2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2014 08 17

„Roko naktyse“ koncertavę šveicarai „Eluveitie“ įsigeidė BIX įrašų

Atgimusio festivalio „Roko naktys“ antroji para buvo dar karštesnė ir siautulingesnė. Į Zarasus atvykę festivalio „headlineriai“ – šveicarų folkroko grupė „Eluveitie“ prieš savo koncertą ne tik išbandė aktyvias „Roko naktų“ pramogas, bet ir šėlo per uždegantį Lietuvos roko veteranų BIX pasirodymą.
Saulius Urbonavičius-Samas ir „Eluveitie“
Saulius Urbonavičius-Samas ir „Eluveitie“ / Šarūnės Katinaitės nuotr.

„Roko naktų“ žvaigždės iš Šveicarijos – aštuonių žmonių grupė „Eluveitie“ šeštadienį į Zarasus atvyko ypač geros nuotaikos. Keltų istoriją puoselėjantys svečiai iš Alpių kaip vaikai džiaugėsi visomis šiuolaikinėmis pramogomis. „Eluveitie“ neatsispyrė šėlionėms specifiškai judančių dviračių atrakcione „Bumper bikes“, vėliau išbandė lazerių šautuvus. 

Kai festivalio publikai pasirodė BIX, šveicarai susibūrė arčiau scenos, ir visą jų pasirodymą aistringai šoko, plojo. „Mums labai labai patiko, būtų tikrai puiku gauti šios grupės albumą“, – po BIX pasirodymo sakė „Eluveitie“.

„Teko jiems paaiškinti, kad mes senai viską išpardavę. Bet kaip tik šiuo metu ruošiamės išleisti naują albumą. Kai tik išleisim – būtinai nusiųsime keletą kopijų“, – šypsodamasis kalbėjo BIX lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.

Netrukus jis prisiminė, kad bagažinėje gali būti likusi istorinė, vinilinė BIX plokštelė „Akli kariai“. Kokiu tikslu mašinoje ją vežiojasi – nė pats nežino. Bet juokėsi, kad policijos senais vinilais keliuose tikrai nepapirkinėja. „Policija tokio dalyko nesuprastų, gal net priimtų kaip įžeidimą. Tik melomanai gali suprati tokios dovanos reikšmę. Nubėjau, suradau ir atnešiau „Eluveitie“ kompanijai. Tai juos dar labiau pritrenkė“, – pasakojo Samas.

„Eluveitie“ kūrybai BIX lyderis taip pat negailėjo komplimentų. „Esu juos girdėjęs ir anksčiau. Šiuo metu tai turbūt sėkmingiausia folkroko grupė Europoje, grojanti didžiausiuose festivaliuose“, – kalbėjo Samas.

Šarunės Katinaitės nuotr./Festivalio akimirka
Šarunės Katinaitės nuotr./Festivalio akimirka

Atgimusios „Roko naktys“ jam irgi paliko labai gerus įspūdžius. „Nuostabi publika. Toks geras jausmas, kad dabar, kai aplink vyksta festivalių makalynė, egzistuoja ir tokie kryptiniai festivaliai. Tai vieta, kurioje gali susirinkti toks pačios pakraipos, tų pačių skonių ir supratimo žmonės. Džiaugiuosi, kad yra tokie festivaliai kaip „Bliuzo naktys“, „Roko naktys“. Mes visi labai palaikome šitas idėjas“, – sakė Samas.

„Roko naktų“ vakarietišką braižą gyrė ir SBS lyderis Vitalis Kairiūkštis. „Už tai, kad užkulisiuose kiekviena chebra turėjo savo privačią zoną, kad pasirūpinta gaiviaisiais ir kitokiais gėrimais – pagarba organizatoriams“, – kalbėjo SBS vokalistas. 

„Iš tiesų servisas tikrai labai pagerėjęs. Užsienio grupės savo reikalavimais priverčia ir lietuvius pasitempti. Prieš 5 metus viskas buvo paprasčiau. Tokių užkulisių, kaip dabar, anksčiau nebūdavo. Kažkur stumdydavomės pakraščiuose, net tualetų normalių nebuvo. Dabar visai kitas lygis“, – pasakojo Samas.

Šarunės Katinaitės nuotr./Festivalio akimirka
Šarunės Katinaitės nuotr./Festivalio akimirka

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką