2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2017 08 16

Savaitgalį Visaginas gyvens kantri ritmu: scenoje pasirodys atlikėjai iš Amerikos

Tradicinis, tarptautinis muzikos festivalis „Visagino country“ rugpjūčio 18-20 dienomis vyks jau 24 kartą. Į festivalį atvyksiantys JAV atlikėjai tikina, kad tarp kantri muzikantų, keliaujančių po Europą, šis festivalis yra žinomas, kaip vienas iš tų, kuriame tiesiog privalai sudalyvauti.
„Visagino country“.
„Visagino country“. / „Visagino country“ archyvo nuotr.

Žiūrovus stebins ir į festivalio sceną sugrįšiantis ansamblis „Jonis“, o Virgis Stakėnas žiūrovus kvies dainuoti kartu.

Prancūzas Kevinas Buckley sugrįžta ir atsiveža draugų iš JAV

Prieš metus „Visagino country“ svečius sužavėjęs atlikėjas Kevinas Buckley su grupe „The Yee – Haw band“ vėl sugrįžta. Tai itin retas atvejis, kai tas pats užsienio atlikėjas koncertuotų du metus iš eilės, bet kaip tikina organizatoriai – kitaip būti ir negalėjo. Lietuvos ir festivalio žiūrovų sužavėtas prancūzas pažadėjo sugrįžti su visai kita programa.

Praėjusiais metais kartu su grupe pirmą kartą apsilankėme Lietuvoje. Ir tai buvo nuostabus atradimas. Malonūs žmonės, nuostabi gamta, puiki scenos įranga ir dar puikesnė publika. Tai mus ir paragino vėl sugrįžti į Visaginą šiemet. Šį kartą atliksime ne mano kūrybą, o savo mėgstamiausių atlikėjų dainų versijas. Tikime, lietuviams jos patiks taip pat, kaip ir mums“, – pasakojo atlikėjas.

Asmeninio albumo nuotr./Kevinas Buckley
Asmeninio albumo nuotr./Kevinas Buckley

Kevinas Buckley padėjo įkalbinti ir į „Visagino country“ atvykti JAV atlikėjus Buddy Jewell bei April May. Pasak muzikanto, tai padaryti nebuvo sudėtinga, nes abu kantri muzikantai žino, kad jei keliauji per Europą, „Visagino country“ yra festivalis, kuriame privalai sudalyvauti.

Festivalyje taip pat pirmą kartą koncertuos Gruzijos atlikėjai. Jiems atstovaus grupė „Windshield“, kurie į pagalbą pasitelks italą smuikininką Paolo Calavaglio.

Pirmą kartą festivalio istorijoje koncertuos ir tik merginų grupė „Country sisters“ iš Čekijos. Iš Lenkijos atvyks kantri Karaliene tituluojama Alicja Boncol su grupe „Koalicja“. Iš Ukrainos šį kartą atvyks „Dos Paises“, o iš Latvijos kantri dvasią atveš Linita Medina.

Ansamblis „Jonis“ atvyksta ne tik koncertuoti

Į „Visagino country“ festivalį ansamblis „Jonis“ sugrįžta po 3 metų pertraukos. Ir šį kartą savo linksmą ir energingą, neretai „greitakoju“ vadinamą muzikikę papildys grupės „Crazy crow“ gitaristo Evaldo Daujoto bei Algirdo Klovos smuiko garsai.

„Mums „Visagino country“ yra tarsi kantri atlaidai. Festivalis per tuos metus išlaikė savo dvasią, aukštą techninę pusę. Tiek pasirūpinant scena, tiek garsu. Tikimės, kad su mumis koncertuosiantys kantri virtuozai įneš kiek kitų atspalvių į mūsų muziką ir savo repertuarą papildysime kantri roko kūriniais“, – pasakojo ansamblio „Jonis“ narys Pranciškus Trijonis.

Asmeninio albumo nuotr./„Visagino Country“ akimirka
Asmeninio albumo nuotr./„Visagino Country“ akimirka

Muzikantas atskleidė, kad šį kartą su grupe festivalyje planuoja ne tik groti patys, bet ir atvažiuos diena ankščiau pasiklausyti kitų atvykusių grupių, pasimėgauti festivalio atmosfera.

„Organizatoriai mus pačius vis nustebina, atrasdami negirdėtų kantri muzikos grupių iš viso pasaulio. Šiemet matome ir ne vieną kantri atlikėją iš už Atlanto. Tad nusprendėme, kad šį savaitgalį skiriame tik „Visagino country“. Visa grupė su šeimomis atvyksime ir patys įsikursime palapinių miestelyje bei mėgausimės šia švente. Užteks verstis per galvą ir savaitgalį koncertuoti keliose vietose. Laikas pasimėgauti festivaliu ir patiems“, – šypsodamasis pasakojo atlikėjas.

Virgis Stakėnas kvies dainuoti kartu

Puikiai žinomas dainas festivalio metu atliks 23 kartą iš 24 galimų ant scenos lipsiantis Virgis Stakėnas. Šį kartą dainuoti jis ketina ne vienas, o su kantri klubų nariais bei visais susirinkusiais.

„Mano repertuaro dainos tapo puikiai žinomos ne tik kantri muzikos gerbėjams. Daug metų jas dainuojant atėjo mintis, į pagalbą pasitelkti chorą. Bet ne paprastą, o visą festivalio žiūrovų minią. Man ant scenos pagelbės kantri klubų rinktinė, o pritars, visas fanų orkestras. Tikiu, kad visi trauksim iš dūšios“, – pasakojo festivalio tėvu tituluojamas atlikėjas.

Asmeninio albumo nuotr./Virgis Stakėnas
Asmeninio albumo nuotr./Virgis Stakėnas

Kad žiūrovams būtų lengviau, visų dainų žodžiai bus rodomi dideliame ekrane ant scenos.

Iš Lietuviškų grupių kantri gerbėjai taip pat išgirs „Country Live Project“ debiutą. Savo pasirodymą paruošė ir šiame festivalyje užaugę muzikantai – Alvita bei Sepa su grupe „Asorti“ iš Visagino. Kantri šokius demonstruos Visagino šokių kolektyvo „Rūta“ ir Šilutės grupės „Dakota“ narės.

Netrūks ir kitų linksmybių

Penktadienį festivalį tradiciškai pradės motorizuotas paradas. Organizatoriai jame dalyvauti kviečia visus norinčius. Savo transporto priemones padabinusius kantri atributika į festivalį įleis nemokamai.

Tradiciškai renginio metu vyks jaunimo muzikos projektas „Kantri viltys“, kuriame bus galima išvysti augančią kantri atlikėjų kartą.

Asmeninio albumo nuotr./„Visagino Country“ akimirka
Asmeninio albumo nuotr./„Visagino Country“ akimirka

Festivalio dalyvių abi dienas laukia tikros kaubojiškos linksmybės. Festivalio teritorijoje bus įrengti atrakcionai, tarp jų ir amerikietiško buliaus sutramdymas. Žiūrovai, atvykę su kemperiais ar nakvosiantys palapinėse galės įsikurti praplėstoje poilsio zonoje. Netoli scenos vyks ir kaip niekad gausi tautodailės mugė bei kitos atrakcijos. Dalyviai galės pasimėgauti net ir tailandietišku masažu, išbandyti įvairias pramogas ir paragauti įvairiausių pasaulio virtuvių maisto. Ką jau kalbėti apie mokymąsi linijinių šokių.

Šeštadienį visiems susidomėjusiems dainininkė April May pristatys amerikietiško kantri istoriją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką