2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Renkuosi Lietuvą“ sukurtame grojaraštyje – žinomiausios dainos apie Lietuvą ir grįžimą namo

Į Lietuvą grįžtančius emigrantus konsultuojantis projektas „Renkuosi Lietuvą“ kartu su žymiausiais šalies atlikėjais „Youtube“ platformoje sukūrė grojaraštį, kuriame – sentimentus keliančios dainos apie grįžimą namo ir Lietuvą.
Biplan, Liepa Mondeikaitė, Kamanių šilelis
Biplan, Liepa Mondeikaitė, Kamanių šilelis / 15min montažas

Specialiai sukurtame grojaraštyje – tokių muzikos grupių kaip „Biplan“, „Pikaso“, „Bernužėliai“, „Kamanių šilelis“, „Vairas“, „Antis“ bei daugelio kitų, ir atlikėjų – Egidijaus Sipavičiaus, Liepos Mondeikaitės, Kosto Smorigino, Arvydo Vilčinsko – dainos apie gimtinę ir grįžimą namo.

Asmeninio archyvo nuotr./Kamanių šilelis
Asmeninio archyvo nuotr./Kamanių šilelis

„Mūsų komandoje yra žmonių, kurie svetur praleido ne vienerius metus. Ne kartą kalbėjomės apie tai, ką reiškia gyventi užsienyje ir koks stiprus būna namų ilgesys. Toks viską apimantis ir užvaldantis, kad atrodydavo svetimoje šalyje imdavai matyti Lietuvą mažuose dalykuose. Tada mus gelbėdavo muzika, tiesiog dainos apie Lietuvą, apie kelią namo ar net tą patį ilgesį. Jos pakeldavo nuotaiką arba padėdavo tiesiog išliūdėti akimirką ir judėti toliau. Apie tai pasikalbėjus komandoje ir gimė mintis sukurti grojaraštį tiems, kas šiuo metu išgyvena tokį pat jausmą, kas yra ant sprendimo priėmimo slenksčio – likti ar grįžti namo“, – sako projekto vadovė Edita Urbanovič.

Grojaraštyje patalpinta Liepos Mondeikaitės daina „Čia mano namai“. Pati atlikėja užsienyje leidžia tik atostogas ir nėra patyrusi emigranto dalios, tačiau supranta, kad namų ilgesys gali būti stiprus.

Liusjeno Kulbio nuotr./Liepa Mondeikaitė-Norkevičienė
Liusjeno Kulbio nuotr./Liepa Mondeikaitė-Norkevičienė

„Mano daina yra apie tai, kad ir kur bebūtum, visada yra gera sugrįžti į namus. Visur gerai, bet namie geriausia. Kaip ir mūsų Lietuvoje. Jeigu mano daina padeda kam nors tuo metu, kai užklumpa namų ilgesys ir taip norisi būti juose – esu labai laiminga“‚ – sako dainininkė Liepa Mondeikaitė.

Per pastaruosius trejus metus į Lietuvą grįžo beveik 59 tūkst. mūsų šalies piliečių, t.y. net 17 tūkst. daugiau, nei išvyko. Užsienio reikalų ministerijos kasmet atliekamos diasporos apklausos rodo, kad net 72 proc. užsienio lietuvių planuoja anksčiau ar vėliau sugrįžti.

Grojaraštis yra čia:

VIDEO: Dainos, norintiems grįžti namo

Apie „Renkuosi Lietuvą“

Migracijos informacijos centras (MIC) „Renkuosi Lietuvą“ buvo įkurtas 2015 m. bendradarbiaujant Tarptautinei migracijos organizacijai (IOM) su Lietuvos Respublikos (LR) Vyriausybe. Centras vieno langelio principu teikia nemokamas konsultacijas ir informaciją sugrįžtantiems arba atvykstantiems gyventi į Lietuvą Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių piliečiams bei vykdo tikslines informacines kampanijas, siekiant palengvinti grįžimą/atvykimą į Lietuvą ir (re)integraciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką