Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2016 08 06

„Roko naktyse“ groję BIX: „Kadangi koldūnų biznis žlugo, mes pradėsim verstis dešromis“

Pirmoji roko naktis Zarasuose buvo karšta ir griausminga. BIX subūrė į pagrindinę aikštę visus per salą pasklidusius festivaliautojus, „Queen Kwong“ parodė, kad moterys ir gitaros yra puikus derinys, o „Russkaja“ nuo grandinės paleido traktorių.
BIX
BIX / Kazimiero Šešelgio nuotr.

BIX siela Saulius Urbonavičius-Samas liko ištikimas savo tradicijai: eidamas į sceną jis, kaip ir kasmet „Roko naktyse“, pasipuošė marškinėliais su Kiaule. Šiam legendiniam BIX padarui kitados buvo skirtas ilgas anekdotas, vėliau net suorganizuotos vestuvės, o galiausiai Kiaulė buvo susprogdinta vieno jų koncerto metu.

Šįkart visiems klausiant, kur gi Kiaulė, Samas turėjo atsakymą: „Kiaulė mirė. Mes ją paleidom dešromis. Kadangi koldūnų verslas „užsilenkė“, nutarėm imtis dešrų. BIX prekiaus kiaulės dešrom“, – juokėsi Samas, o jo bičiuliai čia pat perdainavo BIX hitą: „Dešrom dešrom, dešrom Lietuva!“

BIX pasirodymas su pučiamaisiais buvo kupinas agresyvaus, veržlaus ir įtaigaus roko. Tai patiko ne tik sunkiosios muzikos mylėtojams, bet ir mažamečiams, kurie pirmose gretose šėlo tėvams ant pečių.

Vėliau scenoje koncertavo amerikiečių žvaigždžių rinktinė „Queen Kwong“ su ugninga vokaliste Carre Callaway priešakyje. Apsaugininkai budriai sekė ją akimis, nes mergina panorėjusi nušokdavo nuo scenos ir lipdavo per tvorą pas publiką, dainavo virš žmonių galvų. Vėliau įsišėlusi rokerė daužė mikrofoną į grindis.

„Štai todėl aš visuomet vežiojuosi savo mikrofonus. Šiandien turėjau pasiruošusi tris tokius“, – po pasirodymo užkulisiuose kalbėjo C. Callaway. Po aistringo šou ji vėl atrodė kaip miela mergaitė, kurios persirengimo kambaryje į akis krito žaislinė katė. Būtent tokio dalyko ji prašė organizatorių.

„Dėka Carre, mes namuose turime 22 kates. Tiksliau, turime namus katėms. Nežinau, ar jas visas galėsime pasilikti“, – šypsodamasis kalbėjo kartu su vokaliste gyvenantis „Limp Bizkit“ ir „Queen Kwong“ gitaristas Wesas Borlandas. Jis demonstravo nuoširdų paprastumą, po koncerto „Roko naktyse“ ėjo pasirašyti savo gerbėjams.

Netrukus scenoje atsirado dešimt žmonių, – margaspalvė ir labai artistiška kompanija iš Austrijos „Russkaja“. Balkaniškos nuotaikos pasirodyme daug kartų nuskambėjo vokalisto Georgijaus Makazarijos tekstas „Pagarba jums, Roko naktys!“. Su publika jis daug bendravo, kiekvieną dainą paversdamas nauja atrakcija.

„Mums reikia suformuoti kolektyvą. Jo vardas bus „Roko naktys“. Žinote tą ispanišką žaidimą, kai žmonės bėga nuo buliaus? Mes turime rusišką vegetarinį variantą – jūs bėgsite nuo psicho-traktoriaus“, – publiką linksmino masyvus aukštaūgis Georgijus. Jo trumpai ir aiškiai išdėstytos taisyklės ir uždegantis hitas „Traktor“ įsuko galingą gyvą sūkurį. „Tai buvo kažkas tokio! Šitas kolektyvas turi gerą sielą“, – po savo šou kalbėjo G.Makazarija.

Rokeriai pirmąją festivalio naktį užbaigė ugningai visomis prasmėmis: susirinkusiems įspūdingą pasirodymą surengė fakyrai (šiandien žadantys pamokyti publiką tų triukų, kuriuos rodė vakar), „Orixo“ scenoje visus ant kojų sukėlė legendiniai „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“, o taškus ant i sudėjo „Soul Stealer“ su Jeronimu Miliumi.

Antrąją „Roko naktų“ dieną festivalyje gros simfoninio roko monstrai „Epica“ iš Olandijos, kietos britės „The Pearl Harts“, lietuviai „Thundertale“, Aistė Smilgevičiūtė ir „Skylė“ ir daugelis kitų. Veiksmas vyksta 3 scenose, bilietus galima įsigyti festivalio vietoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius