Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 05, 10:29

„The Ditties“ pristato debiutinį vaizdo klipą – dainos „Lietuvaitė“ ekranizaciją

Artėjant Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dienai, charizmatiškas atlikėjų trejetukas „The Ditties“ pristato debiutinį vaizdo klipą „Lietuvaitė“. Dainininkės sėkmingai tęsia muzikinę tradiciją ir toliau atgaivina senosios estrados paveldą. Prikeldama šią dainą antram gyvenimui, merginų grupė pabrėžia, koks yra svarbus mūsų identitetas ir ragina didžiuotis tuo, kuo esame.
„The Ditties“
„The Ditties“ / Dainiaus Čėplos nuotr.

Lietuviškiausia daina iš viso albumo

Svingo karalienių „The Ditties“ dainų repertuaras savo klausytojams perteikia džiaugsmingą, šmaikštumu ir moteriškumu alsuojančią energiją. Simbolinis kūrinys „Lietuvaitė“ – ne išimtis. Ši daina atlikėjoms turi svarbią reikšmę – primena, kaip svarbu didžiuotis savo lietuviškomis šaknimis.

Dainiaus Čėplos nuotr./„The Ditties“
Dainiaus Čėplos nuotr./„The Ditties“

„Daina „Lietuvaitė“ yra pati lietuviškiausia daina iš mūsų naujausio „The Ditties“ albumo „Estrada“. Nors yra gera keliauti po pasaulį, plėsti akiratį ir semtis patirties, bet ypač svarbu autentiškumas, mūsų šaknys ir tradicijos. Mūsų esybė – lietuviškumas. Šiame karo kontekste ypač svarbus mūsų identitetas. Mes didžiuojamės, kad galime kurti čia, Lietuvoje, ir dalintis galingu lietuvišku žodžiu per muziką. Tikime muzikos galia ir norime, kad kiekvienas išgirdęs šią dainą dar labiau didžiuotųsi savimi“, – komentuoja „The Ditties“ grupės narė Veronika Čičinskaitė-Golovanova.

Pasak kitos Ditės, Rūtos Švipaitės, šioje dainoje stiprus patriotiškumo jausmas atskleidžiamas per moterišką prizmę. Apdainuojama žavi lietuvaitė, pavergusi dailaus jaunuolio širdį. Visą pasaulį apkeliavęs ir tikrosios meilės ieškojęs jaunuolis, ją randa ne bet kur, o Lietuvoje.

Dainiaus Čėplos nuotr./„The Ditties“
Dainiaus Čėplos nuotr./„The Ditties“

„Tekste idealizuojamas mūsų kraštiečių grožis ir minimi išskirtiniai lietuvaičių bruožai – auksinių kasų gelsvumas ir dangaus mėlynumo akys. Ir tai tiesa – Lietuvos moterys yra talentingos, išsilavinusios, gražios, žavingos, o svarbiausia – stiprios asmenybės. Dainoje galima pajusti jaunystę ir įžvelgti norą mylėti bei drąsiai kalbėti apie šį nuostabų jausmą“, – papildo R.Švipaitė.

Pasirinkta išskirtinė lokacija: moteriškumas ir lietuviški horizontai

Lietuvišką vasaros gamtos grožį vaizdo klipe padėjo perteikti daug skirtingų elementų, kurie sukūrė gaivią ir žaismingą sinergiją.

„Šis klipas vienareikšmiškai vasariškiausias iš mūsų visų klipų: gėlėtos suknelės, vasariniu žalumu ir kvepiančiais laukais nusidažę horizontai, juokas ir draugystė, važiavimas retro dviračiais, kurie primena vaikystės nerūpestingas akimirkas bei traukinių bėgiai, simbolizuojantys laiko tėkmę tarp to kas buvo ir kas dar laukia ateityje“, – teigia R.Švipaitė.

Dainiaus Čėplos nuotr./„The Ditties“
Dainiaus Čėplos nuotr./„The Ditties“

Atlikėjų trio „The Ditties“ pasakoja, kad šiame kūrybiniame procese netrūko ir iššūkių. Nuolat besikeičiantys planai, merginas galiausiai atvedė į vienintelį Lietuvoje akmenimis grįstą, romantišką serpantiną Pavilnyje.

„Visų pirma, šis vaizdo klipas turėjo kitą idėjinę liniją. Klipą filmavome praeitos vasaros gale, kai aš laukiausi vaikelio. Tuomet reikėjo taikytis prie mano sveikatos, griežtų darbo grafikų ir gamtos stichijų. Planavome filmuoti su žirgais pievose, bet numatytą dieną prasidėjo smarkios liūtys. Akimirksniu perkėlėme filmavimą į Vilnių, kur pranašavo giedresnį orą. Pasirinkome išskirtinę vietą – Tuputiškių serpantiną, kuris buvo ką tik atidarytas po rekonstrukcijos. Iššūkių čia netrūko – važiavimas su suknelėmis ir aukštakulniais per akmenimis grįstą serpantiną – ne tik drąsu, bet ir ekstremalu. O dar prasidėjo stiprus lietus, kelias tapo slidus, neatlaikė nei mūsų geltonieji bateliai, nei dviračių padangos. Buvome ir pačios šlaput šlaputėlės. Tad dėl oro sąlygų kitą dalį vaizdo klipo filmavome po kelių savaičių“, – prisiminimais dalijasi R.Jakulytė-Valčiukienė.

VIDEO: The Ditties. Lietuvaitė

„Norisi padėkoti mūsų mylimam draugui, operatoriui Tomui Poškai, kuris eilinį kartą mus džiugina ir sugeba pajausti mūsų dainų charakteristikas. Dėkojame ištikimiems muzikantams Dmitrij Golovanov, Tomui Botyriui, Vadim Stankevičiui už tikro svingo garsų įrašą, Justinai Vingilei už įdėjas ir pagalbą jas realizuojant, o Lietuvos kultūros tarybai už finansinę paramą“, – priduria Veronika Čičinskaitė-Golovanova.

„The Ditties“ vasaros planuose – koncertai po Lietuvą ir smagios, vasariškos akimirkomis su šeimomis. Atlikėjos visus kviečia į muzikinį pasimatymą liepos 16 dieną Burbiškių dvare, rugpjūčio 18 dieną Vilniaus rotušėje, o rugpjūčio 21 dieną Varėnoje, Dainų slėnyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką