Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 16, 20:41

„Batgirl“ – ne pirmoji kino auka: dar 10 filmų, kurie taip ir neišvydo dienos šviesos

Neseniai Holivudą sukrėtė žinia – „Warner Bros. Discovery“ nutarė atšaukti jau baigto filmuoti, 90 mln. dolerių kainavusio filmo „Batgirl“ rodymą. Teigiama, kad sprendimą galėjo lemti nepalankūs žiūrovų atsiliepimai po bandomųjų seansų, suvokimas, kad filmas neatsipirks ir naujo studijos generalinio direktoriaus Davido Zaslavo noras koncentruotis į didelius, kino teatrams skirtus projektus. Tačiau tai tikrai ne pirmasis atvejis, kai baigti ar beveik baigti kurti filmai taip ir lieka kažkur dulkėti, toks likimas yra ištikęs filmus, kurių biudžetas buvo net didesnis už „Batgirl“!
Filmai, taip ir neišvydę dienos šviesos Tik prenumeratoriams
Filmai, taip ir neišvydę dienos šviesos / Scanpix, Vida Press nuotr., stopkadras

15min atrinko pavyzdžius filmų, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių taip ir nepasiekė nei kino teatrų, nei internetinių transliavimo platformų, nei namų kino laikmenų. Kodėl susiklostė tokia situacija? Priežasčių, pasirodo, gali būti įvairių – nuo netinkamo aktorių elgesio iki nuviliančio rezultato. O kartais priežastys taip ir lieka neįvardytos.

„Scanpix“ nuotr./Kadras iš filmo „Batgirl“
„Scanpix“ nuotr./Kadras iš filmo „Batgirl“

„The Fantastic Four“ (1994 m.)

Galbūt teko girdėti apie 2005-aisiais pasirodžiusį filmą „The Fantastic Four“, tačiau čia kalba eina ne apie jį, o apie 1994 m. juostą. Tuomet, siekdamas išlaikyti įsigytas teises į „Marvel“ superherojų komandą, bet negaudamas kino studijų palaiminimo kurti brangų projektą, Vokietijos prodiuseris Berndas Eichingeris pasamdė mažo biudžeto Holivudo filmų specialistą Rogerį Cormaną, kad šis sukurtų 1 mln. dolerių biudžeto juostą.

Jau buvo parodytas anonsas, filmas pristatytas „Comic-Con“ parodoje, tačiau jis taip ir neišvydo dienos šviesos, o čia suvaidinę aktoriai, palikti visiškoje nežinioje, gavo įsakymą tuoj pat nutraukti bet kokią juostos reklamą. Tada netgi pasirodė spekuliacijų, kad filmo kada nors išleisti ir nebuvo ketinama, o jis pradėtas kurti tik tam, kad B.Eichingeris išsaugotų teises į personažus. Pats Berndas tai pavadino netiesa, teigdamas, kad filmo premjera neįvyko, nes „Marvel Entertainment“ vadovas Avi Aradas bijojo, kad mažo biudžeto juosta sužlugdys franšizę, ir netgi sumokėjo jam porą milijonų dolerių, jog juosta nepasirodytų.

Stopkadras/Kadras iš filmo „The Fantastic Four“ (1994 m.)
Stopkadras/Kadras iš filmo „The Fantastic Four“ (1994 m.)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką