15min be reklamos
2013 01 04, 12:53

Britų žiniasklaida prancūzų aktoriui Gerard'ui Depardieu sugalvojo naują pavardę – Depardjevskis

Rusijos pilietybę gavęs prancūzų aktorius Gerard'as Depardieu sulaukė Vakarų žiniasklaidos dėmesio. Britų spauda negaili jam kandžių pastabų ir jau net sugalvojo aktoriui naują pavardę – nuo šiol jis galėtų vadintis Depardjevskiu, rašo newsru.com.
Gerard Depardieu
Gerard'as Depardieu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rusijos žiniasklaida cituoja britų laikraštį „The Times“, kuris savo straipsnyje ir perdarė žinomo aktoriaus pavardę, kad ji panašėtų į tikrai rusišką. Taip leidinys ironizuoja, kad greitai žymiausias visų laikų Prancūzijos aktorius gali tapti didžiausia Rusijos kino žvaigžde.

Taip pat britų laikraštis spėja, kodėl Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, asmeniniu dekretu suteikęs G.Depardieu pilietybę, buvo toks geranoriškas. Esą Maskva tokiu būdu metė akmenį į Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o daržą. Be to, V.Putinas nepraleido progos atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį, kad kitaip nei Prancūzijoje, kuri nedraugiškai elgiasi su savo aktoriumi, Rusijoje pajamų mokestis siekia tik 13 proc.

Kitas britų laikraštis „The Guardian“ spėja, kad G.Depardieu taip noriai ir skubotai priėmė Rusijos pilietybę tik todėl, jog neturėdamas kitos šalies paso jis negalėjo atsisakyti Prancūzijos pilietybės.

Taip pat šaipomasi iš žymiojo prancūzo, kad jis galėjo tapti ne tik Rusijos, bet ir Uzbekijos piliečiu. Didžiosios Britanijos spauda primena, kad aktorius artimiausiu metu ketina filmuotis filme, kuriam scenarijų parašė šios šalies autoritarinio prezidento Islamo Karimovo vyriausioji duktė Gulnara Karimova.

Tai esą kelia įtarimų, kad V.Putinas yra ne vienintelis aukštas pareigas užimantis G.Depardieu draugas. Žurnalistai naujai iškeptam Rusijos piliečiui taip pat priminė jo šiltus santykius su Čečėnijos prezidentu Ramzanu Kadyrovu.

Pats G.Depardieu neslepia pasitenkinimo gavęs Rusijos pilietybę. Šios šalies žiniasklaidai išplatintame laiške jis dėkoja ir tvirtina „dievinantis Rusiją, jos rašytojus, kultūrą ir žmones“. „Mano tėvas savu laiku buvo komunistas ir klausydavosi Maskvos radijo. Todėl tai dalis mano kultūros“, – rašoma jo laiške.

Taip pat garsusis aktorius neslepia savo simpatijų prezidentui V.Putinui, esą apie tai jis yra kalbėjęs ir su Prancūzijos prezidentu F.Hollande'u. „Pasakiau jam, kad Rusija yra didi demokratija ir tai nėra šalis, kur premjeras pilietį galėtų pavadinti apgailėtinu“, – teigiama G.Depardieu kreipimesi.

Taip aktorių yra pavadinęs Prancūzijos premjeras Jeanas Marcas Ayrault, kai G.Depardieu persikraustė gyventi į Belgiją.

Savo laišką žymusis aktorius pabaigė rusiškais žodžiais „Šlovė Rusijai!“ ir „Ačiū“.

AFP/Scanpix nuotr./Gerard'as Depardieu ir Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Gerard'as Depardieu ir Vladimiras Putinas

Daugiau apie tai rusų kalba skaitykite ir televizijos reportažą žiūrėkite rusiškoje 15min.lt versijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką