2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 01 07

Vilniaus melomanams – dviguba porcija: sostinę aplankys Tamaryn ir „Some Ember“

Išsiilgusiems svajingo ir melancholiško skambesio bei šaltesnių jo atspalvių naujųjų metų pradžia žada tikrą dovanėlę. Vilnių koncertinio turo metu sausio 16 dieną aplankys net du šiuolaikinės synth muzikos scenos atstovai – kritikų komplimentų ir palyginimų su Kate Bush lydima Tamaryn bei tamsesnių muzikinių potėpių nevengiantis „Some Ember“. Abu atlikėjai pasirodys klubo „Kablys“ scenoje.
Tamaryn
Tamaryn / Organizatorių nuotr.

Naujojoje Zelandijoje gimusi, tačiau vaikystėje su šeima gyventi į JAV persikėlusi, Tamaryn muzikos pasaulyje – toli gražu ne naujokė. Jos kūrybinėje biografijoje – keturi studijiniai albumai, šūsnis singlų, įvairių formų bendradarbiavimas su tokiais atlikėjais kaip Sky Ferreira, Ford & Lopatin, „Dum Dum Girls“ ir net legendinių grupių „Coil“ bei „Psychic TV“ nariu Drew McDowall.

Tamaryn taip pat yra tekę padirbėti kuriant filmų garso takelius, o kinematografinius talentus atlikėja realizuoja pati režisuodama ir prodiusuodama vaizdo klipus savo muzikai.

Organizatorių nuotr./Tamaryn
Organizatorių nuotr./Tamaryn

Su drumzlinu shoegaze skambesiu ankstyvojoje kūryboje flirtavusi Tamaryn pastaruoju metu apsistojo ties skaidresnėmis, tačiau ilgesingos nuotaikos nepraradusiomis dream pop ir synth pop kompozicijomis, kurios savo vietą galėtų rasti ir 80-ųjų radijo eteryje.

Tiesa, vien tiesioginėmis 80-ųjų įtakomis atlikėja neapsiriboja, o vienu iš svarbiausių įkvėpimo šaltinių kuriant naujausio albumo „Dreaming the Dark“ kompozicijas įvardina reperį Kanye Westą.

Atskiro paminėjimo vertas įtaigusis Tamaryn vokalas, kurio neslėpti po shoegaze triukšmo klodais atlikėją paskatino paskutiniuosius du jos albumus prodiusavęs Jorge Elbrechtas. Muzikos pasaulyje jis yra gerai žinomas dėl savo bendradarbiavimo su alternatyviosios pop muzikos ekscentriku Ariel Pink. Įdomu, kad unikalus balsas Tamaryn pasitarnauja ne tik kuriant muziką, bet ir kitoje jos veikloje – įgarsinant erotines audio knygas.

Tamaryn muzika:

VIDEO: Tamaryn - Angels of Sweat (Official Music Video)

Kartu su Tamaryn į Vilnių atvykstantis Oklendo muzikinės scenos senbuvis Dylanas Travisas ir jo projektas „Some Ember“ – dar viena rimta priežastis sausio 16-osios vakarą dedikuoti melancholiškiems ir dramatiškiems garsams.

Solo projektu, duetu bei keturių asmenų grupe pabuvoti spėjęs ir galiausiai prie vieno asmens sąstato vėl sugrįžęs „Some Ember“ šaltesnio skambesio mėgėjams serviruoja užtikrintą post punk, cold wave ir synth pop kokteilį su industriniais, o kartais ir šokių aikštelei tinkamais, prieskoniais.

Some Ember muzika:

VIDEO: Some Ember - Towed (Official Music Video)

Giliau kapstančių žanro gerbėjų gretose „Some Ember“ yra užsitarnavęs vardą kaip vienas stabiliausių ir su kiekvienu įrašu iš naujo sudominti gebančiųjų jaunųjų synth scenos kūrėjų, puikiai tinkančių į kompaniją tokiems projektams kaip „Boy Harsher“ ar „Drab Majesty“.

Pasinerti į melancholišką atmosferą ir sintetinį, tarsi pro rūką neoninėmis spalvomis prasiskverbiantį, sodrių emocijų kupiną skambesį Tamaryn ir „Some Ember“ kvies sausio 16 dieną sostinės klube „Kablys“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką