Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 09 29, 10:20

Danijos karalienė Margarita II panaikino 4 savo anūkų karališkuosius titulus

Danijos dirbančių karališkosios šeimos narių ratas sumažėjo. Šalies karalienė Margarita II priėmė sprendimą atimti princų ir princesių titulus iš keturių savo anūkų.
Karalienė Margarita II, Danijos karališkoji šeima
Karalienė Margarita II, Danijos karališkoji šeima / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Danija Margrethe II

Karališkieji Danijos rūmai trečiadienį pranešė, jog karalienė Margarita II nusprendė panaikinti savo jaunėlio sūnaus princo Joachimo vaikų princų ir princesių titulus, taip pat jie nebebus vadinami „Jo/Jos Karališkosiomis Aukštybėmis“.

Princo vaikai nuo 2023-ųjų sausio 1-osios bus žinomi kaip Jo Ekscelencija Monpezato grafas ir Jos Ekscelencija Monpezato grafienė.

Visi keturi karalienės anūkai – Nikolai (23), Felixas (20), Henrikas (13) ir Athena (10) išlaikys savo vietą sosto paveldėjimo eilėje. Šiuo metu jie užima 7–10 vietas eilėje į sostą.

„Šiuo sprendimu Jos Didenybė Karalienė nori sukurti galimybę savo keturiems anūkams patiems formuoti savo gyvenimus, išvengiant Danijos karališkosios šeimos nariams taikomų pareigų ir apribojimų“, – rašoma Danijos karališkųjų rūmų pareiškime.

Nikolai ir Felixas yra princo Joachimo sūnūs, kurių jis susilaukė su pirmąja žmona, Frederiksborgo grafiene Alexandra. Princas 2008-aisiais antrą kartą vedė princesę Marie, su kuria susilaukė Henriko ir Athenos.

Šis karalienės Margaritos II sprendimas nepalies keturių kronprinco Frederiko, kuris yra Danijos sosto paveldėtojas, ir jo žmonos kronprincesės Mary vaikų. Princas Christianas (16) ir princesė Isabella (15) bei dvyniai princai Vincentas ir Josephine (11) ir toliau laikomi vyresniaisiais karališkosios šeimos nariais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką