15min be reklamos
2022 11 30, 16:27

Bakingamo rūmų darbuotojas sukėlė rasizmo skandalą: įžeidė juodaodę viešnią

Bakingamo rūmuose karalienė konsortė Camilla surengė viešą priėmimą, kuriame dalyvavo ir juodaodė viešnia. Jai rūmų darbuotojas uždavė nekorektiškus klausimus, dėl kurių vėliau teko atsisakyti posto.
Ngozi Fulani
Ngozi Fulani / Vida Press nuotr.

Ngozi Fulani, labdaros organizacijos, remiančios smurto šeimoje aukas, įkūrėja, sako, kad karališkųjų rūmų darbuotojas ne kartą jos klausė, iš kur ji iš tikrųjų yra kilusi.

To buvo klausinėjama Bakingamo rūmuose vykusiame renginyje.

Rūmai pareiškė, kad į šį incidentą žiūri labai rimtai.

Pokalbio liudininkė Mandu Reid papasakojo šią situaciją BBC ir sakė, kad užduoti klausimai buvo „įžeidžiantys, rasistiniai ir nemalonūs“.

M.Reid sako, kad jai buvo keista dėl pokalbio su karališkųjų rūmų nariu, kurio metu buvo klausinėjama apie tai, iš kur Ngozi Fulani yra kilusi, nors ji paaiškino, kad yra gimusi ir gyvena Jungtinėje Karalystėje.

Vida Press nuotr./Mandu Reid
Vida Press nuotr./Mandu Reid

N.Fulani yra Londone įsikūrusios labdaros organizacijos „Sistah Space“, kuri padeda juodaodėms moterims, susidūrusioms su smurtu šeimoje ir seksualine prievarta, įkūrėja.

Antradienį ji kartu su 300 svečių buvo pakviesta į aukšto lygio priėmimą rūmuose, kur karalienė konsortė Camilla pasakojo apie pasaulinę smurto prieš moteris pandemiją.

Tačiau po renginio N.Fulani socialiniame tinkle „Twitter“ aprašė savo pokalbį, kurio metu karališkasis padėjėjas paragino ją paaiškinti, iš kur ji yra kilusi.

„Mes įsikūrę Haknyje“, – sakė ji padėjėjui.

„Ne, o iš kurios Afrikos dalies esate kilusi?“ – vis tiek klausė jis.

Ji atsakė: „Nežinau, jie nepaliko jokių įrašų“

Jis tęsė: „Aš praleidau nemažai laiko Prancūzijoje. Iš kur jūs esate?“

„Iš čia, Jungtinės Karalystės.“

„Ne, bet kokios jūs tautybės?“

„Esu čia gimusi ir esu britė.“

„Ne, bet iš kur iš tikrųjų esate kilusi, iš kur kilę šeimos nariai?“

Pokalbyje taip pat dalyvavo ponia Reid, Moterų lygybės partijos lyderė.

Ji teigė, kad karališkosios šeimos nariai vaikščiojo po priėmimą ir šnekėjosi, tačiau, pasak jos, tai tapo tikrai nemaloniu bendravimu, kai, nepaisant ponios Fulani atsakymų, buvo atkakliai klausinėjama apie jos kilmę.

Ponia Reid sakė, kad po to jie buvo apstulbinti tylos, ir teigia, kad ponios Fulani turėtų atsiprašyti, o rūmuose dirbantys asmenys turėtų būti apmokyti.

Tiek ponia Reid, tiek „Sistah Space“ nusprendė neįvardyti karališkojo padėjėjo tapatybės.

Atsakydami Bakingamo rūmai pareiškė: „Į šį incidentą žiūrime itin rimtai ir nedelsdami pradėjome tyrimą, kad nustatytume visas detales.

Šiuo atveju buvo išsakyti nepriimtini ir labai apgailėtini komentarai. Šiuo klausimu susisiekėme su Ngozi Fulani ir kviečiame ją asmeniškai aptarti visus jos patirties aspektus, jei ji to pageidauja.

Tuo tarpu minėtas asmuo norėtų labai atsiprašyti už padarytą skriaudą ir nedelsiant pasitraukė iš savo garbės pareigų. Visiems namų ūkio nariams primenama apie įvairovės ir įtraukties politiką, kurios jie privalo visada laikytis.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką