Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 08, 21:26

Charlesas – naujasis karalius: paskelbė pirmąją žinutę, atskleistas pasirinktas vardas

Ketvirtadienio vakarą pasaulį apskriejo skaudi žinia – mirė karalienė Elžbieta II. Iš karto po jos mirties karaliumi tapęs sūnus Charlesas išleido oficialų pranešimą. Paaiškėjo ir tai, kokį vardą jis nutarė pasirinkti.
Karalienė konsortė Camilla, karalius Charlesas III, karalienė Elizabeth II
Karalienė konsortė Camilla, karalius Charlesas III, karalienė Elžbieta II / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Karaliumi tapusio vyriausiojo Elžbietos II sūnaus pareiškimas išplatintas ketvirtadienio vakarą, netrukus po to, kai buvo paviešinta žinia apie monarchės mirtį.

„Mano mylimos Motinos, Jos Didenybės Karalienės mirtis yra didžiausio skausmo akimirka man ir mano šeimai.

Mes gedime brangintos Valdovės ir labai mylėtos Motinos. Žinau, jog jos netektį pajus visa šalis, Tautų sandraugos šalys ir viso pasaulio žmonės.

Šiuo gedulo ir pokyčio periodu aš ir mano šeima būsime raminami minties apie tai, kokią didžiulę pagarbą ir meilę jai jautė ši šalis“, – rašoma pranešime.

Mirus karalienei jos sūnus princas Charlesas iškart tapo karaliumi. Prieš užimdamas sostą Charlesas galėjo pasikeisti vardą į vieną iš jam jau duotų. Tai reiškia, kad princas Charlesas galėjo tapti karaliumi Arthuru, Philipu arba George’u.

Galiausiai pranešta, kad jis vis dėlto nusprendė pasilikti savo vardą ir nuo šiol jis bus žinomas kaip Karolis III (Charlesas III).

Oficiali jo karūnacija turėtų įvykti praėjus keliems mėnesiams po Elžbietos II mirties. Tuo metu jo žmona Kornvalio hercogienė Camilla taps karaliene konsorte.

„Karūnavimo ceremoniją suorganizuoti gali užtrukti iki metų. Atrodytų labai prastai, jei ji įvyktų iškart po mirties. Tai labai ilgas gedulas“, – Anglijos Reading'o universiteto profesorė Kate Williams sakė portalui „People“.

Primename, kad 97-uosius metus ėjusi Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, ilgiausiai kada nors valdžiusi Britanijos monarchė, mirė ketvirtadienio popietę Škotijoje. Liūdną žinią pranešė Bakingamo rūmai.

„Šią popietę Balmorale ramiai mirė karalienė“, – rašoma pranešime, paskelbtame 18 val. 30 min. vietos (20 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką