Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Anne Hathaway viešumon iškėlė Holivudo moterų problemą: ir 30-metės tampa per senos vaidinti kine

Charizma ir šarmu kino filmuose paperkanti aktorė Anne Hathaway po savaitės Lietuvos žiūrovams pasirodys naujojoje režisierės Nancy Meyers komedijoje „Naujokas“ (angl. „Intern“), kur aktorės ekrano partneriu tapo Holivudo žvaigždė Robertas De Niro. Tiesa, dalindama interviu artėjančios premjeros proga Anne Hathaway ne tik žarstė komplimentus kolegoms, bet ir pasistengė atkreipti dėmesį į vis didesnį spaudimą moterims Holivude – anot jos, net būdamos 30-ies kai kurios yra per senos vaidinti vyrų auditorijai patrauklias herojes bei yra priverstos sėdėti be darbo arba kurti projektus pačios.
Anne Hathaway
Anne Hathaway / „Glamour“ viršelis

Holivudo žaidimai su aktorių amžiumi – menka paslaptis. Paaugliams skirtuose filmuose pagrindinius herojus dažnai įkūnija vyresni nei 20-ies aktoriai, tačiau 32-ejų Anne Hathaway atkreipė dėmesį į kitą problemos kampą.

Duodama interviu britų žurnalo „Glamour“ spalio numeriui garsi moteris pripažino pastaruoju metu neretai netenkanti vaidmenų, nes jie pasiūlomi jaunesnėms aktorėms.

„Aš negaliu skųstis, nes ir pati per savo karjerą dėl to išlošiau. Būdama vos daugiau kaip 20-ies, gaudavau vyresnių moterų vaidmenis. Dabar man dar tik 32-eji, bet neretai pagaunu save mąstančią: „Kodėl 24-erių mergina gavo tą vaidmenį?“ Kita vertus, kažkada ir aš buvau ta mergina. Negaliu liūdėti, taip jau yra. Galiu tik viltis, kad jau susikūriau tam tikrą braižą ir dar turiu šiek tiek laiko papasakoti žmonėms mane dominančias istorijas“, – kalbėjo nuo 2001-ųjų aktyviai dirbanti prestižinio „Oskaro“ laureatė.

„ACME Film“ nuotr./Anne Hathaway filme „Naujokas“
„ACME Film“ nuotr./Anne Hathaway filme „Naujokas“

Aktorės pasisakymą analizuojančiame Forbes.com straipsnyje pažymima, kad iškreipto moters portreto problema Holivude – išties opi. Puikus to įrodymas – apdovanojimus skinanti ir kritikų pripažinimą pelniusi Jennifer Lawrence. Nors aktorei tik 25-eri, ji jau yra atlikusi ne vieną vaidmenį, kuris pagal pirminį kūrėjų sumanymą turėjo būti skirtas vidutinio amžiaus moteriai. Tokie jos vaidmenys – „Oskarą“ jai atnešusioje „Optimisto istorijoje“ bei filme „Amerikietiška afera“.

Tekste pateikiama dar beveik dešimtis pavyzdžių, įrodančių, kad pagrindinius vaidmenis atliekančios moterys kone visuomet jaunesnės už jų ekrano partnerius vyrus, neretai – daugiau kaip 15 metų.

Holivude taip pat gana garsiai buvo nuskambėjusi istorija, kuomet 37-erių Maggie Gyllenhaal buvo pavadinta per sena vaidinti 55-erių pagrindinio herojaus meilužę.

Tiesa, komediją „Naujokas“ galima vadinti neformatu. Viena to priežasčių yra ta, kad jos kūrėja – moteris. Šio filmo centre ne meilės, o pastangų, supratimo ir gerumo istorija. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./Anne Hathaway
AFP/„Scanpix“ nuotr./Anne Hathaway

Anne Hathaway teko jaunos, elegantiškos ir atsidavusios įmonės vadovės Džiulės Ostin vaidmuo. Vieną dieną jos biure išdygsta 70-metis Benas (akt. R.De Niro), nuo šiol būsiantis naujuoju praktikantu. Šis senjoras – ko gero, maloniausias ir šmaikščiausias pensininkas, kokį esate matę kine. Jis nesistengia dėtis jaunuoliu ir moka pasijuokti iš savęs. Tuo pačiu jis nuo pirmųjų dienų paperka kolegas suteikdamas jiems tvirtą užnugarį bei dalindamas gyvenimiškus patarimus, kurių, per septynis savo gyvenimo dešimtmečius jis sukaupė išties nemažai.

Šilta ir jauki komedija „Naujokas“ Lietuvos kino teatrus pasieks rugsėjo 25 dieną.

VIDEO: Filmo „Naujokas“ anonsas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius