2022 07 09

Pirmoji „Akacijų alėjos‘22“ diena: žinomi veidai ir festivalio įkūrėjo dainos

Liepos 8-ąją Kulautuvos pušų paunksmėje suskambo pirmoji nemokamo bardų, dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalio „Akacijų alėja‘22“ diena, kuri buvo skirta pagerbti šio festivalio įkūrėją, etnokultūrinės veiklos organizatorių, dainuojamosios poezijos atlikėją Algirdą Svidinską.
Festivalio „Akacijų alėja‘22“ akimirkos
Festivalio „Akacijų alėja‘22“ akimirkos / Daliaus Girdzevičiaus, Pauliaus Bataičio nuotr.

Scenoje – padėkos festivalio įkūrėjui

Garbė atidaryti festivalį teko solistei Andželai Mickutei, kuri negailėjo nei šiltų žodžių, nei Algirdo Svidinsko dainų. „Šis vakaras yra skirtas mūsų mylimam Algirdui Svidinskui ir mes pradėsime jo kūrybos dainomis. Pirmoji daina man asmeniškai labai mylima, nes Algis ją padovanojo ir aš ją labai labai myliu“, – savo pasirodymą 22-ojoje „Akacijų alėjoje“ pradėjo Andžela Mickutė su daina „Svajonių traukinys“.

Festivalyje A.Svidinsko dainas atliko ir pirmą kartą „Akacijų alėjos“ scenoje pasirodęs jo sūnus Aurimas Svidinskas. Dar prieš festivalį Aurimas teigė, kad nors yra baigęs architektūros inžinerijos mokslus ir dirba šioje srityje, dainuojamoji poezija jam yra labai arti širdies. O meilė šiam žanrui tikriausiai ir gimė Kulautuvoje, vaikystėje matant tėtį „Akacijų alėjoje“ nuo pat pirmųjų šios šventės metų.

„Jų pavadinimas labai atspindi jų kūrybą, kiekvienas neša po dalelę tos spindinčios kūrybos ir susideda labai graži mozaika, labai gražus vitražas. Jis šviečia vien todėl, kad šviečia šių žmonių širdys, šių žmonių sielos“, – scenoje grupę „Vitražai“ pristatė festivalio vedėjas, aktorius Giedrius Arbačiauskas.

„Vienaip ar kitaip, visus mus čia subūrė Algis. Ir kaip Aurimas dainavo – dar pabūkim“, – savo pasirodymą žodžiais pradėjo grupė „Vitražai“. Savo pasirodymą grupė baigė taip pat padėka festivalio įkūrėjui A.Svidinskui. „Ačiū Algirdui už jo indėlį į visų mūsų gyvenimus, man atrodo jis yra vienas tų žmonių – milžinų, o milžinas lietuvių kalboje yra tas, kuris myli ir žino kaip. Tokie žmonės folklore padaro didelius darbus“, – kalbėjo vienas grupės „Vitražai“ narių.

Pauliaus Bataičio nuotr./Festivalio „Akacijų alėja‘22“ akimirka
Pauliaus Bataičio nuotr./Festivalio „Akacijų alėja‘22“ akimirka

Šiltus žodžius apie savo mokytoją Algirdą Svidinską tarė ir ilgametis „Mažųjų akacijų“ dalyvis Ignas Lapienis. Muzikos grupės „Baltos varnos“ narės, dvynės sesės Milda ir Teresė užkulisiuose atskleidė paslaptį, kad Algirdas Svidinskas yra jų dėdė – tėčio brolis ir jam skirto vakaro metu sudainavo jo mylimą dainą. „Tai nepaprastas žmogus, šis vakaras yra skirtas jam. Mes užaugome su jo dainomis, mūsų pačių kūryba yra įkvėpta nuo pat šaknų. Kita daina yra apie vietą, kurią jis labai myli. Tai yra daina, kurią dabar mes gana retai dainuojame, bet šiandien būtina ją sudainuoti ir tai yra daina apie Aukštaitiją“, – scenoje kalbėjo „Baltos varnos“ narė.

Taip pat pirmą kartą festivalyje jautriam ir atviram susitikimui su dainuojamąja poezija festivalio gerbėjus pakvietė atlikėjų Jovitos Kulakauskienės ir Edvino Kučinsko duetas, o scenoje su tikslu pasiekti klausytojų širdis pasirodė ir jaunoji atlikėja iš Šiaulių Gabija Petrauskaitė.

„Norisi, jog kiekvienas klausantis mano dainose atrastų dalelę savęs. Savo tekstuose išreiškiu savo mintis, emocijas, stengiuosi jog jie nebūtų banalūs“, – teigė šiemet savo debiutinį albumą „Kaip sapne” išleidusi Gabija Petrauskaitė.

Pirmąją festivalio dieną pirmą kartą „Akacijų alėjos“ scenoje pasirodė dainų autorė, dainininkė, muzikos pedagogė ir legendinės grupės „Sekmadienis“ lyderė Jūratė Miliauskaitė ir Dainius Pavilonis. „Noriu pasveikinti visus „Akacijų alėjos“ gurmanus, noriu palinkėti visiems geros nuotaikos, gero oro ir drąsos susitikti su savimi“, – savo pasirodymą linkėjimais festivalio žiūrovams pradėjo J.Miliauskaitė.

Pauliaus Bataičio nuotr./Festivalio „Akacijų alėja‘22“ akimirka
Pauliaus Bataičio nuotr./Festivalio „Akacijų alėja‘22“ akimirka

A.Giniočio žinutė gerbėjams

Liepos 8-ąją savo pasirodymą surengė ir festivalio gerbėjus į savotišką spektaklį įtraukė aktorius, režisierius, kompozitorius, dainų kūrėjas, o bene geriausiai visiems pažįstamas kaip „Keistuolių teatro“ įkūrėjas Aidas Giniotis. Savo pasirodymą atlikėjas pradėjo daina „Apie kažką“, o vėliau į jį įtraukė paspriktuoti į ritmą ne tik festivalio gerbėjus, bet ir pašvilpauti per dainą festivalio vedėją, aktorių Giedrių Arbačiauską. Scenos meistras A.Giniotis taip pat nepraleido progos pašmaikštauti ir perdavė žinią apie dainuojamosios poezijos bardo Olego Ditkovskio kūrybą.

„Mielieji, aš jau kokius dešimt metų vykdau tokią akciją ir ta akcija duoda labai gražių vaisių. Jeigu pažįstat Olegą Ditkovskį – jeigu nepažįstat, tuo labiau – susipažinsite, prieikite prie jo, kai sutiksite ir pasakykite – gerbiamas Olegai, kokį gražų tekstą jūsų muzikai parašė Aidas Giniotis“, – scenoje juokavo A.Giniotis, kalbėdamas apie dainą „Kalėdų senelių namai“.

„Akacijų alėja“ – nemokamas dainuojamosios poezijos festivalis, nuo 2001 metų vykstantis kurortiniame Kulautuvos miestelyje. Tai pats kultūringiausias festivalis ant žolės, skambant prasmingiems tekstams, neužgožiamiems instrumentų gausa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką