Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2016 08 08

Šiemet „Loftas Fest“ festivalis taps miestu mieste

Rugsėjo 2-3 d., jau penktus metus Vilniaus Naujamiesčio rajone vyksiantis vienintelis urbanistinis muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“ šiemet visus kvies su šūkiu „Creative City in the City“.
 „Loftas fest“
„Loftas fest“ / „Lofto“ nuotr.

Didžiulėje industrinėje buvusių ir vis dar veikiančių fabrikų teritorijoje festivalio metu įsikurs miestas mieste, kuriame festivalio lankytojų lauks didžiulė koncertų, menų ir pramogų programa padalinta į tris kategorijas – „Audio“, „Visual“ ir „Urban“.

„Audio“ programoje festivalio lankytojams netrūks pasirinkimo – muzika skambės net keturiose scenose, kuriose pasirodys ir tokios pasaulinės muzikos žvaigždės, kaip prancūzų elektronikos atlikėjas Gesaffelstein, lyginamas su legendiniais „Daft Punk“, ir šiuo metu visuose festivaliuose itin geidžiami britai „Daughter“.

„Lofto“ nuotr./Gesaffelstein „Lofto“ nuotr.
„Lofto“ nuotr./Gesaffelstein „Lofto“ nuotr.

Taip pat gros britai „Formation“, kuriems pranašaujamas kultinės grupės likimas ir pastaruoju metu itin madingi japoniškos pop muzikos bei kompiuterinių žaidimų įkvėpti londoniečiai „Kero Kero Bonito“ bei melodingieji izraeliečiai „Lola Marsh“, ir, žinoma, žymiausi Lietuvos atlikėjai, kaip „G&G Sindikatas“, grupė „ba.“, Manfredas ir kiti.

Vienoje festivalio scenų pasirodys ir „European Talent Exchange Program“ programos dalyviai – Sara Hartman, grupės „The Academic“ ir „Populous“, – pasakoja vienas menų fabriko „Loftas“ įkūrėjų ir „Loftas Fest“ organizatorių Viktoras Diawara.

Audio programą pristatantis Viktoro Diawaros kvietimas:

VIDEO: LOFTAS FEST'16 (AUDIO)

Šiemet „Loftas Fest“ daug dėmesio skirs ir perpektyviausiems Europos bei Lietuvos muzikos naujokams, kuriems bus dedikuota speciali „What's Next in Music?“ scena. Jų pasirodymai pasieks ne tik festivalio lankytojų, bet ir įtakingiausių Europos muzikos industrijos profesionalų ausis.

Festivalyje susibursiantys Europos ir Lietuvos muzikos agentai, prodiuseriai ir festivalių atstovai ne tik dairysis šviežių muzikos talentų, bet ir dalyvaus „What's Next in Music?“ konferencijoje, kur drauge ieškos atsakymų į klausimą, kokios muzikos tendencijos Europos laukia ateityje. Šiemet konferencijoje dalyvaus įrašų kompanijos „Anova Music“ atstovas, grupės „Lola Marsh“ vadybininkas Joshua Perry, švedų kompanijos „Brasil Music Exchange“ agentas Robert Singerman, Danijos kompanijos „Copenhagen Film Music“ atstovas Nis Bøgvad ir kiti.

„What's Next in Music?“ konferencijoje gali dalyvauti visi ir ji yra nemokama, tačiau norint joje dalyvauti būtina registracija. Ji vyksta čia.

„Visual“ programa „Loftas Fest“ festivalyje bus padalint į tris dalis: „Open Gallery“, „Art Stage“ ir „Cinema Theatre“. Pastarojoje įdomiausius savo programų filmus pristatys kino festivalis „Nepatogus kinas“, „Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ ir „Future Shorts“. „Art Stage“ erdvėje vyks meno, šokio ir teatro pasirodymai. Savo darbus šioje scenoje pristatys Klaipėdos jaunimo teatras, gatvės teatro menininkai „Bad Rabbits“ ir daugelis kitų scenos profesionalų.

Kvapą gniaužiančioje pop up galerijoje po atviru dangumi „Open Gallery“, kuri bus išsidėsčiusi visoje festivalio teritorijoje, „Loftas Fest“ dalyviai galės susipažinti su menininkų instaliacijomis, modernaus meno skulptūromis, piešiniais ant sienų ir t.t. Savo darbus festivalio galerijoje pristatys menininkai Linas Kutavičius, Donatas Noruišis, Jurgis Tarabilda, instaliacijų genijai „M4“, studija „2v3“ ir kiti.

„Lofto“ nuotr./Daughter
„Lofto“ nuotr./Daughter

„Urban“ programa, sudaryta iš penkių dalių, pasirūpins, jog net pailsus nuo muzikos palikti festivalio teritorijos nesinorės.

„Loftas Fest“ yra šeimoms draugiškas festivalis, todėl kaip ir kasmet jame bus laukiami ne tik dideli, bet ir maži muzikos gerbėjai. Vaikai festivalyje nuobodžiauti išties neturės kada, nes jų lauks „Family Kingdom“ erdvė. Tai bus didžiulė festivalio aikštė, kurioje ir mažų, ir didelių lauks tikrų tikriausias cirkas. Taip pat interaktyvūs spektakliai ir teatro pasirodymai, pavyzdžiui, nepaprasto grožio istoriją mažiesiems festivalio dalyviams rodys „Teatriukas“. Vaikų lauks ir smagios kūrybinės dirbtuvės bei daug kitų pramogų“, – pasakoja viena „Loftas Fest“ organizatorių Živilė Diawara.

Tradiciškai festivalyje vyks ir didžiausia dizaino mugė „Uptown Market“ – jis suburs originaliausius Lietuvos dizainerius ir kvies įsigyti unikalių mados bei interjero darbų. „Šiemet festivalyje stiliaus bei grožio bus dar daugiau, nes šįkart kviesime ir į „Fashion Avenue“ erdvę, kurioje visas festivalio dienas vyks mados kolekcijų pristatymai, dizaino dirbtuvės, kuriose gražių dalykėlių bus galima pasigaminti patiems ir netgi bus galima pakeisti savo įvaizdį, pavyzdžiui, barzdaskučių studijoje“, – naujoves pristato Ž.Diawara.

Festivalyje nenuobodžiaus ir telefonų iš rankų nepaleidžiantis kompiuterinių žaidimų gerbėjai. „Loftas Fest“ teritorijoje įsikurs net keli seni autobusai, kuriuose lauks atokvėpis kompiuterinių technologijų gerbėjams. „Yuccies Bus Stops“ autobusuose bus galima susipažinti su kompiuterinių žaidimų ir programėlių kūrėjais „GreenGarage“, „Aresi Labs“, „Vroom“ bei patiems išbandyti virtualios realybės žaidimus ir kitas interaktyvias pramogas.

Geras festivalis neįsivaizduojamas be geros virtuvės – juk daug šokant ir bandant visur suspėti, viską išbandyti ir viską apeiti reikia gerai pasistiprinti. Todėl šiemet išalkusiais ir ištroškusiais rūpinsis ilga skaniausių virtuvių alėja „Uptown Cuisine“.

Šiais metais vienintelis urbanistinis muzikos ir menų festivalis Lietuvoje „Loftas Fest“ vyks rugsėjo 2-3 d., menų fabrike „Loftas“, Vilniuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius