2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Apie Lietuvą kalba Pietų Korėjoje: dėmesio centre – pirmosios ponios vizitas į garsią parduotuvę

Praėjus kiek daugiau nei mėnesiui nuo Pietų Korėjos prezidento Yoon Suk Yeolo (62) žmonos Kim Keon Hee (50) apsilankymo Lietuvoje, korėjiečiai vis dar kalba ir rašo apie jos apsilankymą garsioje parduotuvėje Vilniuje.
Kim Keon Hee apsilankė „Du Broliai“ salonuose
Kim Keon Hee apsilankė „Du Broliai“ salonuose / Scanpix ir 15min nuotr.

Pirmą kartą Lietuvoje viešėjusi Pietų Korėjos Respublikos prezidento Yoon Suk Yeolo žmona Kim Keon Hee ne tik lydėjo vyrą oficialiuose renginiuose NATO viršūnių susitikimo metu, dalyvavo lyderių antrosioms pusėms skirtoje aktyvioje programoje, bet ir užsuko į žinomą lietuvių verslininkų drabužių parduotuvę, kurioje rado savo išlavintą skonį atitinkančių modelių.

Ši žinia nepraslydo pro akis patiems populiariausiems Pietų Korėjos dienraščiams ir televizijai. Ji buvo pateikta kaip viena svarbiausių.

Šia tema domėjosi pagrindinė Pietų Korėjos televizija MBC, mokama televizija JTBC, didžiausias dienraštis „The Korean Herald“, portalai „Newsbeezer“, „OhMyNews“, „Korea Postsen“, „Infomap Travel“, „Weekly Chosun“, Korėjos tiriamosios žurnalistikos centras (KCIJ), „Sisajournal“, Faktų tikrinimas ir žurnalistikos tyrimai YTN, naujienų agentūra „Headline Chungcheong“.

Reportažas didžiausioje Pietų Korėjos televizijoje:

VIDEO: 경제 외교로 순방 마무리‥"김건희 여사, 순방 중 명품 쇼핑?" (2023.07.14/뉴스데스크/MBC)

Anot laiškus rašančių Pietų Korėjos žurnalistų, ši tema šalyje dabar yra itin svarbi. Be to, du korespondentai iš MBC televizijos net buvo atvykę į 15min redakciją, kad užduotų papildomų klausimų.

Pietų Korėjos korespondentai siekė išsiaiškinti, ką pirko ponia, kiek išleido, kaip surado parduotuvę ir panašiai. Jie tikino, jog jos pirkinių atskleidimas gali netgi suformuoti mados tendencijas šalyje.

Žurnalistams dėl konfidencialumo reikalavimų nebuvo galima atskleisti prašomos informacijos.

Žmonės.lt anksčiau rašė, kad Pietų Korėjos prezidento žmona, kuriai itin svarbus stilius, nepraleido progos apsipirkti ir viename garsiausių Lietuvos drabužių salonų „Du broliai“.

Kaip portalui Žmonės.lt teigė verslininkas, įmonės „Du broliai“ vadybininkas Andrius Jankauskas, Kim Keon Hee apsilankė visuose penkiuose salonuose, esančiuose aplink Vilniaus Rotušės aikštę.

Anot jo, pirmoji ponia į saloną užsuko netikėtai – iš anksto apie tai nepranešusi. Kartu su ja – iš viso 16 žmonių. Šeši visada stovėjo lauke, kad nieko neįleistų, o viduje – dar dešimt. Tarp jų – asmeniniai asistentai ir papildoma apsauga.

„Jai labai patiko Lietuvoje, nebuvo taip lengva užmegzti pokalbį, nes viduje buvo daug žmonių, nors ir pašalinių klientų tuo metu neturėjome. Mano brolis pasakojo apie mūsų įmonę, kodėl tiek daug prekinių ženklų vienose rankose, nes ponia to teiravosi, jai buvo įdomu. Teko paaiškinti, kad visi prekių ženklai išsidėstę per penkis taškus. Ponia, tikriausiai, juos mėgsta, todėl nepasivargino pasivaikščioti ir aplankė juos visus“, – portalui Žmonės.lt sakė A.Jankauskas ir gyrė pirmosios ponios etiketą ir stiliaus pojūtį.

Žmonės.lt nuotr./Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee
Žmonės.lt nuotr./Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee
Žmonės.lt nuotr./Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee Vilniaus senamiestyje
Žmonės.lt nuotr./Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee Vilniaus senamiestyje

Kitą dieną po apsilankymo, trečiadienį, į drabužių parduotuvę sugrįžo keli Pietų Korėjos delegacijos nariai ir nupirko papildomų dalykų. Ką pirko pirmoji ponia ir kiek išleido – išlieka konfidencialu. „Trečiadienį sugrįžę perdavė linkėjimus ir tądien išskrido“, – pridėjo jis.

„Mums tai yra didelis įvertinimas. Dažnai užsuka žymūs žmonės, kurie lankosi Lietuvoje, kartais iš meno, muzikos pasaulio. Mes jau žinome, kad po didesnio koncerto ar renginio pasirodo svarbūs asmenys.

Šie dalykai nestebina, tačiau tokio lygio žmogaus mes dar neturėjome, tai – pirmas atvejis istorijoje. Galbūt tai yra užtarnauta sėkmė, nes dirbame daugiau nei 30 metų. Džiaugiamės, kad ne tik užėjo, bet ir apsipirko, perdavė linkėjimus, dėkojo. Jaučiame, jog tai yra didelis įvertinimas“, – portalui Žmonės.lt teigė garsios rūbų parduotuvės atstovas.

Kim Keon Hee yra buvusi didelių meno parodų organizatorė, todėl jos meilė menui yra juntama ir moters stiliaus pasirinkimuose bei pomėgiuose. Moteris kurį laiką stebėjo sparčiai augančią meno sceną Pietų Korėjoje.

Ji ne kartą giriama užsienio žiniasklaidoje dėl tinkamos aprangos pasirinkimo įvairiems renginiams. Jos išpuoselėtas skonis įkvepia ne vieną.

Be to, žmones stebina pirmosios ponios amžius. Jai yra 50-imt, tačiau dauguma pagal ponios išvaizdą sprendžia, jog Kim Keon Hee yra gerokai mažiau. Stilius tam taip pat turi įtakos.

Lankydamasi Lietuvoje, Pietų Korėjos pirmoji ponia apsilankė Mykolo Romerio universitete (MRU), kur susitiko su MRU Karaliaus Sedžiongo instituto (KSI) studentais ir darbuotojais, apžiūrėjo KSI veiklą atspindinčią parodą, susipažino su korėjietiškos kaligrafijos paroda. Garbingą viešnią priėmė MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėniene.

2014 m. Mykolo Romerio universitetas kartu su Pietų Korėjos Dongseo universitetu (DSU) ir Karaliaus Sedžiongo instituto fondu (King Sejong Institute Foundation) įkūrė Karaliaus Sedžiongo institutą Vilniuje, kuris tapo pirmuoju ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos regione.

MRU nuotr./MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė ir Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee
MRU nuotr./MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė ir Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee

Karaliaus Sedžiongo institutas Vilniuje organizuoja nemokamus korėjiečių kalbos kursus, įgyvendina įvairius kultūros projektus, organizuoja kultūrinius renginius. Šiemet institute korėjiečių kalbos mokėsi 226 studentai.

Vizito Vilniuje metu Kim Keon Hee lankėsi ir visuose pirmosios Lietuvos ponios Dianos Nausėdienės renginiuose. Trečiadienio ryte visų lyderių antrosios pusės rinkosi Ukrainos centre, vėliau Valdovų rūmuose.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee Ukrainos centre Vilniuje
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Pietų Korėjos pirmoji ponia Kim Keon Hee Ukrainos centre Vilniuje

Tiesa, nuo praėjusių metų, kai prezidentas Yoon Suk Yeolo pradėjo eiti pareigas, Kim daugiausia dėmesio skiria neįgaliųjų meno veiklos rėmimui, klimato kaitos veiksmams ir tradicinės Korėjos kultūros bei paveldo išsaugojimui.

Ji taip pat yra gyvūnų teisių gynėja ir dalyvauja įvairioje gyvūnų gerovės veikloje. Nuo 2012 m., kai prezidentas Yoon ir Kim susituokė, jie priglaudė šešis šunis ir penkias kates, kurie visi gyvena kartu su jais oficialioje prezidento rezidencijoje Seule.

„Keliaudama į užsienį ar susitikdama su tarptautiniais aukštaisiais pareigūnais pirmaisiais metais po prezidento Yoon Suk Yeol inauguracijos pajutau, kaip smarkiai išaugo Korėjos kultūros ir meno prestižas.

Išaugo susidomėjimas įvairiomis sritimis – nuo K-pop, dramų ir filmų iki mados, maisto ir tradicinės kultūros. Atsižvelgiant į Korėjos įvairovę, originalumą ir kūrybiškumą, mūsų kultūra turi didžiulį potencialą. Manau, kad galėčiau atlikti „K kultūros pardavėjo“ vaidmenį ir ją viešinti bei populiarinti užsienyje“, – portalui „Artnet News“ pasakojo Pietų Korėjos pirmoji ponia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką