performanse dalyvaus Marijus Mikutavičius, Saulius Urbonavičius, Algirdas Kaušpėdas, Povilas Meškėla, Borisas Grebenščikovas ir Andrejus Makarevičius.   

Asmeninio albumo nuotr./Darius Mileris-Nojus
Asmeninio albumo nuotr./Darius Mileris-Nojus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką