15min be reklamos
2022 09 12, 12:10

Britai turės pirmą galimybę atsisveikinti su karaliene Elžbieta II

Gedintys britai pirmadienį turės pirmąją galimybę atiduoti pagarbą velionei karalienei Elžbietai II priešais jos karstą Edinburgo katedroje, kur vyks pamaldos, dalyvaujant naujajam karaliui Karoliui III.
Atsisveikinimas su Elizabeth II
Atsisveikinimas su Elizabeth II / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Likus savaitei iki Elžbietos II laidotuvių Londone, spėjama, kad tūkstančiai žmonių išsirikiuos į eilę, kad galėtų pamatyti vėliava uždengtą karstą Šv. Egidijaus katedroje Škotijos sostinėje.

Naujasis monarchas žygiuos už savo motinos karsto per procesiją, vyksiančią nuo Holirudo rūmų, kur karstas sekmadienį buvo atgabentas po šešias valandas trukusios kelionės iš Balmoralo pilies, iki bažnyčios.

Karolis III taip pat pirmą kartą nuo įžengimo į sostą kreipsis į Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjus Londone, šalyje tęsiantis formaliems renginiams prieš karalienės valstybines laidotuves, vyksiančias rugsėjo 19 dieną.

Per ilgą gedulo laikotarpį JK bando susitaikyti su savo ilgiausiai tarnaujančios monarchės, buvusios nacionalinio gyvenimo fone beveik nuo Antrojo pasaulinio karo, mirtimi.

„Mano nuomone, tai, kad ji mus paliko mūsų akivaizdoje iš tikrųjų suteikė šiek tiek paguodos“, – sakė Lucy Hampshire atvykusi į Edinburgą su savo vaikinu iš Anglijos Jorko miesto pažiūrėti į karalienės karstą.

Išvakarėse katafalkui važiuojant Edinburgu, miestą užplūdo gausios minios žmonių. Norėdami atiduoti pagarbą monarchei, kurie iš susirinkusiųjų mėtė gėles, o kiti liejo ašaras.

Žmonės taip pat rikiavosi miestų ir kaimų gatvėse palei 290 km maršrutą nuo karalienės Balmoralo dvaro, kur ketvirtadienį mirė Elžbieta II. Septynis dešimtmečius soste išbuvusiai karalienei buvo 96 metai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką