15min be reklamos

Britų „sodo vakarėlyje“ – E.Bajarūno ir G.Žickytės susitikimas su Velso princu Williamu ir Catherine

Prieš karaliaus Charleso III karūnaciją, praėjusią savaitę įvyko tradicinis sodo vakarėlis (angl. „Traditional Garden Party“), kuriame karališkoji šeima pasikvietė svečius į Bakingamo rūmus. Tarp išsipusčiusių popietės dalyvių pasirodė ir Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Eitvydas Bajarūnas su žmona režisiere Giedre Žickyte.
Eitvydas Bajarūnas, Giedrė Žickytė, Velso princai
Eitvydas Bajarūnas, Giedrė Žickytė, Velso princai / Socialinių tinklų nuotr.

Praėjusį trečiadienį karališkoji pora atvėrė savo rezidencijos Londone duris tūkstančiams svečių į pirmąjį karaliaus Charleso III valdymo sodo vakarėlį. Sodo vakarėliai Bakingamo rūmuose rengiami nuo 1860-ųjų – tai būdas, kuriuo monarchas įvertina viešąją tarnybą.

Į vakarėlį atvyko ir Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Eitvydas Bajarūnas su žmona režisiere Giedre Žickyte.

„Tradicinis sodo vakarėlis Bakingamo rūmų karūnavimo proga. Malonu susitikti su karališkosios šeimos nariais. Galimybė pasikalbėti apie Lietuvą su Velso princu ir princese, Williamu ir Kate, o princas Edwardas su meile prisiminė savo vizitą mūsų šalyje 2018-aisiais“, – tviteryje rašė diplomatas ir pasidalijo nuotraukomis.

Kiekvieną vasarą monarchas tradiciškai rengia kelis sodo vakarėlius Bakingamo rūmuose ir vieną Holyroodhouse rūmuose Škotijoje. Princesė Anne taip pat tradiciškai kasmet rengia sodo vakarėlį karo veteranų labdaros organizacijai „Not Forgotten Association“, kadangi yra jos globėja.

Svečiai ne tik bendrauja su karališkosios šeimos nariais, bet ir vaišinasi arbata bei pyragais. Karališkosios šeimos interneto svetainės duomenimis, išgeriama apie 27 tūkst. puodelių arbatos ir suvalgoma 20 tūkst. gabalėlių pyrago.

Sodo vakarėlyje vyrai paprastai vilki kostiumus, o moterys – dienines sukneles, paprastai būna pasipuošusios skrybėlėmis, švarkais. Taip pat gali būti dėvimi nacionaliniai drabužiai ir uniformos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką