2023 01 19, 18:28

Aktoriui A.Baldwinui dėl netyčinio kino operatorės nužudymo bus pateikti kaltinimai

Aktoriui Alecui Baldwinui bus pateikti kaltinimai dėl netyčinės žmogžudystės, po 2021 metais filmo „Rust“ filmavimo aikštelėje įvykusios tragedijos, kai buvo nušauta operatorė Halyna Hutchins.
Alecas Baldwinas
Alecas Baldwinas ir Halyna Hutchins / „Scanpix“ nuotr.

Siaubinga tragedija, nusinešusi 42 metų H.Hutchins gyvybę, įvyko 2021 metų spalį rančoje netoli Sante Fe, Naujosios Meksikos valstijoje, A.Baldwinui repetuojant sceną vesternui „Rust“. Tąkart A.Baldwinas netyčia iššovė rekvizito ginklu, užtaisytu tikra kulka, o ši pakirto kino operatorę.

Kaip praneša BBC, praėjus daugiau nei metams nuo incidento, A.Baldwinas sulauks kaltinimų dėl netyčinės žmogžudystės. Tiesa, tokių kaltinimų sulauks ne tik aktorius, bet ir filmo ginklininkė Hannah Gutierrez Reed.

Tokią informaciją katvirtadienį pateikė Santa Fe apygardos prokurorė Mary Carmack-Altwies. Ji teigė, kad kaltinimai A.Baldwinui ir H.Gutierrez Reed bus pateikti dar iki mėnesio pabaigos.

„Po nuodugnaus surinktų įrodymų patikrinimo... Nusprendžiau, kad įrodymų pakanka“, – sakė ji.

„Mūsų laikais niekas nėra aukščiau įstatymo ir kiekvienas nusipelno teisingumo“, – pridūrė prokurorė.

Kol kas nei Alecas nei Hannah šios situacijos viešai nekomentavo.

„Scanpix“ nuotr./Alecas Baldwinas
„Scanpix“ nuotr./Alecas Baldwinas

Primename, kad dar 2022 metų vasarį Halynos Hutchins šeima teismui pateikė ieškinį, kuriame buvo teigiama, kad Alecas Baldwinas 2021 metais filmo „Rustas“ („Rust“) filmavimo aikštelėje „neatsargiai šovė ir nužudė“ kino operatorę.

Vis dėlto dar 2022-ųjų spalį Hutchins šeimai ir A.Baldwinui pavyko pasiekti susitarimą, tad sprendimas aktoriui pateikti kaltinimus dėl netyčinės žmogžudystės daugeliui yra netikėtas.

Dar 2022-ųjų spalį buvo paskelbta, kad Matthew Hutchinsas, filmavimo aikštelėje žuvusios Halynos Hutchins našlys, bus filmo vykdomasis prodiuseris ir gaus dalį pelno.

„Pasiekėme susitarimą, kurį turi patvirtinti teismas, dėl mirties bylos prieš filmo „Rust“ prodiuserius, įskaitant Alecą Baldwiną ir „Rust Movie Productions, LLC“. Pagal šį susitarimą mūsų byla bus nutraukta. Filmo „Rust“, kurį nuo šiol prodiusuosiu, filmavimas su visais pagrindiniais veikėjais bus atnaujintas 2023 m. sausį.

Nesu suinteresuotas kaltinti prodiuserius ar Alecą Baldwiną. Visi mes tikime, kad Halynos mirtis buvo baisus nelaimingas atsitikimas. Esu dėkingas, kad prodiuseriai ir pramogų bendruomenė susivienijo, jog pagerbtų Halynos paskutinį darbą“, – tąkart buvo rašoma M.Hutchinso pareiškime.

Hutchinsų šeimos advokatai teigė, kad operatorė vis dar būtų gyva, jei filmo komanda būtų buvusi atsakingesnė ir nebūtų siekusi sutaupyti pinigų saugumo sąskaita.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką