Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2020 01 06

Metų daina: išrinkite, kuri lietuvių atlikėjo daina 2019-aisiais sužavėjo labiausiai

Praėję metai Lietuvos muzikiniame pasaulyje buvo itin turtingi – daug naujų duetų, naujų veidų ir, žinoma, naujų kūrinių įvairiems skoniams. Kai kurie jų netgi susilaukė tarptautinio dėmesio. Tad šįkart 15min atrinko populiariausias 2019-ųjų dainas, o savo skaitytojus kviečia nuspręsti, kuri gi yra ta vienintelė ir verta didžiausių pagyrų.
Gabrielius Vagelis, Vidas Bareikis, Monika Liu ir Jazzu
Gabrielius Vagelis, Vidas Bareikis, Monika Liu ir Jazzu / 15min ir Viganto Ovadnevo nuotr.

„Lietuvių atlikėjo metų dainos 2019“ apklausą rasite ČIA ir teksto pabaigoje.

Metų pradžioje „Lietuvos balso“ laimėtoja Gerda Šukytė ir jos mokytoja projekte Inga Jankauskaitė pristatė bendrą kūrinį „Šoku viena“.

Pasak I.Jankauskaitės, šis kūrinys gimė visai netikėtai, jo net neplanuojant.

„Tai, kokiu būdu gimė ši daina yra puiki iliustracija tam, kad kartais reikia leisti dalykams įvykti arba tiesiog jautriai stebėt ženklus ir daryti. Tekstas iš manęs iššoko pats – ėmiau ir parašiau, netaisydama nei eilutės, negirdėdama jokio motyvo galvoje.

VIDEO: Inga Jankauskaitė ir Gerda Šukytė - Šoku viena

Jazzu metė dar vieną kortą: pristatė dainą lietuvių kalba „Dumblas“ iš naujojo albumo.

„Tai yra daina apie besąlygišką, klampią meilę, kai negali būti su žmogumi, ir taip pat negali būti be jo. Ši daina – apie ryšį, kurio nepajėgs nutraukti net išsiskyrimas. Kai skauda, bet myli. Myli, bet skauda. Ir kai visiškai atsiduodi ir pasiduodi dėl kito žmogaus, nes supranti, kad daugiau niekada gyvenime taip nemylėsi.

Tai lyg pažadas: ir varge, ir džiaugsme, ir danguje, ir meilėje, ir tame dumble, purve mes vis tiek liksime kartu. Dumblas praranda savo negatyvią reikšmę šioje dainoje. Ir ją kiekvienas galės pritaikyti savo meilės istorijai“, – apie dainą kalbėjo atlikėja.

VIDEO: Jazzu - Dumblas

„Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje daug susidomėjimo sulaukė Alen Chicco daina „Your Cure“.

Daina klausytojus skatina nebijoti savo vidinio pasaulio ir išdrįsti mylėti garsiai.

Muzikiniame vaizdo klipe ši emocija išreiškiama pasitelkiant drag kultūros elementus. Šis kūrybinis sprendimas visiems laikams įrašys dainą „Your Cure“ į Lietuvos muzikos istoriją.

VIDEO: Alen Chicco - Your Cure (Audio)

Daina „Run With The Lions“ Jurijui Veklenko pelnė kelialapį į didžiąją „Euroviziją“.

Atlikėjas teigė, kad šis kūrinys puikiai atspindi ir jo paties asmenybę.

„Daina yra apie laisvės pojūtį, kuris mus užvaldo, kai mes pagaliau perlipame per save, nugalime savo baimes ir išlendame iš tų tamsių vietų, kur slepiasi mūsų svajonės. Juk kiekvienas iš mūsų nori bėgti kartu su liūtais! Visi mes turime tą žvėrį, tą degantį norą daryti tai, kas mus daro laimingais ir verčia jaustis visaverčiais“, – atviravo Jurijus.

VIDEO: Jurijus - Run With The Lions

Dainą „Aš galiu skrist“ Ieva Zasimauskaitė skyrė savo vyrui Mariui Kltinavičiui. Vis dėlto dainininkė tiki, jog šis kūrinys bus artimas kiekvienam, kuris myli, yra mylėjęs ar bent kartą gyvenime sutikęs stipriai palaikantį žmogų. Atlikėja nusifilmavo ir kūriniui skirtame klipe – jį parsivežė iš pačios Fuerteventūros.

Pati svarbiausia dainos žinutė yra apie įkvepiantį ir motyvuojantį tarpusavio ryšį, kuriam veikiant net pačios didžiausios asmeninės baimės tampa nebaisios. O jas įveikus aplanko nepakartojamas vidinio skrydžio jausmas. Dainininkė mano, jog daugelis įsimylėjusių ar mylinčių žmonių dainoje ras save ir mintyse ją galės skirti ne tik mylimiesiems, bet ir draugams, močiutėms ar kitiems svarbiems žmonėms.

VIDEO: Ieva Zasimauskaitė - Aš galiu skrist

Naujausią savo kūrinį ir vaizdo klipą „Viskas, ką turiu“ pristatė Lietuvos muzikos pasaulyje debiutavusi atlikėja Jessica Shy.

„Daina „Viskas, ką turiu“ gimė vieną rudens vakarą, kada buvau grįžusi į Lietuvą. Nedažnai rašau lietuviškas dainas, tačiau tądien žodžių ieškoti nereikėjo – jie atėjo kartu su melodija“, – sakė Jessica Shy.

„Mane įkvėpė poetės Rupi Kaur poezijos knyga „Milk And Honey“. Vaizduotėje, namus prilyginau aviliui, į kurį bitės visada sugrįžta. Taip gimė pagrindinė dainos mintis, kad nesvarbu, kas benutiktų, mes visuomet grįžtame namo“.

VIDEO: Jessica Shy – Viskas Ką Turiu

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ sulaukė didelio populiarumo, kai su daina „Mažulė“ sudalyvavo „Eurovizijos“ atrankos finale. Grupei su šiuo kūriniu pavyko patekti į atrankos finalą.

„Mažulės yra labai gerai. Jos ne tik nuveža iš vieno taško į kitą, bet ir apsaugo, kai lyja lietus ar būna dargana, groja mėgstamą muziką, yra tarsi antrieji mūsų namai“, – sakė grupės vokalistas ir dainos autorius Martynas Enčius.

„Internetas tvirtina, kad visoje Europoje yra beveik 300 milijonų mažulių, ši daina skirta kiekvienai iš jų.“

VIDEO: Antikvariniai Kašpirovskio dantys | Mažulė (official video)

Monika Marija „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavo su dviems dainomis – ne tik su 2018-ųjų pabaigoje pristatyta „Light On“, bet ir su kūriniu „Criminal“, nors finale pasirinko pasirodyti tik su pirmąja.

„Su „Criminal“ jaučiuosi savimi. Tai, kad daina turi savo istoriją, tai, kaip ją kartu kūrėme su visa komanda Švedijoje, taip pat ir pats muzikos stilius, visą tai man tarsi padeda konvertuoti šią dainą į jausmą, kurio kartais galbūt pritrūksta atliekant ne tokį artimą kūrinį, – kalbėjo Monika Marija, šią dainą įrašiusi kartu su Švedijos prodiuseriais Benny Jansonu, Thomasu Karlssonu ir Mahanu Moinu.

„Tai daina, kuri savyje turi raudos, apgailestavimo prieskonių, kai ateina supratimas, kad įskaudinus kitą žmogų jau nebegali atsiimti savo žodžių, nebegali nieko pakeisti“, – pridūrė ji.

VIDEO: Monika Marija - Criminal (Eurovision Entry 2019) | Official video

Muzikinį siurprizą gerbėjams paruošė charizmatiškasis atlikėjas Mantas Jankavičius ir ryškioji jaunosios kartos dainininkė Monika Pundziūtė-Monique. Duetas pristato bendrą kūrinį „Ateities žmogus“ bei ekranizuotą pasakojimą – animacinį video klipą.

„Ateities žmogus“ – istorija apie tą sielos antrąją pusę, kurios taip ilgai ieškome ir laukiame, jaučiame, kad ji kažkur gyvena šiame pasaulyje. Atlikėja dainą skiria tiems, kurie dar nesutiko širdžiai brangaus žmogaus.

„Kūrinio pavadinimas „Ateities žmogus“ – dėl to, kad būdami vieniši viltingai žvelgtume į rytojų, ir pagalvotume, o ką mūsų žmogus šiuo metu veikia, kur jis vaikštinėja, apie ką galvoja,“ – sako Monique.

VIDEO: Moniqué ir Mantas Jankavičius - Ateities žmogus

Kartu su populiaria repo grupe „8 Kambarys“ Vidas Bareikis įrašė labai asmenišką ir jautrų kūrinį „Ežero dugne“.

„Gimė ši daina labai paprastai.Tiesiog vieną dieną žiūrėjau į savo apskilusį telefoną ir galvojau, kiek daug mano gyvenime yra tokių „sulūžusių“ ir taisytinų momentų, ir kaip norisi juos susitvarkyti, pakovoti su savim ir judėti pirmyn. Bet tai tikrai nėra paprasta, nes, kaip sakoma, didžiausia kova ir didžiausia pergalė yra būtent prieš save patį.

Taigi „ežero dugnas“ yra būtent ta vieta, kurioje kunkuliuoja tie vidiniai išgyvenimai. O atsakius sau į visus rūpimus klausimus galima viską ten – ežero dugne – palikti ir atsispyrus plaukti toliau“, – dainos gimimo aplinkybėmis dalinosi V.Bareikis.

VIDEO: Vidas Bareikis ir 8 Kambarys - Ežero dugne

Staigmeną savo gerbėjams pateikė ir grupė „Saulės kliošas“. Dienos šviesą išvydo jau prieš šešerius metus kurta daina „Tada kada“ bei jai sukurtas vaizdo klipas.

„Tada kada“ – tai trumpa muzikinė vieno vakaro istorija, kurioje pagrindinis personažas pasakoja savo išgyvenimus.

„Kūriniu norėjome pasakyti, kad „tada, kada tave pamačiau, supratau, kad tavęs ieškojau ir kad tave radau!“ Bet mes paliekame kiekvienam atrasti arba neatrasti savo…“, – paslaptingai kalbėjo Laurynas Šarkinas.

VIDEO: Saulės Kliošas - Tada Kada

Šešeri metai, – tiek reikėjo, kad Justės Arlauskaitės-Jazzu parašyta ir su operos solistu Merūnu Vitulskiu išpildyta daina „Sliding Doors“ pasiektų klausytojus.

Kūrinį Jazzu parašė įkvėpta filmo tokiu pačiu pavadinimu – „Sliding Doors“ su Gwyneth Paltrow ir Johnu Hannahu. Didelės įtakos turėjo ir tuometiniai atlikėjos išgyvenimai.

„Buvau pirmą kartą labai stipriai įsimylėjusi, tikėjau, kad su tuo žmogumi būsiu amžinai, tačiau mes vis blaškėmės ant ribos „būti ar nebūti kartu“, nes ta meilė buvo kažkokia neįmanoma... Ačiū dievams, viskas praeina ir dar labiau ačiū, kad spėjau visas emocijas, pačius stipriausius išgyvenimus sudėti į dainas. Manau, „Sliding doors“ – vienas brandžiausių mano kūrinių, tiek teksto, tiek muzikine prasme. O kai įrašėme šią dainą su Merūnu, ji tapo dar didingesne, galingesne ir įtaigesne – išties, sminga tiesiai į širdį. Išgirstu ją – ir ašaros pačios rieda. Joje tiek daug tikėjimo, vilties, šviesos!“ – teigė Jazzu.

VIDEO: Jazzu - Sliding Doors feat. Merūnas

Jurgis Brūzga pristatė singlą „Tu“. Tai pirmasis bendras atlikėjo ir prodiuserio Pauliaus Vaicekausko darbas.

„Tu“ – dueto ieškojimuose ir eksperimentuose gimęs lengvas šiuolaikinis skambesys.

„Šioje dainoje ta emocija, kurią jaučiame santykių pradžioje. Kai griebiame sau brangų žmogų ir spontaniškai leidžiamės į kelionę. Garsiai groja muzika, saulė spigina pro langus, o tu negalvoji, kur ir kodėl važiuoji. Viską atiduodi už šią akimirką, šią sekundę, kurioje
svarbiausia tas žmogus,“ – vasaros hitą pristatė atlikėjas.

VIDEO: Tu

Dainininkas Dainotas Varnas pristatė naują kūrinį ir vaizdo klipą „Akys nakties“. Dainai tekstą parašė Ieva Narkutė.

„Akys nakties“ – daina apie meilės viziją, iliuzinę, neegzistuojančią meilę, kuri yra tik vaizduotės žaismas ir, galima spėti, kyla iš didelio liūdesio ir vienatvės.

Koks geresnis prieglobstis vizijoms ir iliuzijoms, jei ne naktis. Klipas filmuotas Barselonoje, jame vaizduojami du žmonės išgyvenantys naktį dideliame mieste. Du nepažįstamieji klaidžioja gatvėmis. Kiekvienas sau atskirai, tačiau jų jausmai tie patys: vienatvė ir tikros meilės troškimas. Tai istorija apie nesusitikimą. Nors jie – tame pačiame mieste, tose pačiose gatvėse. Kartais net būna visai šalia. Tačiau prasilenkia ir vienas kito nepastebi.

VIDEO: DAINOTAS VARNAS "Akys nakties"

Visų puikiai pažįstama roko grupė „Biplan“ pristatė vaizdo klipą dainai „Nuo nulio iki mėnulio“. Šis kūrinys – muzikantų dovana kampanijai „Už saugią Lietuvą“, kurios vienas iš tikslų yra smurto ir patyčių prevencija.

„Mūsų daina yra apie patyčias, apie kiekvieną, kuriam teko išgyventi šią skaudžią problemą. Šis vaizdo klipas iškeliauja vykdyti savo misijos – kovoti su bjauria neteisybe, su kuria daugelis susiduriame kasdien“, – teigia grupės lyderis Maksas Melmanas, vienas iš „Už saugią Lietuvą“ ambasadorių.

VIDEO: Biplan | Nuo nulio iki mėnulio (oficialus video)

2019-aisiais klausytojai išgirdo ir netikėtą Jurijaus Veklenko ir Ingos Jankauskaitės duetą. Jiedu sudainavo naują kūrinį „Skirtingi pasauliai“.

„Daina su Inga buvo stebuklas, kuris nukrito iš giedro dangaus, sulaukęs skambučio, kad Inga kviečia įrašyti dainą kartu net aiktelėjau. Gerbiu ir gėriuosi ja, kaip žmogumi ir atlikėja. Daina, kurią teko įrašinėti yra būnet tai! Du skirtingi pasauliai, dvi kartos suėjusios į vieną, kai laikas nesvarbu ir ryšys tarp žmonių yra tai, kas laiko visą pasaulį“, – džiaugiasi Jurijus.

VIDEO: Jurijus ir Inga Jankauskaitė - Skirtingi pasauliai

Vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų, kultinės grupės „Foje” lyderis Andrius Mamontovas pristatė dainą „Nesvarbu”. Šis kūrinys – pirma nauja atlikėjo kompozicija, pasirodžiusi beveik po 5 metų pertraukos.

„Nauja daina gimė gan spontaniškai ir netikėtai. Tačiau čia, ko gero, ir slypi didysis muzikos žavesys. Šį kūrinį kiekvienas turi pritaikyti sau, todėl kalbėti apie paslėptas metaforas man, kaip autoriui, būtų ne visai teisinga”, – kalbėjo Andrius Mamontovas.

VIDEO: Andrius Mamontovas - "Nesvarbu"

Lietuviškos muzikos sceną užkariavę atlikėjai Free Finga ir Monique netikėtai suvienijo jėgas ir gegužės pradžioje pristatė bendrą dainą „Paprasta“. Kiek vėliau pasirodė ir dainos klipas.

Pasak atlikėjų, jų daina „Paprasta“ yra apie žmonių santykius ir mokėjimą vienas kitą paleisti. Ji padeda atsakyti į klausimą, kuris kyla visiems, tačiau niekas nenori ieškoti atsakymo: ar tai gali būti paprasta?

„Dainą įkvėpė paraleliai vykę draugų santykiai, kur žmonės mokėsi „paleisti“ vienas kitą. Gražiai išsiskirti ir likti draugais, tikint, kad taip viskas gali būti paprasčiau ir lengviau“, – atskleidžia Free Finga ir pabrėžia, kad žmonės apskritai turėtų būti paprastesni ir mažiau susireikšminti.

VIDEO: Moniqué x Free Finga - Paprasta

Atlikėjas Gabrielius Vagelis pristatė naują savo singlą iš debiutinio albumo ir jam skirtą vaizdo klipą, kuris buvo filmuotas Žemaitijoje, Akmenės rajone. Daina „Kažkada mane nuves“ pasakoja apie praradimus bei viltį susigrąžinti tai, kas, atrodo, jau prarasta.

„Ši daina iš tiesų yra apie man labai brangaus žmogaus netektį ir didžiulį norą jį vėl pamatyti iš naujo. Vienintelis būdas tai padaryti – pas jį iškeliauti, tačiau „Kažkada mane nuves“ nėra apie liūdesį, ji yra apie viltį, kad mes dar kažkada tikrai susitiksime“, – apie dainą pasakojo jos autorius ir atlikėjas G.Vagelis.

VIDEO: Gabrielius Vagelis - Kažkada Mane Nuves

Ieva Narkutė pristatė dainos „Šviesos“ vaizdo klipą ir prisipažino, kad ši daina yra gyvas įrodymas, kaip svarbu neturėti išankstinių nuostatų, nestatyti savęs į jokius rėmus ir nebijoti eksperimentuoti. Anot dainininkės, „Šviesos“ turėjo būti dar viena „narkutiška“ baladė: lėta, jausminga – kaip visi ir įpratę girdėti. Tačiau, kai su šia būsima balade ji atėjo pas kompozitorių Vytautą Bikų į įrašų studiją, pačiai sau netikėtai iš jos išėjo su... šokių muzikos daina.

Daina „Šviesos“ – apie jaudulį, nerimą ir spalvas, kurias į gyvenimą atneša mums ypatingi žmonės. „Šviesos, ko gero, yra „drugelių pilve“ sinonimas. Užuot skrandin talpinus vos kelias paras gyvenančius vabzdžius, aš parašiau „elektrikų meilės dainą“ su palinkėjimu netaupyt tos jausmų energijos, jaudint vienam kitą, parodyt visas pasaulio, gyvenimo, jausmų spalvas“, – sako Ieva Narkutė.

VIDEO: IEVA NARKUTĖ „Šviesos“

Atlikėja KAIA pasidalijo pirmuoju singlu „Gerai Darai“ bei jo vaizdo klipu.

„Gerai Darai“ – provokuojanti daina, todėl ir klipą kartu su Audriumi jai kūrėme tikrą, nesuvaidintą, nepagražintą. Man 27-eri, tad nebebandau atrodyti visiems graži, noriu tiesiog būti tikra. Manau, daug mano kartos jaunų moterų supras tiek albumo, tiek dainos prasmę ir tam tikrose dainose aprašomose situacijose ras dalelę savęs“, – sako atlikėja.

VIDEO: KAIA - Gerai Darai

Pasirodė ir bendras Jovani ir Justino Jaručio kūrinys „Wildest Dreams“.

„Dainą pradėjau kurti per atostogas Šri Lankoje. Grįžome nuo vandenyno, duktė balkone valgė ledus ir mano galvoje gimė melodija“, – sakė Justinas Jarutis.

Jis pridūrė: „Lūžtančių bangų garsas, palmių lapų čežėjimas nemažai prisidėjo prie kūrinio nuotaikos. Niūniuodamas priedainio melodiją supratau, kad šią dainą ne tik reikia išleisti kartu su Jonu, bet ją reikia būtinai išleisti vasaros pradžioje.“

VIDEO: Jovani & Justinas Jarutis - Wildest Dreams

Vidas Bareikis klausytojams pateikė pozityvios nuotaikos bombą – naujausią savo dainą „Ant bangos“.

Idėją kūriniui jam pametėjo viena pažįstama, pasakydama: „Na, tu tai tikrai ant bangos.“

„Pradėjau galvoti, ką iš tiesų šis posakis reiškia ir kaip sukurti vasarišką gabalą, kuris ant bangos užkeltų ir visus aplinkinius. Laikau savo užduotimi dalintis įkvėpimu ir energija su kitais. Ir noriu paskatinti, kad kiekvienas kuo dažniau užšoktų ant tos savo bangos. Kad ir nedidelės, bet asmeniškai pačios svarbiausios“, – sako Vidas.

VIDEO: Vidas Bareikis - Ant Bangos [Official Lyric Video]

Edgaro Lubio kūrinio „Tu esi čia“ vaizdo klipe galima pamatyti bundančios Klaipėdos vaizdus.

„Vėl dainavau tose vietose, kur, galima sakyti, ir pradėjau savo, kaip dainininko, karjerą. Paauglystėje su draugais kasdien susirinkdavome padainuoti, pagroti miesto parkuose ar tose pačiose senamiesčio gatvelėse, kuriomis vaikštinėdamas tą ankstyvą vasaros rytą filmavausi vaizdo klipe.

Ši daina labai tinka apibūdinti mano santykiui su Klaipėda. Ji visada yra „čia“, kur aš bebūčiau. Ir jau jaučiu, kaip vis daugiau sentimentų plūsteli į ją sugrįžus“ – pasakoja E.Lubys.

VIDEO: Edgaras Lubys - Tu esi čia

Atlikėja Monika Linkytė ir laidų bei projektų vedėja Indrė Stonkuvienė, kurios pristatė savo bendrą dainą „Aš myliu save“ ir jos vaizdo klipą.

„Nėra ribų, nėra gyvenime jokių „stop“ ar amžiaus cenzo, kada tu pats save gali nustebinti“, – pristatydama dainą sakė Indrė Stonkuvienė.

Nuotaikingas kūrinys „Aš myliu save“ ir jo vaizdo klipas, anot atlikėjų, turėtų kiekvienai priminti, kaip svarbu save mylėti, ir kaip dažnai save nuvertiname.

„Mes nustumiame į antrą, trečią planą ir pamirštame save. Ši tema yra itin opi, ir tai nėra tik moterų problema – visi savimi nepasitiki, nuvertina ir bijodami neleidžia sau priimti tų sprendimų, kurie juos išties padarytų laimingais. Ne rinka mus išstumia, mes patys save išstumiame“, – įsitikinusios atlikėjos.

VIDEO: Indrė Stonkuvienė ir Monika Linkytė - Aš myliu save

Pirmą kartą jėgas suvieniję atlikėjai Vaidas Baumila ir Justė Starinskaitė pristatė savo dainą „Milijonai“.

V.Baumila pasakojo, kad kurdamas idėją ir tekstą dainai, jis įsivaizdavo tolimiausią kraštą, kuriame dar neteko būti – Japonijos sostinę Tokiją.

Mintys apie šį miestą atlikėjui, augusiam betoninių daugiabučių kvartale, vaikystėje leisdavo pabėgti nuo rutinos, išvysti prarastas spalvas.

„Tai daina apie pabėgimą, pavargimą nuo mus supančio pasaulio ir rutinos, norą ištrūkti iš komforto zonos“, – apie naująjį kūrinį pasakojo V.Baumila.

VIDEO: Vaidas Baumila ft. JUSTÉ - Milijonai

Donatas Montvydas vasarą pradėjo pristatydamas naują dainą „Ryto saulė“. Dėl šio kūrinio teko įveikti didelę baimę ir kalbėti apie prisiminimus, kurie ilgai glūdėjo širdyje.

„Prisimenu vasaros stovyklas, kur užgimdavo pirmosios paaugliškos meilės. Tai būdavo gražiausi santykiai, kurie baigdavosi su lyg paskutine vasaros diena – ji iš vieno miesto, tu iš kito. Šis sentimentų ir nostalgijos kupinas jausmas sugrįždavo kiekvieną vasarą“, – dainos istorija dalijosi atlikėjas.

VIDEO: DONNY MONTELL - RYTO SAULĖ [Official Lyric Video]

Penkerių metų gimtadienį atšventęs duetas „2 Donatai“ klausytojų teismui pateikė kūrinį „Iš mano širdies“.

Šios dainos videoklipą vaikinai filmavo pačiam autoriui (Donatui Čižauskui) labiausiai patinkančioje vietoje – pajūryje. Donatas net nepabūgo lietaus, didelio vėjo ir išsimaudė šaltoje jūroje.

„Ko nepadarysi dėl gero vaizdo ir tikros emocijos. Kiekvienas mano parašytas kūrinys yra be galo man svarbus, todėl esu labai priekabus dainų išpildymui, atlikimui. Norisi žmonėms atiduoti klausyti nepriekaištingą produktą. Apgalvojame kiekvieną detalę ir daug dirbame, kad būtent visos mūsų siekiamybės virstų realybe.“ – kalbėjo D.Čižauskas.

VIDEO: 2 Donatai - Iš mano širdies (tyzeris) NAUJA DAINA

Pavasarį pirmą kartą nuskambėjo nauja Jovani ir Jazzu daina „I Should Have Known“, kiek vėliau pasirodė ir jos vaizdo klipas. Kūrinio autoriai – švedai.

Daina pasakoja apie intuityvią santykių išdavystės nuojautą ir ją patvirtinusią moterį su kraujo raudonio suknele. Tačiau kūrinio natose nėra sutirštintos dramos, čia nedūžta indai, yra tik tiesūs klausimai, kuriuos girdint galima pajusti ir aštrų atlikėjos žvilgsnį.

„Jovani vertina Jazzu balsą, jam imponuoja jos charizma, o Justė džiaugiasi Jono kūrybiškumu. Šis duetas dirba be skausmo ir tai yra jų sėkmė“, – kalbėjo L. Lučiūnas.

VIDEO: Jovani feat. Jazzu - I Should Have Known (Official Video)

Vilniaus repo tėvai „G&G Sindikatas“ pristatė ironišką dainą apie mylimą Vilnių „Miestas, kurio negali nemylėt“. Kūrinio idėją į studiją atsinešė Kastytis Sarnickas-Kastetas.

„Šiame gabale kalbama apie tai, kad pristabdę laiką savo skubančiame mieste galime pastebėti dalykus, kurie kitu atveju jaudintų ar piktintų, bet pridėjus ironijos viskas išvirsta į gerą. Juk kai savo žmogų myli – tai ne tik už privalumus, bet ir už trūkumus. Tokios nuotaikos Kastetas atėjo į studiją“, – pasakojo Donatas Juršėnas-Donciavas.

„Ši daina nebuvo kurta specialiai albumui. Ji kurta kaip jausmas, tam tikra Kasteto emocija, išsivysčiusi į būtent tokį turinį, kuris yra ne tiek sentimentalus, kiek pozityvus. Jei mūsų kūriniuose dažnai reiškiamos tam tikros nuoskaudos, protestai, tai šitas gabalas yra kitoks“, – teigė Artūras Matkevičius-Mamania.

„G&G Sindikato“ apdainuotas miestas turi pilį, kuri nusiris, jei palis. Sutemus jame nenusipirksi degtinės, ir gali sėsti už suktinę į areštinę. Šiame mieste yra sakurų, bet nėra stadiono. Čia gali aistringai sirgti už savo komandą, kuri dažnai pralaimi. Gali svajoti apie metro, ir skaičiuoti paskutinius pinigus. Gali juos pragerti. Šiame mieste tavo karas susitinka su tavo taika. Šiame mieste yra viskas, ko tau reikia. Viskas, ko kaskart pasiilgsti. Tokia tad reperių „miesto romantika“.

VIDEO: G&G Sindikatas - Miestas, kurio negaliu nemylėt

Vasarą Saulius Prūsaitis pristatė ilgai lauktą dainą ir vaizdo klipą „Namo reiks pareit“, kuriam, kaip pats sako, reikėjo ne tik dresuoto šuns, bet ir paukščių.

Daina „Namo reiks pareit“ artima ir aktuali visiems. Klausantis kiekvienas prisimins bent po vieną apdainuotą situaciją, kuri yra įvykusi ir jo gyvenime.

„Norėjome sukurti savotišką vakarėlių pabaigos himną ir ėjimą namo paversti smagiu, be įtampos, reikalu“, – sakė S.Prūsaitis, garsėjantis gebėjimu kurti tokias linksmas dainas, kad jos be vargo tampa superhitais.

VIDEO: SAULIUS PRŪSAITIS - Namo reiks pareit

Inga Jankauskaitė pateikė dar vieną staigmeną gerbėjams –devyniasdešimtųjų dvasia alsuojantį kūrinį „Nieko daugiau“.

Ypatingo dėmesio koncertuose sulaukiantis kūrinys „Nieko daugiau“, juokaujant Ingai, netikėtai juos paverčia diskoteka, kuri nukelia į devyniasdešimtuosius.

„Daina gimė beveik kaip pokštas, žaidžiant tema „iš kur atėjome“. Man visuomet devyniasdešimtųjų pop skambesys atrodė labai stilingas, tad norėjau pažaist ir pabandyt, o rezultatas jau čia!“, – pasakojo moteris.

VIDEO: Inga Jankauskaitė - Nieko Daugiau

„Svarbiausi gyvenimo dalykai gimsta iš jausmo“, – sakė dainininkė Iglė Bernotaitytė, pristatydama naujausią dainą, taip ir pavadintą – „Iš jausmo“.

Dainininkė sako, kad „Iš jausmo“ – vasaros meilei skirtas kūrinys. „Juk būna, kad sutinkame žmogų ir protas išeina atostogų. O viskas, ką darai, tai tik iš jausmo. Būtent apie tokius susitikimus ir yra ši daina. Tai linksmas kūrinys. Nesakau, kad nereikia lyriškų dainų, tačiau pasilikime jas rudeniui. Vasara man kupina džiaugsmo“, – sako ji.

VIDEO: IGLĖ "Iš jausmo"

Donatas Montvydas pristatė gerbėjų ilgai lauktą dainą „Man patinka“. Ši daina buvo atlikta dar 2018 metais atlikėjo koncertiniame ture ir ji sulaukė ypatingo dėmesio bei palaikymo žiūrovų tarpe, tačiau oficialiai nebuvo išleista.

„Šokių muzika mano karjeroje užėmė labai didelę dalį, esu pasiilgęs šokių aikštelės, o tai skatina kurti tokią muziką. Norėjau išleisti dainą, kuri sulauktų dėmesio ir iš šokėjų bendruomenės. Todėl prodiusuojant šitą dainą didelį dėmesį skyriau „beat’o“ paieškom, nes šokių muzikoje visas „groove’as“ eina iš jo“ – pasakojo Donatas.

Dainininkas sakė, kad tai yra šokių aikštelei skirtas hitas. Jis provokuoja judėti, atsipalaiduoti ir pamiršti, ką apie tave galvoja kiti. Daina yra apie tai, kai tu pasikliauji savo jausmais, o ne aplinka, kuri tave supa. Šokių muzika visuomet yra apie judesio ir saviraiškos laisvę.

VIDEO: DONNY MONTELL - MAN PATINKA [Official Video]

Ryškiai TV eteryje sužibėjusi atlikėja Senjasa 2019-aisias įrašė kūrinį „Man nepatinka“.

Senjasa teigė, kad pirmą kartą paklausius, kūrinys atrodo labai paprastas, tačiau jis puikiai atskleidžia, ką jaučia dažnas iš mūsų, nedrįsdamas apie tai kalbėti garsiai. Dainos tekstas kreipiasi į šiuolaikinę visuomenę ir galimybę rinktis tarp materialių vertybių ir paprasto noro jaustis gerai. „Man nepatinka“ priedainis kviečia nebijoti
pasakyti „ne“.

„Tarp begalės šiandienos pasirinkimo galimybių „ne“ padeda išlikti savimi ir gauti tik tai, ko nori“, – aiškino Senjasa.

VIDEO: senjasa - man nepatinka

Muzikinėje scenoje sužibo naujas duetas „2Kvėpavimas“. Iki šiol nedaug kam girdėti vaikinai prisistatė kūriniu „Leidžiu tau viską“.

„Norime, kad žmonės atsipalaiduotų ir šoktų klausydami mūsų dainų. „Leidžiu tau viską“ yra apie paną, kurią norėtų turėti kiekvienas. Be stabdžių. Ji greičiausiai realybėje neegzistuoja“, – juokiasi vienas dueto narių Denisas Černiauskas ir pasakoja, kad dainų žodžiai jam į galvą ateina nelauktai ir bet kur, jis niekad nesistengia specialiai sėsti prie stalo ir kurti.

VIDEO: 2Kvėpavimas - Leidžiu tau viską

Viena perspektyviausių Lietuvos grupių „2Kvėpavimas“ ir dainininkė bei influencerė Iglė pristatė dainą „Magija“.

Iglė prisipažino, kad: gavusi pasiūlymą sudainuoti kūrinį ilgai nesvarstė.

„Ji iškart sutiko. Čia tikrai suveikė magija“, – juokėsi „2Kvėpavimo“ nariai.

„Manėme, kad bus pasikėlusi ir mumis net nebendraus arba teks ją ilgai įkalbinėti, bet atsitiko atvirkščiai. Ir tai yra dar vienas iš stebuklų, kurie pastaruoju metu vyksta mūsų gyvenime“, – sakė grupės nariai.

VIDEO: 2Kvėpavimas ft. IGLĖ - Magija

Atlikėja GJan daugelį nustebino nauju kūriniu „Ruduo“.

„Daina yra apie nemokėjimą paleisti, tarsi strigimą emociniame kalėjime. Visa patalpa, kurioje vyksta veiksmas, šalta, niūri, metalinėmis sienomis ir durimis. Tačiau, galų gale, daina ir istorija užsibaigia pagijimu ir išsilaisvinimu. Tą labai aiškiai simbolizuoja mano herojės išnykimas“, – pasakojo GJan.

Daina pareikalavo elegantiškos, branda dvelkiančios vizualizacijos. GJan šypsosi: toks įvaizdis jai nėra būdingas, tačiau buvo labai įdomu save išvysti naujame amplua.

VIDEO: GJan - Ruduo | Lyric Video

Kazimieras Likša į pagalbą pasikvietė dainininkė Moniką Linkytę, su kuria įrašė kūrinį „Perfect Time“. Tai yra pirmoji angliška daina Kazimiero Likšos solinėje karjeroje.

„Tie, kurie klauso mano muzikos žino, kad aš rašau lietuviškas dainas. Tačiau šį kartą gimė angliška ir ji man beprotiškai patiko, tad nenorėjau jos palikti neišleistos“, – sako Kazimieras Likša.

„Kai parašiau šią dainą, iš karto pajutau, kad joje yra vietos dviems balsams. Tai buvo tarsi pokalbis poros, kuri išgyvena nelengviausią savo draugystės laikotarpį“, – pasakoja Kazimieras Likša. „Pradėjau galvoti apie lietuvių dainininkes ir labai netikėtai susikirto mano ir Monikos Linkytės keliai. Esu beprotiškai laimingas ir labai dėkingas jai, kad sutiko prisidėti prie šio projekto. Jos balsas, muzikinė ir gyvenimiška patirtis šią dainą užpildė ir labai pagražino.“

VIDEO: Kazimieras Likša ir Monika Linkytė - Perfect times

Daugialypio artisto Vido Bareikio daina „Pažiūrėk į mane, mama“ buvo ne kas kita, kaip nuoširdus ir atviras paties atlikėjo laiškas mamai, kurį sėstų rašyti norėdamas pasidžiaugti pagaliau įvaldytais sparnais ir pasiekta kalno viršūne.

„Toks laimingas per gyvenimą dar niekad nebuvau“, – naujausiame kūrinyje dainuoja Vidas.

VIDEO: Vidas Bareikis - Pažiūrėk į mane, Mama

Dainotas Varnas ir Karina Krysko pristatė duetą „Tiktai šitoj nakty“. Kaip prisipažįsta D.Varnas, duetas gimė iš didelės jo pagarbos Karinai, kurią iki tol asmeniškai menkai pažinojo.

Dainos tekstą specialiai D.Varnui ir naujam jo albumui „Nakties spalvos“ parašė dainininkė ir dainų kūrėja Ieva Narkutė. Tekstas prašyte prašėsi moters vokalo ir D.Varnas sukaupęs visą drąsą nutarė įgyvendinti savo seną sumanymą ir pasiūlė Karinai dainuoti drauge.

„Jei ji būtų nesutikusi, atsarginio varianto net neturėjau. Ko gero, dainos išvis nebūtų“, – šiandien sako jis.

VIDEO: DAINOTAS VARNAS ir KARINA KRYSKO "Tiktai šitoj nakty"

Vido Bareikio naujausią singlą „Siela stiklinė“ įkvėpė netikėtas gerbėjos laiškas.

„Sykį viena gerbėja atsiuntė man eilėraštį, kuriame buvo tokie žodžiai: „Mano siela stiklinė / Mano siela stiklinė / Jei reiks – susirinksiu / Savo sielą iš šukių / Jei manei, kad sudušiu / Tuomet esi beprotiškai tuščias / Jei reiks – susirinksiu savo sielą iš šukių.“ Mane užkabino šie merginos išgyvenimai ir nusprendžiau išplėtoti eilėraštį iki dainos apie išsiskyrimą, apie dužusią sielą, kurią tarsi iš šukių gali susirinkti tik pats.“

VIDEO: Vidas Bareikis - Siela stiklinė (Lyrics Video)

„Radistas“ Jonas Nainys 2019-uosius metus baigė išleisdamas dar vieną naktinių klubų šokių aikštelėse stogą kilnosiantį hitą „Stop The Show“. Naujoji Jovani daina yra įrašyta kartu su amerikiečiu dainininku Johnu Duffu.

„Kai išgirdau Johno balsą, negalėjau patikėti savo ausimis – šis vaikinas gali lengvai apdainuoti bet ką“, – sako Jonas Nainys. „Džiaugiuosi, kad per muziką susipažįstu su talentingais atlikėjais visame pasaulyje.

Dar smagiau, kai su jais pavyksta įrašyti bendras dainas. Johnas Duffas yra dainininkas iš Los Andželo ir siunčia visiems lietuviams gerų dienų bei nekantrauja mus aplankyti“.

VIDEO: Jovani - Stop The Show (feat. John Duff)

„Geros žiemos“ – taip vadinasi nauja Marijono Mikutavičiaus daina, kuri padeda visiems išgyventi tamsiausią metų laiką ir sulaukti didžiųjų žiemos švenčių – Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų.

„Kalėdos man yra gražiausia metų šventė, pilna džiaugsmo akimirkų ir vaikystės prisiminimų. Nors žiemos pakito, tačiau Kalėdos man vis tiek kvepia sniegu ir mandarinais. Tai metas, kai sieloje tarsi palengvėja, norisi pamiršti kasdienes bėdas ir norisi, kad visi aplink jaustųsi taip pat. Per Kalėdas, rodos, niekas neturi jaustis vienišas. Ir liūdna, kai kas nors taip jaučiasi. Tad svarbu nelikti nuošalyje – neleiskite, kad šventė praeitų pro šalį ir tavęs nepastebėtų“, – sako jis.

VIDEO: Marijonas Mikutavičius - Geros žiemos

Debiutinį albumą išleidusi atlikėja Evgenya Redko klausytojams pristatė šviežiausią savo darbą – vaizdo klipą titulinei albumo dainai „Deivės“.

Daina „Deivės“, kaip ir visas debiutinis atlikėjos albumas, neša žinutę ir priminimą moterims apie tai, kad net ir nepasitikėjimui, neužtikrintumui bei pasimetimui imant viršų, jos turi nepamiršti, kokios iš tiesų yra stiprios, unikalios ir ypatingos.

VIDEO: Evgenya Redko - Deivės (Official Music Video)

Gruodį Donatas Montvydas pristatė naujausią savo dainą „Another Lover“, kurią įrašė kartu su švedų reperiu Jey Balmainu. Atlikėjai susipažino, kai Donatas dalyvavo „Eurovizijoje“ 2016 metais Švedijoje ir nuo to laiko juos sieja muzikinė draugystė.

„Daina ANOTHER LOVER yra apie emocinę būseną, kai jaučiamės pasimetę tarp savo emocijų ir ieškome, kaip iš tos būsenos pabėgti“, – apie dainą dalinasi Donatas.

VIDEO: DONNY MONTELL feat. JEY BALMAIN - ANOTHER LOVER [official]

Metams baigiantis muzikos pasaulį nustebino itin netikėtas duetas. Bendrą dainą pristatė kantri karalius Virgis Stakėnas ir trap-roko atlikėjas, dainų kūrėjas Keanu Blunt.

Duetas atkūrė prieš daugiau nei du dešimtmečius sukurtą Virgio Stakėno dainą „Nepripratau“. Naują kūrinio versiją lydi ir išskirtinis vaizdo klipas, jau nuo ketvirtadienio besisukantis socialiniuose tinkluose. Žinoma, pirma reakcija – labai netikėta.

Tiesa, šis kūrinys slepia ir svarbią žinutę. Bendras darbas – priminimas, kad nesvarbu, kokiai kartai ir žanrui atstovauji – muzika suvienija.

VIDEO: Keanu Blunt x Virgis Stakėnas - Nepripratau (Remix)

Išskirtine kūryba ir drąsiu įvaizdžiu stebinanti atlikėja Monika Liu pristatė pirmąjį savo kūrinį lietuvių kalba, pulsuojantį lietuviškos muzikos retro dvasia. Šmaikštus ir melodingas kūrinys ,,Vaikinai trumpais šortais“ yra pirmasis singlas iš naujojo atlikėjos albumo, pasirodysiančio kitų metų pradžioje.

Pristatydama kūrinį ,,Vaikinai trumpais šortais“ Monika Liu pasakoja, jog tai lengvas, vasariškas kūrinys apie jaunystę, aistrą ir pirmuosius kartus, kviečiantis judėti į svajingą ritmą ir dainuoti kartu.

,,Vasarą vaikščiodama gatvėmis dažnai pastebėdavau daug gražių vaikinų labai trumpais šortais ir gražiomis kojomis, taip ir gimė idėja dainai“ – šypsosi autorė.

VIDEO: Monika Liu - Vaikinai, trumpais šortais

Muzikiniame TV šou „X Faktorius“ sužibėjęs ir antrąją vietą superfinale iškovojęs dainininkas Rimvydas Matukynas-Antturi, panašu, kad nesėdėjo rankų sudėjęs. Šiandien talentingas vaikinas pristato debiutinę savo dainą „Nepamiršau“ bei jai sukurtą vaizdo klipą.

„Tai bus visiškai kitas Antturi, nei žiūrovai buvo įpratę matyti. Man viskas buvo šiek tiek atsibodę, norėjau iš kitos pusės pažinti muziką, ir tai buvo tobuliausias būdas tai padaryti.

Tiek naujoji daina, tiek ją lydintis vaizdo klipas, visi muzikiniai ir vaizdo sprendimai atėjo tarsi savaime. Norėjome ko nors įdomaus, malonaus, kad tiktų dainai. Manau, kad pavyko gauti tokį rezultatą“, – kalbėjo atlikėjas.

VIDEO: ANTTURI – Nepamiršau

Vaidas Baumila kartu su kylančia jaunosios kartos scenos žvaigždute Sofija Vasilevskyte klausytojams dovanojo naują, empatijos, tikėjimo ir vilties pripildytą kūrinį „Galingi“.

„Po projekto „Dvi kartos“ mes davėme vienas kitam pažadą, kad tai nėra mūsų muzikinio dueto pabaiga, todėl nusprendėme išleisti bendrą dainą. Mums labai pasisekė, kad prie šio singlo prisidėjo kompozitorius ir prodiuseris Vytautas Bikus, o muziką ir tekstą padėjo kurti muzikantas Andrius Kairys.

Tai tikrai gražus kūrinys, kuris kupinas meilės, vilties, pasiryžimo ir pasitikėjimo jausmų. Šiuo šventiniu laikotarpiu mes tampame labiau empatiški, o ši daina apie tai“, – pasakoja pop muzikos atlikėjas V.Baumila.

VIDEO: Vaidas ir Sofija - Galingi (Lyric Video)

Radistai Dj's kūrinį „Kam tau šito reikia?“ pristatė kartu su ryškiąja Senjasa.

Naujausias žinomų prodiuserių ir jaunos atlikėjos bendras darbas į radijo stotis gražins klasikinio britiško house'o skambesį su moderniai parašytais Senjasos žodžiais apie santykius ir abejones.

„Tik nuskambėjus pirmiems dainos akordams „OpenPlay“ dainų rašymo stovykloje iš mano lūpų išsprūdo frazė „kam tau šito reikia?“ ir jau tada žinojau, kur tai mane nuves. Rašydama žodžius galvojau apie tai, kad bet kokia meilės forma yra tarsi euforija ir dažnai yra vedama iliuzijos. Egzistuoja per stipri meilė ir ji gali išlaisvinti žmogaus vaizduotę“, – pasakoja Senjasa.

VIDEO: Radistai DJs ft. senjasa - kam tau šito reikia?

Atlikėja bei laidų vedėja Irūna su grupe „2 Donatai“ pristatė kūrinį „Niekada nepaleisiu“. Tai jau antras Irūnos Puzaraitės-Čepononienės ir jos vyro Roko autorinis darbas.

„Muzika mus ir suvedė su Roku. Dainas kūrėme jau nuo pažinties pradžios, tačiau jos taip ir likdavo gulėti kompiuterio atmintyje...

Pradžioje buvo nedrąsu kažkam rodyti, tai laiko nebūdavo pilnai kūrinio realizacijai. Na, o dabar pamąstėme, kad norime pasidalinti tuo, ką darome“, – sakė atlikėja.

VIDEO: Irūna ir 2 Donatai - Niekada nepaleisiu

KVIEČIAME BALSUOTI:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką