Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 30, 09:26

Atlikėjas R.Kelly nuteistas kalėti: už seksualinį išnaudojimą jam skirta 30 metų nelaisvės

JAV dainininkas Robert Kelly nuteistas 30 metų kalėjimo už tai, kad pasinaudodamas savo įžymybės statusu seksualiai išnaudojo vaikus ir moteris. Viso šokiruojančius parodymus prieš atlikėją davė net 45 liudinininkai.
Robertas Sylvesteris Kelly
Robertas Sylvesteris Kelly / Scanpix nuotr.

55 metų atlikėjas jau ne vienerius metus susidūrė su kaltinimais, visgi trečiadienį teisėjas galutinai pareiškė, kad jis buvo „abejingas žmonių kančioms“.

Pasak BBC šaltinio, dainininko, kurio tikrasis vardas yra Robertas Sylvesteris Kelly, advokatai teigia, kad jis pateiks apeliaciją.

Prieš nuosprendžio paskelbimą, teisme kelios moterys stojo prieš R. Kelly. Moteris, prisistačiusi kaip Angela, dainininką pavadino „piktadariu“, kuris su kiekviena nauja auka „augo ir didėjo“, o kitos moterys, kurių vardai nebuvo nurodyti, liudijo, kad jis palaužė jų dvasią.

„Aš tiesiogine prasme norėjau mirti dėl to, kaip dėl tavęs jaučiausi“, – sakė viena iš jų.

Scanpix nuotr. /Roberto Sylvesterio Kelly advokatas
Scanpix nuotr. /Roberto Sylvesterio Kelly advokatas

Pats R.Kelly atsisakė pasakyti savo pareiškimą ir nereagavo, kai buvo paskelbtas nuosprendis.

JAV apygardos teisėja Ann Donnelly sakė, kad garsenybė naudojo seksą kaip ginklą, priversdamas savo aukas daryti nenusakomus dalykus, o kai kurias net apkrėsdamas lytiškai plintančiomis ligomis.

„Jūs mokėte jas, kad meilė yra pavergimas ir smurtas“, – sakė ji.

Teismas išgirdo, kaip R.Kelly, žinomas dėl tokių hitų kaip „I Believe I Can Fly“ ir „Ignition“, du dešimtmečius naudojosi savo įtaka, kad įviliotų moteris ir vaikus į seksualinę prievartą.

Prisiekusieji šešias savaites trukusiame teismo procese Brukline išgirdo, kaip jis prekiavo moterimis iš vienos JAV valstijos į kitą, padedamas vadybininkų, apsaugininkų ir kitų savo aplinkos narių.

Scanpix nuotr. /Robertas Sylvesteris Kelly
Scanpix nuotr. /Robertas Sylvesteris Kelly

Teismas taip pat sureagavo, kad R.Kelly neteisėtai gavo dokumentus, jog galėtų vesti dainininkę Aaliyah, kai jai buvo 15 metų, 1994 m., likus septyneriems metams iki dainininkės žūties lėktuvo katastrofoje.

Tuo metu nutekintame pažymėjime buvo nurodytas Aaliyah amžius – 18 metų. Po kelių mėnesių santuoka buvo anuliuota.

Buvusi R.Kelly pritariančioji dainininkė Jovante Cunningham sakė niekada netikėjusi, kad ateis ši diena.

„Iki šios akimirkos mano gyvenime nebuvo nė vienos dienos, kai iš tikrųjų tikėjau, kad teisminė sistema bus juodaodžių naudoje“, – sakė ji žurnalistams.

„Stoviu čia ir labai didžiuojuosi teismų sistema, labai didžiuojuosi savo kolegomis, kurie išgyveno, ir labai džiaugiuosi rezultatu.“

Federaliniai prokurorai rekomendavo R.Kelly skirti daugiau nei 25 metų laisvės atėmimo bausmę, atsižvelgiant į jo nusikaltimų sunkumą ir „būtinybę apsaugoti visuomenę nuo naujų nusikaltimų“.

Tačiau dainininko advokatai ragino skirti 10 metų – privalomą minimalią bausmę už jo nuteisimą arba mažesnę bausmę.

Jie argumentavo, kad R.Kelly augo skurdžioje šeimoje, kurioje buvo smurtaujama ir nuo mažens patyrė seksualinę prievartą.

Advokatai teigė, kad nuosprendis garsenybę „sugniuždė“ ir jis planuoja pateikti apeliaciją.

Scanpix nuotr. /Roberto Sylvesterio Kelly advokatas
Scanpix nuotr. /Roberto Sylvesterio Kelly advokatas

Lizzette Martinez, kuri su R.Kelly susipažino 17-iolikos, sakė, kad buvo „tiek daug dalykų, kuriuos jis galėjo padaryti, kad save sustabdytų“.

„Jis turėjo visus išteklius; mes tokių išteklių neturime. Jis galėjo gauti pagalbą“, – sakė ji BBC News.

Moteris pridūrė, kad jis daugelį metų vengė teisingumo dėl „įžymybės galios“. „Manau, kad jis tiesiog uždirbo tiek daug pinigų daugeliui galingų žmonių, kad jie jį saugojo“.

15min primena, jog R.Kelly yra suimtas nuo tada, kai 2019 m. liepą Niujorko ir Čikagos federaliniai prokurorai jam pareiškė kaltinimus.

Trys metai, praleisti už grotų, buvo kupini įvykių: 2020 m. jis buvo sumuštas vieno iš kalinių, o šių metų pradžioje susidūrė su Covid-19.

Rugpjūčio mėnesį dainininko laukia tolesni teisiniai veiksmai, kai jis vėl stos prieš teismą, šį kartą Čikagoje dėl kaltinimų vaikų seksualiniu išnaudojimu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką