2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Blake Lively išvadinta rasiste, nes palygino savo užpakalį su juodaodžių moterų

Norėdama tiesiog papokštauti aktorė Blake Lively netikėtai papiktino kai kurias juodaodes moteris, kurioms jos komentaras prie „Instagram“ paskelbtos nuotraukos pasirodė įžeidžiantis ir rasistiškas.
Blake Lively
Blake Lively / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
Temos: 1 Blake Lively

Blake Lively savo „Instagram“ paskyroje publikavo savo pačios nuotraukų koliažą iš Kanų kino festivalio atidarymo ceremonijos, kuriose ji, vilkinti „Atelier Versace“ suknelę, nufotografuota iš priekio ir iš nugaros.

Šiuo metu aktorės, kuri laukiasi antro vaiko, kūno formos yra gerokai suapvalėjusios – nėštumas pakoregavo ne tik jos taliją, bet ir sėdmenis.

Ir prie nuotraukos ji parašė tokį prierašą: „Los Andželo veidelis su Ouklando (red. past. – tai miestas Kalifornijoje, kur nuo seno gyvena daugiausia juodaodžiai) užpakaliuku“.

Šią frazę sugalvojo ne ji pati – tai citata iš populiarios reperio Sir Mix-a-Lot dainos „Baby Got Back“.

L.A. face with an Oakland booty

A photo posted by Blake Lively (@blakelively) on

Kažin ar pati aktorė tikėjosi, kad šis jos palyginimas sulauks tiek daug dėmesio ir kritikos. Kai kurie net prisiminė jos vestuves su Ryanu Reynoldsu, kurios įvyko „Boone Hall“ plantacijoje Pietų Karolinoje, kur prieš pilietinį karą dirbo vergai.

Dar viena diena, dar viena turtinga baltaodė naudoja tamsiaodžių moterų kūnus kaip anekdotą.

„Tarsi vestuvių vergų plantacijoje būtų neužtekę, kad jos nekęstum...“ – nepatenkintas rašė vienas komentatorius. Kitas pridūrė: „Dar viena diena, dar viena turtinga baltaodė naudoja tamsiaodžių moterų kūnus kaip anekdotą. Lyg Blake Lively ir taip nebūtų pati blogiausia“.

„Beje, Los Andžele 47,5 proc. gyventojų yra lotynų amerikiečiai, tad „Los Andželo veidelis“ nereiškia to, ką Blake Lively mano, kad reiškia“, – rašė kitas komentatorius.

Tačiau netrūko ir Blake Lively gynėjų, o tarp jų – ir pats dainos autorius Sir Mix-a-Lot.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jesse'is Eisenbergas, Kristen Stewart, Woody Allenas, Blake Lively ir Corey Stollas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jesse'is Eisenbergas, Kristen Stewart, Woody Allenas, Blake Lively ir Corey Stollas

„Argi tai, kad ji pažiūrėjusi į savo užpakalį ir mažytį liemenį gali taip pasakyti, nereiškia, kad normos pasikeitė? Kad gražūs žmonės priėmė mūsų grožio suvokimą? Būtent man taip atrodo, – „Pret-a-Reporter“ sakė reperis. – Leiskite paaiškinti susirūpinusiems kritikams. Jeigu taip sakydama ji turėjo omenyje „o dieve, aš priaugau svorio, atrodau siaubingai“ – bet aš labai tuo abejoju – tada sutinku su kritikais. Tačiau niekas pasaulyje manęs neįtikins, kad moteris, vilkinti tokią suknelę, laiko save stora. Ne, atleiskite, bet taip nebūna. Manau, kad ji citatą panaudojo tinkamai.“

„Kaip afroamerikiečiai, mes turėtume būti atsargesni su savo norais, nes jeigu jūs sakote, kad ji neturi teisės taip kalbėti, tai kaip jūs tuo pačiu metu tikitės, kad ji priims jūsų grožio suvokimą? Aš to nesuprantu. Man jos poelgis yra tarsi pritarimas, ir būtent to aš norėjau (su savo daina). Norėjau, kad mūsų grožio suvokimas būtų priimtas ir kitų. Manau, kad dabar jis ne tik kad priimtinas, bet ir tokio siekiama“, – pridūrė reperis.​

VIDEO: Sir Mix A Lot - Baby Got Back (Official Video)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką