Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 10, 19:04

Bakingamo rūmai pranešė, kada ir kaip vyks karalienės Elžbietos II laidotuvės

Ketvirtadienį mirusios Jungtinės Karalystės monarchės Elžbietos II laidotuvės turėtų sutraukti milžiniškas minias atsisveikinti panorusių žmonių. Jau paskelbta, kada ir kaip jos vyks.
Elizabeth II
Elžbieta II / „Scanpix“ nuotr.

Bakingamo rūmai pranešė, kad karalienės Elžbietos II laidotuvės vyks rugsėjo 19-ąją, pirmadienį. Taip pat buvo patvirtinta, jog ši diena bus skelbiama nedarbo diena visoje Jungtinėje Karalystėje.

Šiuo metu Elizabeth II ąžuolinis karstas, uždengtas karališkąja vėliava, guli Balmoralo pilyje šiaurės-rytų Škotijoje.

Sekmadienį karstas keliaus iš Balmoralo į Edinburgą, kur atguls į sosto kambarį Holirudhauzo rūmuose Škotijos sostinėje, o vėliau bus perkeltas į Šv. Egidijaus katedrą, kur stovės iki antradienio.

Karalienės karstas iš Edinburgo oro uosto Karališkųjų oro pajėgų lėktuvu į Londoną bus parskraidintas antradienį. Bakingamo rūmai patvirtino, jog su monarchės karstu lėktuve skris jos dukra princesė Anne.

Tikimasi, kad karstas antradienį 20 val. bus atgabentas į Bakingemo rūmus, kur karalius Karolis III ir karalienė konsortė Camilla taps jo atvykimo liudininkais.

Karstas su monarchės kūnu nuo trečiadienio, rugsėjo 14-osios 4 dienas gulės Vestminsterio menėje, taip suteikiant progą su Elžbieta II atsisveikinti visiems panorėjusiems. Mirus Elžbietos II motinai, per tris dienas pagarbą jai atidavė net 200 tūkst. žmonių, rašo Independent.co.uk. Manoma, kad užgesus karalienės Elžbietos II gyvybei, ją aplankiusių skaičius bus gerokai didesnis.

Vėliau amžino poilsio Anglijos karalienė atguls Šv.Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje, kur palaidoti Elžbietos II tėvai, sesuo princesė Margaret ir prieš metus miręs vyras princas Philipas.

Dauguma britų monarchų amžino poilsio atgulė Vestminsterio abatijoje arba St. George'o koplyčioje, išskyrus karalienę Victorią ir jos vyrą princą Albertą, palaidotus Frogmore soduose esančiame mauzoliejuje.

Primename, kad daugiau nei 70 metų soste buvusios karalienės Elžbietos II gyvybė užgeso rugsėjo 8-osios popietę Škotijoje. Šią liūdną žinią pranešė Bakingamo rūmai.

„Karalienė ramiai mirė Balmoralo pilyje šią popietę“, – teigta rūmų išleistame pranešime.

Iškart po monarchės mirties buvo paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o vyriausias El-bietos II sūnus, 73-ejų Velso princas Charlesas, perėmė sostą ir tapo karaliumi Karoliu III.

Anksčiau tą pačią dieną Bakingamo rūmai išplatino informaciją apie gydytojus sunerimti privertusią karalienės sveikatos būklę.

„Šį rytą dar kartą įvertinę karalienės sveikatos būklę jos gydytojai yra sunerimę dėl Jos Didenybės sveikatos ir rekomenduoja, kad ji būtų toliau prižiūrima medikų“, – teigta rugsėjo 8-ąją, dar prieš mirtį, paviešintame pareiškime.

Netrukus po šios žinios pas motiną į Škotiją skubiai susiruošė princas Charlesas su žmona Camilla, kiti sūnūs princai Edwardas ir Andrew, dukra princesė Anne, taip pat anūkai princai Williamas ir Harry.

Tuo metu prie Bakingemo rūmų ėmė rinktis žmonių minia.

Dar 2022-ųjų birželio pradžioje buvo švenčiamas platininis Elžbietos II valdymo jubiliejus – 70 metų, kai ji soste. Renginiai truko keturias dienas, tiesa, dalį jų karalienė praleido, tačiau vis tiek pasirodė minioms žmonių, atvykusių iš įvairių pasaulio kampelių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką