2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2014 08 14

Penktasis „Karklė Live Music Beach“ – su 15 tūkstančių dalyvių bendruomene

Tai, dėl ko atkakliai dirbta visus metus, kartu su ryškiausių Lietuvos ir užsienio atlikėjų muzika Baltijos pakrantėje išsiverš jau rytoj, rugpjūčio 15 d.
Karklės muzikos festivalis
Karklės muzikos festivalis / Organizatorių nuotr.

Visą Žolinių savaitgalį Pajūrio regioninis parkas bus kryptis Nr.1, nes čia jau penktą kartą oš festivalis „Karklė Live Music Beach“ – dar galingesnis, dar spalvingesnis nei bet kada iki šiol!

Baigiamieji štrichai

Muzikos ir pramogų respublikos vartai penktadienį bus atverti 12 val. Likus maždaug 24 valandoms iki starto, kurio nekantriai laukia Karklę užplūsianti minia, organizatoriai gyvena „didžiojo egzamino“ režimu. Pačiame pasirengimo įkarštyje be atokvėpio sukasi festivalio užkulisių „vilkai“, techninis personalas, zuja tiekėjai, teritorijoje įsikūrinėjantys prekeiviai, kūrybinių dirbtuvių ir įvairiausių pramogų zonų šeimininkai, skirtingų pasaulio virtuvių šefai bei daugiau nei 100 savanorių.

Tam, kad pakilios nuotaikos niekas neaptemdytų, organizatoriai primygtinai rekomenduoja prieš užsimetant kuprines ant pečių susipažinti su festivalio taisyklėmis, kurios apibrėžia dalyvių teises ir pareigas. Jų sąrašą galima rasti virtualioje renginio ambasadoje www.karkle.com.

Ten pat – ir naudingos gairės, padėsiančios rasti kelią į festivalį vykstantiems dviračiu, autobusu ar nuosavu transportu. Turite eiklias kojas? Per pusantros valandos nuo Klaipėdos vasaros estrados iki Karklės galima nužingsniuoti ir pėsčiomis.

Tomo Katkevičiaus nuotr./Karklė Live Music Beach 2013
Tomo Katkevičiaus nuotr./Karklė Live Music Beach 2013

Kursuos festivalio autobusas

Dalyvių prašoma keliauti kuo ekonomiškiau užpildžius automobilius – draugiškas kooperavimasis ne tik apsaugos Pajūrio regioninio parko gamtą nuo išmetamųjų dujų, bet ir padės visiems greičiau pasiekti savaitgalio tikslą. Suvokiant renginio mastą, vairuotojų ir keleivių kantrybė, mandagumas bei geranoriškumas – išties svarbūs atributai vykstant į festivalį.


Verta žinoti, kad iš uostamiesčio į Karklės kaimą važiuoja 24 maršrutinis autobusas. Taip pat maršrutu Klaipėdos geležinkelio stotis – Karklė – Klaipėdos geležinkelio stotis kursuos specialus „Karklė Bus‘as“, į vieną pusę keleivius vešiantis po 5 litus.

Patyrę festivalių asai turbūt net pažadinti vidurnaktį sugebėtų susikrauti kuprinę su būtiniausiais daiktais, tarp kurių – palapinė, miegmaišis, maudynių reikmenys, stilingi botai ir dar kokia nors ryškiaspalvė įvaizdžio detalė. „Visgi kelionės krepšyje derėtų palikti vietos lauktuvėms, kurių su kaupu pasiūlys „Hipių turgelis“, bei pašėlusiam nuotykių troškuliui. Juk festivalio savitumą sudaro ne kas kita, o pozityviai nusiteikusi čia susitinkančių žmonių bendruomenė, kurią šiemet sudarys net 15 tūkst. širdžių, plakančių muzikos ir vasaros ritmu“, – kalbėjo organizatoriai.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Karklės festivalis
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Karklės festivalis

Stilių ir vardų cunamis

Su trenksmu penktadienį startuosiantis festivalis pagrindinėje scenoje driokstels penkis pasirodymus įvairiausių muzikinių srovių išpažinėjams: koncertuos GJan, moldovai „Zdob si Zdub“, „Naktinės personos“, „G&G Sindikatas“ ir repo supernova Tinie Tempah iš Didžiosios Britanijos. Kopų scenoje smėlį ir savo kūrybą žarstys „Keymono“, Mantas, Leon Somov & Jazzu bei saulėtų jamaikietiškų vibracijų propaguotojai „Inner Circle“. Tą patį vakarą kitose scenose  – pasimatymai su Mario Basanov, Manfredu, „Freaks on Floor“ bei daugybe kitų.

Šeštadienio temperatūrą pagrindinėje scenoje kelti pradės „Colours of Bubbles“, estai „Ewert & The Two Dragons“, maištingos sielos iš Baltarusijos „Lyapis Trubetskoy“, o saulei nusileidus publika plaukus pasileis su Marijonu Mikutavičiumi bei vienais laukiamiausių šių metų festivalyje – suomiais HIM. Kopų scenoje nerims „Golden Parazyth“, britai „Dub Mafia“, kitose erdvėse – „Radistai“, Ignas, aidų ministrai iš „Ministry of Echology“, perspektyvusis ba. ir jų bičiuliai, kuriuos norint išvardinti neužtektų rankų pirštų. Kopų ir Paplūdimio scenose muzika nutils tik sekmadienio vakarą.

Tiems, kuriems nenusišypsojo laimė įvaldyti bilieto į festivalį, šiokia tokia paguoda ir galimybė stebėti veiksmą iš Karklės tiesiogiai – spustelėjus šią nuorodą: http://scena.lt

Išaugo į reiškinį

2010-aisiais pirmąsyk įvykęs festivalis, palyginti su praėjusių ar šių metų renginiu, buvo žymiai kuklesnis, tačiau nuo pat pradžių turėjo stiprius nuoširdumo ir išskirtinumo kozirius, kuriems sunku atsispirti. Įstabi istorinio gintaro gaudytojų ir žvejų kaimelio gamta, aktualiausia bei įdomiausia šių dienų muzika – šis derinys daugelį vilioja kasmet vėl ir vėl kelti sparnus į Karklę, kur vienodai jaukiai jaučiasi studentai ir hipsteriai, romantiškai nusiteikusios porelės ir šeimos su mažaisiais festivalininkais.

„Karklė Live Music Beach“ palaipsniui evoliucionavo į didžiausią tarptautinį muzikos ir menų festivalį Lietuvoje, kurio svečių geografija yra itin plati kalbant ne tik apie atlikėjus, bet ir apie publiką. Vokiečiai, lenkai, baltarusiai, latviai, estai, suomiai ir kitų Skandinavijos šalių atstovai – demokratiškoje festivalio respublikoje kasmet vis daugiau užsieniečių.

Šiemet tautiečiams ir svetimšaliams, jauniems ir niekad nesenstantiems širdyje vėl žadama stipriausia vasaros iškrova gyvos muzikos paplūdimyje. Įspūdžiai, kurie virs 2014-ųjų vasaros legendomis, naujos pažintys, tapsiančios draugystės pradžia, pilni batai smėlio ir pilnos ausys muzikos – viskas jau ranka pasiekiama!

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Karklės festivalis
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Karklės festivalis

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką