Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Staiga mirė įtakingas animės „Drakonų kova“ kūrėjas Akira Toriyama

Itin populiarių ir didelę įtaką padariusių japonų komiksų bei animės „Drakonų kova“ kūrėjas Akira Toriyama būdamas 68-erių mirė, penktadienį pranešė jo komanda.
Akira Toriyama
Akira Toriyama / Vida Press nuotr.

1984-aisiais sukurta „Drakonų kova“ yra tarp geriausiai parduodamų mangos franšizių ir davė pradžią nesuskaičiuojamiems animės serialams, filmams bei kompiuteriniams žaidimams.

A.Toriyama mirė kovo 1 dieną dėl krešulio smegenyse, sakoma oficialioje „Drakonų kovos“ paskyroje socialiniame tinkle „X“ paskelbtame pranešime, priskiriamame velionio studijai „Bird Studio“.

Vida Press nuotr./Akira Toriyama 1982 metais
Vida Press nuotr./Akira Toriyama 1982 metais

Jame išreiškiamas apgailestavimas, kad A.Toriyama nebaigė kelių pradėtų darbų, ir giriamas menininko „didis entuziazmas“.

„Jis būtų turėjęs dar daug ką pasiekti. Tačiau jis paliko šiam pasauliui daug mangos pavadinimų ir meno kūrinių, – sakoma pareiškime. – Tikimės, kad unikalus Akiros Toriyamos kūrybos pasaulis dar ilgai bus visų mėgstamas.“

„Drakonų kovoje“ veikia berniukas Son Gokas, renkantis stebuklingus rutulius su drakonais, padedančius jam ir jo sąjungininkams apsaugoti Žemę nuo piktų priešų.

A.Toriyama XX amžiaus 9-ojo dešimtmečio pradžioje jau buvo išgarsėjęs savo komiška manga „Dr Slump“, o tada sukūrė „Drakonų kovą“, įkvėptą kinų stiliaus kung fu filmų.

RICHARD A. BROOKS / AFP
RICHARD A. BROOKS / AFP

10-ajame dešimtmetyje atsirado populiarus serialas „Drakonų kova Z“ (Dragon Ball Z), be to, A. Toriyama dalyvavo kuriant didžiulės sėkmės sulaukusius žaidimus „Dragon Quest“.

Tačiau ne visi šalutiniai produktai buvo sėkmingi, pavyzdžiui, 2009 metų filmas „Dragonball Evolution“ patyrė finansinę nesėkmę ir sulaukė kritiškų recenzijų.

Leidykla „Shueisha“, kurios savaitiniame žurnale „Shonen Jump“ buvo spausdinami „Drakonų kovos“ komiksai, išreiškė didelį liūdesį dėl netikėtų naujienų apie A.Toriyamos mirtį.

„Pernelyg didelė tuštuma“

Japonijos centriniame Aičio regione 1955 metais gimęs A. Toriyama studijavo dizainą, nurodo animės žurnalo „Animage“ priedas „Animage Plus“.

Trejus metus A. Toriyama dirbo vienoje reklamos agentūroje Nagojoje, o paskui debiutavo kaip profesionalus mangos menininkas.

2013-aisiais duodamas interviu japonų laikraščiui „Asahi“ A.Toriyama pavadino save sunkaus būdo žmogumi.

„Drakonų kova“ yra kaip stebuklas, turint galvoje tai, kad ji padėjo tokiam žmogui kaip aš, turinčiam iškreiptą, sunkų charakterį, dirbti padorų darbą ir būti priimtam visuomenės“, – sakė jis.

A.Toriyama laikraščiui taip pat sakė nė nenumanantis, kodėl „Drakonų kova“ taip išpopuliarėjo visame pasaulyje, ir pridūrė, kad jo komiksai yra skirti pramogai.

Vida Press nuotr./Akira Toriyama 1982 metais
Vida Press nuotr./Akira Toriyama 1982 metais

„Tiesiog tikiuosi, kad skaitytojai smagiai praleis laiką skaitydami mano darbus“, – kalbėjo jis.

Pasak jo, jam niekad nerūpėjo savo manga perteikti kokią nors žinią ir piešdamas serialą jis norėjęs tik suteikti džiaugsmo Japonijos berniukams.

Naujieną apie A.Toriyamos mirtį iškart pasigavo Japonijos žiniasklaida, savo gedulą reiškia daug gerbėjų.

Japonų mangos franšizės „One Piece“ kūrėjas Eiichiro Oda pareiškime sakė, kad A.Toriyama mirė pernelyg greitai ir paliko pernelyg didelę tuštumą.

Gerbėjai velionį kūrėją pagerbė skelbdami atvaizdus po pareiškimu tinkle „X“, įskaitant į dangų kylančio Son Goko su angelo sparnais ir aureole piešinį.

„Jūs paveikėte labai daug gyvenimų ir įkvėpėte milijonus žmonių visame pasaulyje“, – rašė vienas gerbėjas.

„Ačiū, kad dėl jūsų mano vaikystė buvo nuostabi“, – pridūrė kitas.

Vida Press nuotr./Akira Toriyama 1982 metais
Vida Press nuotr./Akira Toriyama 1982 metais

Animės žurnalistas Tadashi Sudo naujienų agentūrai AFP sakė, kad A.Toriyama buvo pavyzdys daugeliui mangos menininkų.

„Toriyama tiksliai žinojo, ką kiekvienas nori skaityti: apie nuotykius ir veikėjų augimą, – sakė jis. – Daug žmonių – kūrėjai ne tik Japonijoje, bet ir užsienyje – jo darbuose matė to, kokia turėtų būti pramoga, kulminaciją.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius