2023 01 11, 10:31

„Auksinių gaublių“ ceremonijoje – V.Zelenskio kalba: „Trečiojo pasaulinio karo nebus“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis per „Auksinių gaublių“ apdovanojimų transliaciją vaizdo pranešime padėkojo savo sąjungininkams „laisvajame pasaulyje“.
Volodymyras Zelenskis, „Auksiniai gaubliai“
Volodymyras Zelenskis, „Auksiniai gaubliai“ / „Scanpix“ nuotr. ir stopkadras

„Auksinių gaublių“ ceremonijoje Seanas Pennas pristatė ukrainiečių komiką, tapusį politiku, Volodymyrą Zelenskį, paminėdamas Irane vykstančius protestus, per kuriuos buvo įvykdyta mirties bausmė keliems piliečiams, ir moterų teisių judėjimą Afganistane.

Anksčiau „Oskarų“ laureatas susitiko su V.Zelenskiu Kyjive ir padovanojo jam vieną iš savo „Oskarų“ apdovanojimų, prašydamas prezidento grąžinti jį, kai baigsis karas.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Volodymyras Zelenskis
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Volodymyras Zelenskis

Zelenskis Holivude susirinkusiems žmonėms sakė, kad karas Ukrainoje dar nesibaigė, bet srovė jau keičiasi ir jau aišku, kas laimės. Po šių žodžių jis sulaukė plojimų.

„Dar laukia mūšiai ir ašaros, – sakė Zelenskis įrašytoje žinutėje. – Tačiau dabar galiu pasakyti, kas buvo geriausias praėjusiais metais – jūs, laisvasis pasaulis, susivienijęs palaikyti laisvą Ukrainos tautą.“

V.Zelenskis prisiminė 1940-ųjų pradžioje, dar nepasibaigus Antrajam pasauliniam karui, vykusius „Auksinių gaublių“ apdovanojimus.

„Trečiojo pasaulinio karo nebus, – sakė jis. – Tai – ne trilogija.“

VIDEO: ‘There will be no Third World War’ President Zelensky interrupts Golden Globes with powerful message

Zelenskis anksčiau virtualiai pasirodė Kanų kino festivalyje ir „Grammy“ apdovanojimuose, kad aptartų tebesitęsiantį konfliktą ir padėkojo tiems pramogų industrijos atstovams, kurie apie jį informavo. Kai kurie 2022m. Ekrano aktorių gildijos apdovanojimuose pagerbti asmenys taip pat įvardijo jį kaip drąsaus lyderio pavyzdį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką