Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 17, 14:38

Paramos koncerte „Broliai“ – ir M.Mikutavičius: skambės ukrainietiškos dainos

Kovo 18 d. sostinės koncertų salėje „Compensa“ vyksiantis paramos koncertas Ukrainai BROLIAI-БРАТТЯ bus išties išskirtinis – jame dalyvaus būrys garsių svečių, rašoma „Promostar“ pranešime žiniasklaidai.
Marijonas Mikutavičius, Aistė Smilgevičiūtė, Rokas Radzevičius
Marijonas Mikutavičius, Aistė Smilgevičiūtė, Rokas Radzevičius / Modesto Ežerskio nuotr.

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ drauge scenoje pasirodyti pakvietė Marijoną Mikutavičių, Saulių Urbonavičių-Samą, Jeronimą Milių, duetą „Baltos varnos“ ir draugus iš Latvijos grupę „Skyforger“. Dalis koncerto pajamų bus skirta pagalbai nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms.

Koncerte skambės ir dainos ukrainiečių kalba. Ukrainietiškai bus atliekama dalis kūrinio „Pinavija“ ir finalinė projekto daina „Priesaika/Присяга“.

Dainą „Priesaika/Присяга“, ukrainietiškai atliktą 2014 metais Maidane, Ukrainoje, ir jos vaizdo klipą galite išvysti čia:

VIDEO: Skylė (Браття) - Присяга (українською, live in #euromaidan)

„Labai džiaugiuosi, kad prisijungė visi svečiai, kurių prašėme. Vieni jau yra dainavę „Broliuose“ anksčiau, kitiems tai bus pirmas kartas šiame projekte“, – sako „Skylės“ lyderis Rokas Radzevičius.

Tarp tų, kurie BROLIAI-БРАТТЯ projekte dainuos pirmą kartą – vienas garsiausių šalies dainininkų Marijonas Mikutavičius. Pasak, R.Radzevičiaus, jam seniai knietėjo pasikviesti Marijoną. „Jo stipri patriotinė dvasia ir didelė energija nuostabiai tinka projektui“, – sako R.Radzevičius.

„Skylės“ lyderis pripažino, kad svečius pakviesti į projektą lengva, tačiau rasti jiems tinkamą kūrinį ne visada paprasta. „Kartais daina labai tinka pagal atlikėjo charakterį, jo dvasią, tačiau netinka balsui“, – sako jis.

Gabrieliaus Jauniškio nuotr./Koncertas „Broliai“
Gabrieliaus Jauniškio nuotr./Koncertas „Broliai“

Jis džiaugiasi, kai parinkti tinkamą dainą pavyksta iš pirmo karto. Štai Jeronimui Miliui pasiūlytas kūrinys „Paskutinė kulka“ pasirodė toks tinkamas, tarsi jam būtų ir parašytas.

Saulius Urbonavičius-Samas jau yra dainavęs projekte „Broliai“, todėl paramos koncerte Ukrainai BROLIAI-БРАТТЯ vėl išgirsime jį atliekantį dainą „Aštuoni karžygiai“. „Tai fundamentalus kūrinys apie mūsų partizanų vadus“, – sako R.Radzevičius.

Dueto „Baltos varnos“ nares dvynes Teresę ir Mildą Andrijauskaites į projektą pakvietė Aistė Smilgevičiūtė. Anot dainininkės, joms labai tiks kūrinys „Tėveli“.

Su latvių folk-metal grupe „Skyforger“ „Skylę“ sieja sena draugystė ir bendradarbiavimas. Latviai yra išmokę ir atlikę lietuviškai „Brolių“ dainą „Nebelauki manęs“. Įdomu tai, kad ją dainuoja grupės bosistas išsiskiriantis ne tik išvaizda, bet ir itin žemu galingu vokalu.

„Skylės“ ir „Skyforger“ atliekamą dainą „Nebelauki manęs“ galite išgirsti čia:

VIDEO: SKYLĖ ir SKYFORGER - "Nebelauki manęs" live at KILKIM ŽAIBU 16

Koncertas BROLIAI-БРАТТЯ skirtas didvyriškai Ukrainos kovai prieš Rusijos agresiją paremti, o taip pat patiems pasisemti dvasios jėgos ir stiprybės iš dainų, skirtų Lietuvos laisvės kovotojams – partizanams.

„Iškelkime Ukrainos ir Lietuvos vėliavas. Būkime tvirti ir ramūs. Laisvės kovotojų mums palikta žinutė šiomis dienomis aktyvavosi ypač stipriai, kaip niekada anksčiau. Mes savyje

jaučiame tokią pat meilę ir rūpestį Tėvynei, kokią matome kiekviename Ukrainos brolyje“, – sako „Skylės“ lyderis Rokas Radzevičius.

„Su daina lūpose kariavo mūsų seneliai. Daina mūsų tautai svarbi ir padeda sudėtingu metu susitelkti, pajusti vienybę, įsikvėpti ir išlaikyti tvirtumą. Todėl daug metų patys kuriame ir dainuojame patriotines dainas, juk dainos – mūsų tautos stiprybė“, – sako Aistė Smilgevičiūtė.

Gabrieliaus Jauniškio nuotr./Koncertas „Broliai“
Gabrieliaus Jauniškio nuotr./Koncertas „Broliai“

Koncertas „Broliai“ ne tik itin stiprus emociškai, bet ir galingas muzikos, garso bei vaizdo kokybe. Scenoje pasirodo visi aštuoni „Skylės“ nariai – pilna sudėtis. Taip pat jiems talkina vokalinė vyrų grupė. „Broliai“ turi savo garso, šviesų ir vaizdo projekcijų režisierius.

„Broliai“ – įstabus muzikinis monumentas, kuriame paprastas žmogiškumas, kova, vertybės, gyvenimas ir mirtis susilieja į vientisą muzikos, šviesos ir vaizdo spektaklį.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką