Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 01 29, 19:26

M.A.M.A 2015: trigubas Monikos Linkytės triumfas, metų grupė – „Leon Somov & Jazzu“

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ areną drebino kasmetiniai M.A.M.A. muzikos apdovanojimai. Čia pagerbti geriausi 2015 metų lietuviškos muzikos kūrėjai. Penktąjį kartą vykusioje ceremonijoje žiūrovams savo pasirodymus dovanojo garsiausi atlikėjai, grupės ir šokėjai.
Monika Linkytė ir „Leon Somov & Jazzu“
Monika Linkytė ir „Leon Somov & Jazzu“ / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Didžiausioje šalies arenoje vykęs renginys šiemet subūrė dar daugiau melomanų. Vien raudonu kilimu į renginį žengė apie pusė tūkstančio šalies garsenybių.

TAIP PAT SKAITYKITE: M.A.M.A 2015 subūrė pramogų pasaulio garsenybes: raudonas kilimas priminė podiumą

Andrius Žiurauskas į M.A.M.A. apdovanojimus atsinešė vištą: tikrino, ar lietuviška muzika – gaidys

Kone 4 valandas vykęs renginys žiūrovus tiek arenoje, tiek prie televizijos ekranų įtraukė į muzikos, šokių ir geros nuotaikos maratoną.

Šiemet vesti renginį patikėta humoristui Justinui Jankevičiui ir jo mylimajai, dainininkei Justei Arlauskaitei-Jazzu.

„Šį vakarą mes švenčiame muziką. Apdovanosime tuos, kurie labiausiai nusipelnė jūsų aplodismentų ir vertinimų“, – žiūrovams kalbėjo Jazzu.

Renginys prasidėjo Justino pokštais. Esą į sceną turėjusios žengti dainininkės Alina Orlova, Rosita Čivilytė ir Violeta Tarasovienė – neatvyko. Situaciją ėmėsi taisyti Jazzu. Ėmusi į rankas mikrofoną ji uždainavo bene žinomiausias minėtų atlikėjų dainas.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Jazzu ir Justinas Jankevičius
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Jazzu ir Justinas Jankevičius

Šiemet sėkmė šypsojosi dainininkei Monikai Linkytei. Ji pelnė tris apdovanojimus.

Monika buvo įvertinta kaip geriausia metų atlikėja, jos debiutinis albumas „Walk With Me“ tapo geriausių metų albumu, atlikėja triumfavo ir su daina „Po dangum“ – kūrinys pripažintas geriausiu metuose. 

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Monika Linkytė
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Monika Linkytė

Svarią pergalę šventė ir muzikos prodiuseris Leonas Somovas su Jazzu. Leonas įvertintas kaip populiariausių dainų autorius, o jo duetas su Jazzu pelnė du apdovanojimus.

„Leon Somov & Jazzu“ buvo pripažinta geriausia popmuzikos grupe, taip pat pelnė ir apskritai geriausios lietuviškos muzikos grupės titulą.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Leonas Somovas ir Jazzu
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Leonas Somovas ir Jazzu

Dar dvi statulėlės iškeliavo į nuotaikingųjų „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ rankas. Jų kuriama Lotynų Amerikos prieskonių turinti muzika sužavėjo ne vieną. Grupė buvo pripažinta kaip didžiausias metų proveržis, o daina „Į Venesuelą“ nugalėjo geriausio vaizdo klipo nominacijoje.

Bene svarbiausias apdovanojimas buvo skirtas už viso gyvenimo nuopelnus. Jį atsiėmė 45 metų muzikinę sukaktį šiemet švenčiantys „Nerijos“ muzikantai.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./„Nerija“
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./„Nerija“

Šiemet apdovanojimuose geriausi šalies muzikos kūrėjai buvo įvertinti 13-oje nominacijų. Specialius apdovanojimus įteikė asociacijos AGATA ir LATGA. O dabar apie viską iš eilės.

Pirmasis apdovanojimas už Metų proveržį atiteko grupei „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Jį atlikėjui įteikė vienas labiausiai patyrusių dykumų ralio lenktynininkas Antanas Juknevičius.

„Ačiū visiems, gerai čia prasisukom šiemet. Ačiū visiems fanams“, – atsiimdami statulėlę dėkojo grupės nariai.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./M.A.M.A 2015 akimirka
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“

Iškart po to scenoje pasirodė svajonių jaunikiu pavadintas Vaidas Baumila. Susirinkusiems jis pristatė neeilinį šou, dainuoti pakilęs į 7 metrų aukštį. Vėliau nuskambėjo pernai geriausiu metų alternatyvios muzikos kūrėju išrinkto Vido Bareikio atliekama daina apie Bradą Pittą. 

Geriausios Metų koncertinio atlikėjo laimėtoją paskelbė aktorius Ramūnas Cicėnas, į sceną žengęs kaip filmo „Patriotai“ herojus Napoleonas Šireika. Laimėtoju buvo paskelbtas Marijonas Mikutavičius.

„Norėčiau padėkoti tiems žmonėms, kurie įtikino mane, kad reikia daryti turą. Nors galiu pažadėti, kad šiemet turo nebus, leisiu visiems pailsėti“, – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo Marijonas.

Jo kalboje nuskambėjo ir Džordanos Butkutės, SEL bei Ryčio Cicino pavardės. Užsiminęs, kad jo koncerto nerodė jokia televizija, jis prisiminė minėtų atlikėjų koncertinius įrašus, kuriuos televizijos transliavo naujametę naktį. Marijonas perdavė linkėjimų estrados princu tituluojamo Ryčiui, kurio koncertas, pasirodo, buvo populiariausias.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Ieva Daugirdaitė ir Marijus Mikutavičius
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Ieva Daugirdaitė ir Marijus Mikutavičius

Jo žodžius palydėjo elektroninės muzikos garsai ir „Golden Parazyth“ pasirodymas su Klaipėdos jaunimo teatru. Pasirinkę kompozitoriaus Teisučio Makačino dainą iš plokštelės „Disko muzika“ jie surengė tikrą performansą.

Metų hiphopo grupe buvo pripažinti reperiai Lilas ir Innomine. Apie jų laimėjimą M.A.M.A scenoje paskelbė akordeono virtuozas Martynas Levickis.

„Labai keista, kai tam, kuris su akordeonu, duoda įteikti hiphopo apdovanojimą. Bet aš irgi turiu šiokį tokį ryšį“, – kalbėdamas apie draugystę su „G&G Sindikato“ nariais juokėsi jis.

Netrukus į sceną žengė įspūdinga blizgia suknele pasipuošusi M.Linkytė. Čia ji atliko savo dainą dainą „Po dangum“.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Metų hiphopo grupė – Lilas ir Innomine
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Lilas ir Innomine

Metų roko grupę paskelbti buvo pakviestas solistas Rafailas Karpis. „Karpi, ar tu pildai norus?“ – jo klausė Jazzu. Patikinęs, kad jis – lyg auksinės žuvelės pusbrolis, Rafailas paskelbė, kam šį vakarą jis išpildys norą – laimėtojais tapo legendiniai BIX'ai.

„Tiek metų gaudavom tai vienokias, tai kitokias statulas. Tačiau ši labai palietė širdį, nes šiemet mes grįžome su trenksmu. Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie mūsų naujo albumo“, – atsiimdamas apdovanojimą scenoje sakė grupės lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.

 

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Metų proveržis – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Grupė BIX

Metų elektroninės muzikos grupę apdovanojo lietuviškos elektroninės muzikos legenda Arnas Klivečka. „Paskutinį kartą tokioje pozicijoje buvau 2004 metais prieš Kristų. Turiu garbės įteikti šį apdovanojimą, nes 1987 metais mes pirmieji pradėjome groti absoliučią sintetiką ir švarią elektroniką“, – sakė jis.

Geriausiais buvo pripažinti „Beissoul & Einius“. Šiuo metu užsienyje gastroliuojantis duetas apdovanojimo atsiimti neatvyko, o jį įpareigotas perduoti buvo pats A.Klivečka. „Nežinau šių atlikėjų“, – sakė jis. Atkirsdamas į tai J.Jankevičius juokavo: „Bus proga jums įteikti, nes akivaizdu, kad nuo 1987 metų neklausėte elektroninės muzikos.“

Susirinkusiųjų aistras kurstė ir energingą numerį pristačiusios „Pinup girls“ merginos Simona Nainė ir Viktorija Sutkutė. 

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./M.A.M.A 2015 akimirka
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./„Pinup Girls“

Paskelbti geriausios Metų alternatyvos pakviesta buvo Giedrė Kilčiauskienė.

„Su visais nominantais turiu labai artimą santykį. Alina buvo kaimynė, ba. mane visada labai gražiai bučiuoja, su Vidu Bareikiu drauge vaidinome miuzikle, į Aistę visuomet norėjau lygiuotis, „Garbanotas bosistas“ – chebrytė, kurį visuomet į mane kreipiasi „jūs“. Chebrytė ir laimėjo“, – paskelbusi nugalėtojais „Garbanotą Bosistą“ sakė ji.

„Ačiū visiems, kas klauso“, – džiaugėsi apdovanojimą atsiimti atvykęs grupės lyderis Šarūnas Joneikis.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./M.A.M.A 2015 akimirka
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Giedrė Kilčiauskienė ir „Garbanotas bosistas“
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./„Garbanotas Bosistas“
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./„Garbanotas Bosistas“

Specialų M.A.M.A apdovanojimą įteikė Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA). Susumavus radijo stočių pateiktus grojaraščius, buvo nustatyta, kad dažniausiai radijo stotyse skambėjo Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ dainos. Apie tai paskelbė muzikantas, grupės „Saulės kliošas“ narys Laurynas Šarkinas. 

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./M.A.M.A 2015 akimirka
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Aistė Smilgevičiūtė

Gediminas Zujus įteikė specialų Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA) apdovanojimą populiariausiam dainų autoriui Leonui Somovui.

„Praėjusiais metais susipažinau su talentingais artistais, kartu padarėme daug darbų. Man tai labai daug reiškia. Ačiū“, – džiaugsmo neslėpė L.Somovas.

Leonui Somovui į sceną teko ir dar kartą žengti į sceną. Jis kartu su Jazzu buvo pripažinti geriausia Metų popmuzikos grupe. „Kai ateina ta akimirka, kai gauni apdovanojimą, už tą, ką darai ir myli, pritrūksti žodžių. Praėjome ilgą kelią nuo elektronikos iki popso, ir velniop. Ačiū jums visiems“, – įvertinimu džiaugėsi J.Arlauskaitė.

Laikydamas jau antrą statulėlę Leonas priminė, kad šiemet jų duetas švenčia dešimtmetį scenoje. Muzikantus pasveikino ir apie apdovanojimą paskelbęs Jogaila Morkūnas.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Leonas Somovas ir Jazzu
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Leonas Somovas ir Jazzu

Toliau – griausmingas BIX pasirodymas. Roko grandai į sceną žengė su šūkiu „punks not dead“.

Dar prieš šou S.Urbonavičius-Samas pažadėjo: „Sprogdinsime didžiulį paršą, simbolinį kiauliškumą kiekviename žmoguje.“ Jo žodžiais buvo nesunku įsitikinti, arenoje buvo tikrai karšta. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A 2015 akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./BIX

Geriausių Metų vaizdo klipu buvo pripažintas „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ Sauliaus Baradinsko režisuotas klipas „Į Venesuelą“. Laimėtoją paskelbė Romas Zabarauskas.

„Dedasi keisti dalykai – norisi ne tik dainuoti, bet ir pašokti. Ačiū“, – sakė antrą apdovanojimą gavę grupės nariai.

Iškart po to „Žalgirio“ areną užvaldė zombiškasis Algirdas Kaušpėdas ir grupė „Antis“. Savo pasirodymą muzikantas pradėjo dar arenos garaže. Užtraukęs dainą „Debesys“ jis dainuodamas su pulku šokėjų atbildėjo iki salėje sėdinčių žiūrovų ir kūrinį baigė jau užlipęs į sceną.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./M.A.M.A 2015 akimirka
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./„Antis“

Ilgiausias šių metų M.A.M.A nominantų sąrašas – Metų albumo kategorijoje. Šį laimėtoją buvo išrinkti ypač sunku, kone visi atlikėjai buvo verti nugalėtojo vardo. Tačiau nurungusi net devynis konkurentus geriausia buvo pripažinta Monika Linkytė ir jos debiutinis albumas „Walk With Me“.

„Kiekviena daina šiame albume man labai brangi. Ir jų nebūtų, jei nebūtų Leono ir Justės. Noriu padėkoti jiems ir visai komandai, kuri prisidėjo prie šio albumo“, – iš Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininko Jono Staselio atsiimdama apdovanojimą sakė Monika.

Net nespėjus nulipti nuo scenos čia jai teko žengti dar kartą. Monika gavo apdovanojimą ir už Metų kūrinį. Jos daina „Po dangum“ buvo pripažinta metų geriausia.

„Tai labai didelė pamoka man. Susipažinau su jūsų meile ir visom kitom gerom emocijom“, – virpančiu iš jaudulio balsu kalbėjo Monika. 

Netrukus ji sulaukė ir dar vieno apdovanojimo. Trečioji M.A.M.A statulėlė jos rankose – už geriausią Metų atlikėją.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Monika Linkytė
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Monika Linkytė

Du apdovanojimus susižėrę „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ savo gerbėjams parengė tikrą geros nuotaikos užtaisą. Scenoje kartu su Pajiešmenių pučiamųjų orkestru koncertavusi grupė privertė pasijusti tarsi Venesueloje. 

Geriausio Metų atlikėjo apdovanojimą įteikė stilistė Agnė Jagelavičiūtė, Ji pasveikino nugalėtoju tapusį Vaidą Baumilą.

„Tai jums mes dainuojame, jums kuriama. Man visada svarbiausia buvo šeima. Tai tas žodis, tas pamatas, ant kurio statome visą savo gyvenimą. Kai šeima tampa ne tik tavo giminės, ne tik tėvai, bet šeima tampa tavo komanda. Ačiū visiems“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Vaidas.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Vaidas Baumila
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Vaidas Baumila

Vienas svarbiausių apdovanojimų Metų grupei atiteko „Leon Somov & Jazzu“. Tai jau ne pirmi metai, kai duetas gali didžiuotis šia statulėle. Kaip geriausia lietuviška grupė jie buvo apdovanoti ir pernai. Tuomet apdovanojimą duetui įteikęs Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko sulaukė publikos švilpimo, šūksnių.

Specialus apdovanojimas Už gyvenimo nuopelnus lietuviškai muzikai atiteko legendinei grupei „Nerija“. Šį apdovanojimą įteikė M.A.M.A organizatorius Martynas Tyla. Į sceną lipo kolektyvo senbuviai, šiemet minintys garbingą sukaktį. Tarp jų – Antanas Čapas, Vitalijus Pauliukas, Birutė Petrikytė, Simonas Donskovas, Edmundas Kučinskas.

„Tie 45 metai prabėgo kaip viena diena. Atrodo, dar tik vakar žengėme pirmuosius žingsnius. Nors man keistai nuskambėjo, atrodo, kad po tokių apdovanojimų lieka tik ąžuolinis karstas ir daug gėlių“, atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo E.Kučinskas.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./„Nerija“
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./„Nerija“

Pasak jo, šį apdovanojimą turėjo atsiimti Romualdas Bieliauskas. „Prieš 45 metus vardą Nerija ar Nerijus tėvai duodavo savo vaikams. Tuo metu mes buvome svarbūs. Tačiau paties žinomiausio iš mūsų, deja, žvaigždė užgeso“, – pagerbdamas praėjusių metų rudenį Anapilin išėjusį Stasį Povilaitį kalbėjo E.Kučinskas.

E.Kučinsko kalbą susirinkusieji salėje palydėjo garsiomis ovacijomis, susirinkusi publika plojo atsistojusi. Tuo metu ekranuose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame pro minią koncerte žygiuoja S.Povaitis. Arenoje pasigirdo dainos „Švieski man vėl“ akordai, į sceną žengė „Nerija“ ir visi dainavo išvien.

M.A.M.A 2015 NOMINACIJOS (nugalėtojai paryškinti):

Metų albumas

MC Mesijus ir Münpauzn – „#UZGROTU“
BIX – „RAY“
Leon Somov ir Jazzu – „Istorijos“
Monika Linkytė – „Walk With Me“
Garbanotas Bosistas –„Above Us“
Markas Palubenka – „Puzzleman“
Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė – „Vilko vartai“
Tomas Sinickis – „Mylimas vyras ir sūnus“
Freaks On Floor – „Life“
G&G Sindikatas – „Revoliucijos garso takelis“

Metų atlikėja

Alina Orlova
Monika Linkytė
Monika Liu
Jurga Šeduikytė
Girmantė Vaitkutė

Metų atlikėjas

Vaidas Baumila
Markas Palubenka
Jurgis Didžiulis
Tomas Sinickis
Edgaras Lubys

Metų elektroninės muzikos grupė, atlikėjas, atlikėja

Beissoul & Einius
GeraiGerai
Deep Shoq
Jazzyvile
Proper Heat

Metų grupė

Leon Somov ir Jazzu
Garbanotas Bosistas
BIX
Sel
Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė

Metų hiphopo grupė, atlikėjas, atlikėja

G&G Sindikatas
Dee & Kamy
Omerta
MC Mesijus ir Münpauzn
Lilas ir Innomine

Metų koncertinė grupė, atlikėjas ar atlikėja

Sel
Džordana Butkutė
Antis
Marijonas Mikutavičius
Linas Adomaitis ir Gytis Paškevičius

Metų popmuzikos grupė, atlikėjas ar atlikėja

Vaidas Baumila
Leon Somov ir Jazzu
Monika Linkytė
Jurga Šeduikytė
Sel

Metų proveržis

Monika Liu
Garbanotas Bosistas
Deeper Upper
Antikvariniai Kašpirovskio dantys
Z On A

Metų rokas, grupė, atlikėjas, atlikėja

BIX
Freaks On Floor
Siela
Tomas Sinickis
Rebelheart

Metų vaizdo klipas

Antikvariniai Kašpirovskio dantys – „Į Venesuelą“
Deeper Upper – „Unity“
Markas Palubenka – „A Woman Of Stone“
Vaidas Baumila – „Ant mašinos stogo“
The Roop – „Not Too Late“

VIDEO: Antikvariniai Kašpirovskio dantys | Į Venesuelą (oficialus video)

Metų alternatyva, grupė, atlikėjas, atlikėja

Vidas Bareikis
Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė
Garbanotas Bosistas
ba.
Alina Orlova

Metų kūrinys, daina

„Karina“ – Lilas ir Innomine
„Po mano oda“ – Leon Somov ir Jazzu
„Tu čia, tu čia“ – Marijonas Mikutavičius
„This Time“ – Monika Linkytė ir Vaidas Baumila
„Po dangum“ – Monika Linkytė

VIDEO: Monika Linkytė - Po dangum

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką