15min be reklamos
2015 01 05, 13:13

„Vilnius Temperature“ klipe – apie Lietuvą dainuojantys japonai

Kolektyvas „Vilnius Temperature“ pristato naują vaizdo klipą ir siūlo bent trumpam sugrįžti į šiltas rudens popietes. Šįkart „Vilnius Temperature“ įamžino atlikėją YeYe, kuri į Lietuvą su grupe atvyko iš tolimosios Japonijos.
„Vilnius Temperature“ klipo akimirka
„Vilnius Temperature“ klipo akimirka / Pijaus Vėberio nuotr.
Pijaus Vėberio nuotr./„Vilnius Temperature“ klipo akimirka
Pijaus Vėberio nuotr./„Vilnius Temperature“ klipo akimirka

Daina „Take Us To Lithuania“ buvo nufilmuota rugsėjį, Tymo kvartale prie prūdų. Tuo metu termometrai rodė 10 laipsnių šilumos.

Klipą galite pamatyti čia:

VIDEO: Vilnius Temperature (+10 °C) | YeYe - Take us to Lithuania

„Šiam filmavimui vietą pasirinkome improvizuodami, mat pirmojoje lokacijoje negavome leidimo ir buvome išprašyti. Laiko turėjome nedaug, todėl nusprendėme grupę nufilmuoti gražioje Vilniaus gamtoje, prie Paupio Tymo kvartalo prūdų. Ši vieta tarsi pabrėžė YeYe muzikos jaukumą ir nuoširdumą“, –  prisimena „Vilnius Temperature“ iniciatorius Saulius Baradinskas.

„Vilnius Temperature“ džiaugiasi įamžinę dar vieną grupę iš Japonijos: „Labai smagu, kad jau ne pirmus metus bendradarbiaujame su japonais ir kad sutinkame tokių grupių kaip YeYe. Esame labai dėkingi vienam iš festivalio „NowJapan“ organizatorių Sergėjui, kuris padėjo mums atrasti šią atlikėją“, – pasakoja S. Baradinskas.   

 

YeYe – netipiška neo-pop ir džiazo atlikėja, visas savo dainas ir kompozicijas kurianti pati. 2011 m. ji išleido savo debiutinį albumą „Asa wo akedashite, yoru wo tojirumade“, kurio daina „Morning“ iš karto tapo hitu ne vienoje Japonijos radijo stotyje. 2014 m. rugsėjį atlikėja su grupe lankėsi Lietuvoje ir buvo bene ryškiausi Japonijos kultūros festivalio „NowJapan“ dalyviai.

Kaip praėjo filmavimas?

Filmuotis kitoje šalyje buvo nepaprastai įdomi ir ypatinga patirtis. Iš tiesų, Lietuva yra pirmoji užsienio šalis, kurioje atliekame savo muziką. Ši patirtis suteikė pasitikėjimo ir noro savo muziką pristatyti ir kitose šalyse. Supratau, kad mums nereikia kalbėti tam, kad susikalbėtume, užtenka muzikos.

Ką manote apie Kyoto, miestą, kuriame šiuo metu praleidžiate daugiausiai laiko? Ar jis įkvepia Jus kurti?

Kyoto yra puiki vieta muzikai kurti. Malonūs žmonės, gražus kraštovaizdis, savita istorija. Atrodo, kad šis miestas turi kažkokią ypatingą, nepaaiškinamą jėgą, energiją. Kai čia būnu, jaučiuosi laiminga.

Pijaus Vėberio nuotr./„Vilnius Temperature“ klipo akimirka
Pijaus Vėberio nuotr./„Vilnius Temperature“ klipo akimirka

O ką žinote apie Lietuvą ar Vilnių?

Iš tiesų, kol nebuvome pakviesti atvykti į Lietuvą, nežinojau net šalies pavadinimo. Bet kai atvykome, man čia pradėjo labai patikti. Panorau, kad japonai sužinotų apie jūsų šalį kuo daugiau. Čia tiek daug gamtos, jaučiau ją visur, kur buvau! Taip pat svečiuodamasi Lietuvoje sutikau labai daug mielų žmonių. Manau, kad Jūsų šalis yra tokia nepaprasta būtent dėl joje gyvenančių žmonių. Beje, aplankiau ne vieną bažnyčią Vilniuje, jų architektūra tiesiog nuostabi!

Ką norėtumėte perduoti Lietuvos klausytojams?

Tikiuosi, kad mūsų muzika Jums patiks ir padės pasijusti arčiau Japonijos.

Pijaus Vėberio nuotr./„Vilnius Temperature“ klipo akimirka
Pijaus Vėberio nuotr./„Vilnius Temperature“ klipo akimirka

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką