Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2015 01 05

M.A.M.A.2014 apžvalga (I dalis): už ką nominuoti atlikėjai?

Sausio 30-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A.2014. Į juos pretenduoja per 30 grupių ir atlikėjų, kuriuos komisija vertina tik už tuos darbus, kurie buvo nuveikti per pastaruosius dvylika mėnesių (nuo 2013-ųjų gruodžio iki 2014-ųjų lapkričio). Artėjant šventei, M.A.M.A. apžvelgia, už kokius nuopelnus nominantai pateko į apdovanojimų nominacijas. Pristatome pirmąją lietuviškos popmuzikos metraščio dalį.
„Naktinės personos“
„Naktinės personos“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Dainininkas, muzikantas, prodiuseris Linas Adomaitis šįkart pretenduoja laimėti net keturias M.A.M.A. statulėles – Metų geriausio atlikėjo, popmuzikos atlikėjo, koncertinio atlikėjo ir albumo kategorijose.

Svarbiausiu 2014-ųjų akcentu Lino karjeroje tapo ambicingas albumas „Laiko mašina“ – dvi kompaktinės plokštelės, kurių pirmojoje skamba gyvai įrašyta muzika, o antrojoje – elektroninės tų pačių kūrinių versijos.

Albume skamba ir kitų žinomų atlikėjų balsai – su Linu dainuoja Vaidas Baumila, Dagna, Merūnas Vitulskis, Monika Linkytė, Akmėja ir Gabrielė Senkevičiūtė. Dainos „Aš pavydžiu sau“ ir „Žalioj tyloj“ jau tapo hitais, o atlikėjo populiarumą įrodė albumo pristatymo gastrolės su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru – bilietai buvo išgraibstyti, teko rengti papildomus pasirodymus Vilniuje ir Kaune.

VIDEO: Linas Adomaitis - Aš pavydžiu sau (OFFICIAL VIDEO)

Repo mėgėjams jau keletą metų žinomas atlikėjas Ironvytas Pro pernai išplaukė į platesnius vandenis savo hitais „Patikėk“, „Nebegalvok“, „Vasara“ ir „Svajonės“.

Pastarajai dainai susuktas vaizdo klipas buvo pristatytas kino teatre, internete jis peržiūrėtas daugiau nei 440 tūkstančių kartų. Klipe nusifilmavo Lietuvos sporto įžymybės – olimpinis vicečempionas kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, paplūdimio tinklininkė Monika Povilaitytė, Dakaro ralio dalyvis Benediktas Vanagas, futbolininkas Deividas Česnauskis, kovotojas Remigijus Morkevičius bei pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionas Justinas Kinderis.

Tačiau į Metų geriausio hiphopo atlikėjo nominaciją Ironvytas Pro įtrauktas ne už pažintis su garsenybėmis, o už puikų gebėjimą kurti hiphopo hitus ir augantį klausytojų ratą.  

VIDEO: Ironvytas - Svajonės

Trankiai skambančios gitaros ir disko laikus primenantys ritmai, moderniojo roko, grandžo ir postroko įtaka“, – taip 2014-aisiais išleistą debiutinį albumą „Sugar, Spice And Everything Nice“ pristatė trijulė „Monkey Tank“, jau porą metų žinoma roko klubų ir festivalių publikai. M.A.M.A.2014 nedvejodama įtraukė juos į Metų geriausio roko grupės nominaciją – visas abejones išsklaidė du vaizdo klipai, albumo pristatymo turas per visos Lietuvos klubus ir sprogstamoji energija, kurią muzikantai rodė ne tik koncertų salėse, bet ir M.A.M.A. pretendentų paskelbimo vakarėlyje klube „Exit“. 

VIDEO: Monkey Tank - One Way Ticket [Official Video]

Dainininko Artūro Žabo-Beissoul ir prodiuserio Einiaus Jaručio duetui „Beissoul & Einius“ 2014-ieji buvo fantastiški – išleistas debiutinis albumas „Laikas Paikas“ su hitais „Summerrain“ ir „Kaip tu ir sakei“, surengti puikiai įvertinti pasirodymai ne tik Lietuvoje, bet ir Gruzijoje, Ukrainoje, Estijoje, Didžiojoje Britanijoje, Latvijoje. Antroje metų pusėje grupė pradėjo auginti savo populiarumą Ukrainoje – prie to prisidėjo keletas sėkmingų koncertų ir ukrainiečių kalba įrašyta dainos „Kaip tu ir sakei“ versija.

Vizitų į užsienį 2015-aisiais numatyta ir daugiau – džiaugdamasi dueto sėkme Lietuvoje ir už jos ribų, M.A.M.A. įtraukė šiuos atlikėjus į Metų geriausios grupės ir elektroninės muzikos grupės nominacijas.

VIDEO: Beissoul & Einius - Kaip tu ir sakei (Official Video)

M.A.M.A. taisyklės skelbia, kad sudarant nominantų sąrašus atsižvelgiama į stambius tarptautinius renginius, kuriuose pasirodo Lietuvos atlikėjai. Vilija Matačiūnaitė 2014-aisiais iškovojo teisę atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje“, tačiau tai nėra vienintelė priežastis, dėl kurios ši dainininkė pretenduoja į Metų geriausios atlikėjos titulą. Pavasarį ji išleido antrąjį albumą „Attention!“ – po aštuonerių metų pertraukos pasirodžiusioje kompaktinėje plokštelėje sudėtos ilgai brandintos dainininkės idėjos, nuo roko iki hiphopo elementų.

VIDEO: Vilija Matačiūnaitė - Attention (Lithuania) 2014 LIVE Eurovision Second Semi-Final

2014-aisiais po dvylikos metų pertraukos į sceną sugrįžęs popmuzikos romantikų duetas „Naktinės personos“ perleido seną albumą „Tiems, kurie mūsų negirdi“ ir nudžiugino gerbėjus naujomis dainomis „Ten aukštai“ ir „Pasaulis toks yra“. Vis dėlto svarbiausiu dvylikos mėnesių akcentu tapo koncertų turas per didžiausias Lietuvos arenas, kurio metu grupė grojo tūkstančiams gerbėjų. Po šių gastrolių „Naktinės personos“ koncertavo užsienio lietuviams ir apsisprendė nebesiskirstyti. Už puikius pasirodymus arenose M.A.M.A. nominavo „Naktines personas“ Metų geriausios koncertinės grupės kategorijoje.

VIDEO: Naktinės Personos - PASAULIS TOKS YRA (2014)

Muzikos apdovanojimai M.A.M.A.2014  bus išdalyti jau sausio 30-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje – įspūdingiausioje metų muzikos šventėje, kurioje atgims legendinė grupė „Bavarija“, taip pat koncertuos Marijus Mikutavičius, Džordana Butkutė, Alina Orlova, „Leon Somov & Jazzu“, „Colours of Bubbles“ bei kiti žymiausi šalies atlikėjai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius