Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 10, 15:04

Britų žiniasklaida: atskleista, kodėl princas Harry pas karalienę išvyko be Meghan

Ketvirtadienį pranešus apie staiga pablogėjusią karalienės Elžbietos II sveikatos būklę, karališkoji šeima išskubėjo su ja atsisveikinti. Pas senelę į Škotijoje esančius Balmoralo rūmus išskubėjo ir Didžiojoje Britanijoje su žmona Meghan Markle viešėjęs princas Harry. Buvo spėliojama, kodėl Sasekso hercogai nevyko kartu, tačiau informatoriai teigia – tokia buvo karališkosios šeimos valia.
Karalienė Elizabeth II, princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Meghan Markle ir Elizabeth II

Ketvirtadienį po neįprasto Bakingamo rūmų pareiškimo apie karalienės Elžbietos II sveikatą pas motiną į Škotiją skubiai išvyko dabartinis Jungtinės Karalystės monarchas Karolis III su karaliene Camilla, taip pat anūkas princas Williamas, 72-ejų princesė Anne, 62-ejų princas Andrew, 58-erių princas Edwardas.

Atskirai pas karalienę išvyko ir princas Harry. Į Balmoralą jis keliavo vienas, be savo žmonos Meghan Markle. Iš pradžių socialiniuose tinkluose Sasekso hercogų atstovė pranešė, kad į Škotiją jie vyks kartu, tačiau vėliau M.Markle pakeitė savo planus.

BBC karališkasis korespondentas Nicholas Witchellis svarstė, kad Meghan galėjo vengti kelionės į Škotiją baimindamasi, kad kiti karališkosios šeimos nariai ją sutiks ne itin šiltai. Vis tik penktadienį „Daily Mail“ pranešė, kad Meghan Markle į Balmoralo rūmus kartu nevyko karaliui Karoliui III paliepus.

„Scanpix“ nuotr./Meghan Markle, princas Harry
„Scanpix“ nuotr./Meghan Markle, princas Harry

Anot leidinio, minėtasis pranešimas apie Sasekso hercogų kelionę į Škotiją rūmuose nebuvo gerai priimtas.

Kaip rašo „The Sun“, princas Harry buvo Frogmoro kotedže, kai jam paskambino tėvas ir paprašė į Škotiją nesivežti Meghan.

„Karolis III pasakė princui Harry, kad tokiu liūdnu metu Meghan būti Balmorale nėra teisinga ir tinkama, – laikraščiui sakė šaltinis. – Jam buvo pabrėžta, kad Kate nevažiuos ir kad iš tikrųjų turėtų būti tik patys artimiausi šeimos nariai.“

„Karolis III labai aiškiai pasakė, kad Meghan nebus laukiama“, – pridūrė šaltinis.

Tuo tarpu „The Telegraph“ rašė, kad Harry iš pradžių nebuvo pakviestas kartu su vyresniaisiais karališkosios šeimos nariais vykti į Balmoralą, priešingai nei jo brolis princas Williamas.

Karališkasis informatorius teigė, kad „gana sunku praleisti daug laiko su žmogumi, kuris netrukus išleis apie tave pasakojančią knygą“.

Kiti šaltiniai mano, kad Meghan buvo uždrausta vykti pasinaudojant argumentu, kad Velso princese tapusi Kate Middleton liko namuose.

Rūmų informatorių teigimu, atmetus pastarųjų kelerių metų kančias, pats pirminis sprendimas, kad keliaus abu Sasekso sutuoktiniai, buvo laikomas visiškai netinkamu dėl vienos labai paprastos priežasties: tai buvo privatus, šeimyninis momentas.

Vis tik paskutinį kartą pasimatyti su karaliene Elžbieta II princas Harry nebespėjo. Bakingamo rūmai 18.30 (20:30 Lietuvos laiku – red.past.) pranešė apie ilgiausiai valdžiusios Didžiosios Britanijos monarchės mirtį. Tuo tarpu skrydžio duomenys rodo, kad Sasekso hercogo lėktuvas tuo metu vis dar buvo ore ir nusileido tik praėjus apie 15 minučių.

Po to jis buvo pastebėtas automobilyje, išvykstantis iš vietos šiek tiek po 19 val. vakaro. Galiausiai 19.52 val. jis atvyko į Škotijos dvarą, kur kartu su kitais karališkosios šeimos nariais gedi dėl karalienės mirties, rašo dailymail.co.uk.

„Scanpix“/AP nuotr./Princas Harry
„Scanpix“/AP nuotr./Princas Harry

Sasekso hercogai į Didžiają Britaniją atvyko tikėdamiesi sudalyvauti ketvirtadienio vakarą Londone vykusiuose „WellChild“ apdovanojimuose. Buvo tikimasi, kad apdovanojimuose jis pasakys kalbą, pagerbiant drąsius sunkiai sergančių vaikų poelgius, tačiau jis atšaukė savo pasirodymą, kad aplankytų karalienę.

Penktadienį skynews.com pranešė, kad princą Harry ryte pro pagrindinius karališkosios rezidencijos Škotijos aukštikalnėse vartus išlydėjo jo apsaugos komanda.

Anot portalo šaltinių, su karaliene nespėjo pasimatyti ne tik princas Harry. Atsisveikinti prieš mirtį spėjo tik vyriausieji Elžbietos II vaikai – Velso princas Charlesas, dabar jau – karalius Karolis III ir princesė Anne, kurie, monarchės būklei staiga pablogėjus, jau buvo Škotijoje.

Princas Andrew, princas Edwardas, jo žmona Sophie ir princas Williamas privačiu lėktuvu išskrido iš Berkšyro į Aberdyną, tačiau Balmoralo rūmuose laiku nepasiekė. Kembridžo hercogas pas monarchę vyko vienas – hercogienė Catherine liko Londone su vaikais.

Žmonės.lt primena, kad apie karalienės Elžbietos II mirtį pranešta rugsėjo 8-osios vakarą. Žinią paskelbė Bakingamo rūmai.

Mirus karalienei Elžbietai II, jos sūnus princas Charlesas iškart tapo karaliumi Karoliu III. Didžiojoje Britanijoje įsigaliojo 10 dienų nacionalinis gedulas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką