15min be reklamos
2015 05 09, 21:23

Samo įkurtas baras „Bix“ švenčia 20-metį: „Tai buvo alternatyva postsovietinėms valgykloms“

Seniausiam Lietuvos roko barui „Bix“ suėjo dvidešimt metų. Šeštadienį šis sostinės baras šventiškai minėjo gražią sukaktį. Šia proga visą vakarą prie Vilniaus senamiestyje esančio baro netilo muzika, čia koncertavo žinomi Lietuvos atlikėjai ir grupės.
Baro „Bix“ gimtadienis
Baro „Bix“ gimtadienis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Baro „Bix“ gimtadienis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Baro „Bix“ gimtadienis

Scenoje barą su gimtadieniu sveikino grupės „Arbata“, „G&G Sindikas”, savo programą pristatė ir Saulius Prūsaitis. Šventiniame renginyje netrūko įvairių atrakcijų, žaidimų, čia surengtas aukcionas. Tačiau bene laukiamiausi scenoje buvo pagrindiniai vakaro svečiai, 1995 metais barą įkurti sugalvoję grupės „Bix“ nariai.

Būtent tais metais ir prasidėjo baro istorija, kuomet šiauliečių grupės „Bix“ lyderis Saulius Urbonavičius-Samas nusprendė Vilniuje įkurti savo ambasadą. Populiarumo sulaukę muzikantai tuo metu praktiškai negyveno Lietuvoje ir nuolat koncertuodavo užsienio scenose. Natūralu, kad išmaišę pusę pasaulio jie spėjo aplankyti ne vieną garsų roko barą, galiausiai sugalvojo, kad panašios erdvės reikia ir gimtojoje šalyje.

„Tuomet daugelis kavinių ar barų Vilniuje buvo labai panašios ir neretai priminė postsovietines valgyklas su plastikinėmis kėdėmis, ant sienų kabančiais gintariniais paveikslais. Mūsų sugalvotas baras buvo visiška alternatyva. Tačiau aš labai aiškiai deklaravau, kad jeigu kursime barą, jis bus bixiškas tiek savo dizainu, tiek savo idėja apskritai“, – 15min sakė Samas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Baro „Bix“ gimtadienis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Baro „Bix“ gimtadienis

Šiandien Saulius Urbonavičius džiaugėsi, kad „Bix“ baro vadovai patikėjo jo idėja ir investavo į šį verslą. Per du dešimtmečius nepakito ir 1995 metais paties Samo rankomis kurtas interjeras: durys su liuku, kurį atstojo pramoninės skalbimo mašinos detalė, iš traukinio vagono išardytais suolais, iš senos fermos atgabentomis metalinėmis detalėmis, kurios bare taip pat rado savo vietą.

„Viskas, ką matote ant sienų – mano paties sugalvota, viską sukūriau savo rankomis, pats kurias idėjas, dekoravau sienas. Žiauriai geras jausmas, kad šiandien atėjęs čia galiu rasti tai, ką sukūriau prieš 20 metų“, – sakė Samas.

Jis džiaugėsi ir tuo, kad per visus šiuos metus baras sugebėjo ne tik suburti, bet ir išlaikyti alternatyviai kultūrai prijaučiančius žmones. Čia, kaip ir seniau, renkasi roko muzikos mylėtojai, nesvarbu, ar jie būtų pirmo kurso studentai, ar amžini, gal jau į penktą ar šeštą dešimtį spėję įkopti, pankai.

„Smagiausia, kad baras labai gyvybingas. Aplink laikui bėgant atsidarė ir užsidarė daug barų, kavinių, neišsilaikė, o, va, biksai stovi“, – linksmai kalbėjo Samas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Baro „Bix“ gimtadienis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Baro „Bix“ gimtadienis

Pasak jo, koncertuoti šia ypatinga proga – labai geras jausmas. Gimtadienio proga grupė savo gerbėjams negailėjo senų, visiems puikiai žinomų hitų, tačiau pateikė ir keletą muzikinių staigmenų. Čia skambėjo net trys iki šiol dar niekam negirdėtos dainos, kurios kartu dar septyniomis bus išleistos rugsėjo pabaigoje pasirodysiančiame naujame „Bix“ albume. „Jau baigiame jį įrašyti. Nenorėjome skubėti, daryti greitai – viskas turėjo būti apgalvota iki smulkmenų“, – sakė Samas.

Naujas „Bix“ albumas dienos šviesą išvys po septynių metų pertraukos, paskutinė jų kompaktinė plokštelė „XX. I dalis“ buvo išleista 2008 metais. Pasak Samo, albumas bus „absoliučiai bixiškas“. „Gal kiek ir nustebsite – jis bus melodingesnis. Tačiau, pažadu, labai bixiškas. Visa grupės dvasia yra išlikusi. Ir dainų tekstai tikrai ne apie saldainiukus. Jie bus aštrūs kaip visuomet. Matyt, pribrendome išsisakyti“, – 15min pasakojo Samas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Baro „Bix“ gimtadienis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Baro „Bix“ gimtadienis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką