Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 09 24, 15:47

Aktorė Catherine Deneuve ir režisierius Pedro Almodovaras atsiims prestižinius Europos kino apdovanojimus

Prancūzų kino deivė Catherine Deneuve (69) ir ispanų režisierius, „Oskaro“ laureatas Pedro Almodovaras (63) gruodį Berlyne atsiims Europos kino garbės apdovanojimus, antradienį paskelbė organizatoriai.
Catherine Deneuve
Catherine Deneuve / Platintojų nuotr.

C.Deneuve, „ledinio“ grožio blondinė iš tokių klasika tapusių filmų kaip Luiso Bunuelio „Dienos gražuolė“ ir Romano Polanski „Pasibjaurėjimas“ (lenk. „Wstret“, angl. „Repulsion“), gaus apdovanojimą už viso gyvenimo pasiekimus – darbą daugiau kaip 100-e filmų, pranešama Europos kino akademijos interneto svetainėje.

„Ar būtų paslaptinga gražuolė, ar buržua namų šeimininkė, ar biseksuali vampyrė, Catherine Deneuve ... kino pasauliui padovanojo nepamirštamų akimirkų“, – skelbia Akademija.

Savo pirmąjį „Cezarį“, aukščiausią Prancūzijos kino apdovanojimą, C.Deneueve gavo už 1980 metų Francois Truffaut filmą „Paskutinis metro“ (pranc., „Le Dernier Metro“), o už 1992 metų vaidmenį Regis Wargnier filme „Indokinija“ (pranc. „Indochine“) buvo nominuota „Oskarui“.

Pedro Almodovaras
Pedro Almodovaras

P.Almodovaras atsiims apdovanojimą už Europos pasiekimus pasaulio kine, rašo Akademija. Sulaukęs pilnametystės kaip nepriklausomo teatro kūrėjas ką tik užgimusioje Ispanijos demokratijoje, P.Almodovaras į tarptautinę areną įsiveržė su 1988 metų juosta „Moterys ties nervų krizės riba“ (isp. „Mujeres al borde de un ataque de nervios“).

1990 metų „juodoji“ komedija „Surišk mane!“ (isp. „¡Atame!“) su Antonio Banderasu taip pat tapo pasauliniu autorinio kino hitu.

Savo „Oskarą“ jis gavo 2002 metais, už geriausią originalų scenarijų, filmui „Pasikalbėk su ja“ (isp. „Hable con ella“) apie du vyrus, besirūpinančius komos ištikta moterimi.

„Pedro Almodovaras yra laimėjęs praktiškai visus apdovanojimus, jo filmai suvaidino svarbų vaidmenį formuojant tai, kaip mes vertiname patį kiną, ne tik Ispanijos, bet ir Europos“, – pažymėjo Akademija.

Apdovanojimai bus išdalyti per iškilmingą ceremoniją Vokietijos sostinėje gruodžio 7 dieną.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką