Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 13, 11:19

Dvigubi standartai? Princui Harry per karalienės laidotuves – draudimas, Andrew – išimtis

Princui Harry per atsisveikinimo su močiute Elžbieta II ceremoniją teks susitaikyti su galiojančiu draudimu dėl aprangos. Visgi velionės karalienės sūnui princui Andrew čia suteikta išimtis, nepaisant to, kad iš jo atimti titulai. Tokį akibrokštą kai kurie ekspertai pavadino dvigubais standartais.
Princas Harry, Meghan Markle, princas Andrew
Princas Harry, Meghan Markle, princas Andrew / „Scanpix“ nuotr.

Princas Harry tarnavo karo Afganistane metu, tačiau oficialiuose Elžbietos II gedulo renginiuose, įskaitant ir karalienės laidotuves, turės vilkėti kostiumą. Karinę uniformą tokiomis progomis dėvėti leidžiama tik dirbantiems karališkosios šeimos nariams, o Harry ir Andrew tokie nėra.

Vis dėlto pastarajam buvo padaryta išimtis. Princas Andrew karinę uniformą galės dėvėti kaip „specialų pagarbos karalienei ženklą“, stovėdamas sargyboje prie Elžbietos II karsto „Princų budėjimo“ ceremonijos metu.

Pasak „The Independent“, buvusiam karininkui princui Harry tokia Andrew suteikta išimtis greičiausiai bus labai skaudi, mat princas labai didžiuojasi dešimtmečiu, praleistu karinėse pajėgose. Kariniai titulai iš Harry buvo atimti po to, kai jis su Meghan Markle pasitraukė iš dirbančių karališkosios šeimos narių pareigų.

Tačiau karališkosios šeimos ekspertas Christopheris Andersenas leidiniui „Us Weekly“ teigė, kad tokio sprendimo „buvo galima tikėtis“.

„Tai yra tai, ko norėjo karalienė. Ir manau, kad Charlesas siekė užtikrinti, jog šis noras būtų išpildytas“, – sakė Ch.Andersenas.

Tuo metu kita ekspertė Shola Mos-Shogbamimu „Newsweek“ teigė, kad šis sprendimas yra smerktinas, ir pavadino jį dvigubais standartais.

„Princas Harry pasižymėjo išskirtiniais pasiekimais tarnybos metu. Jis sėkmingai kilo rangų lentelėje. Jis dukart tarnavo Afganistane, be to, vis dar dirba su veteranais ir remia sužeistus karius. Maža to, jis pradėjo „Invictus Games“ žaidynes (skirtas sužalotiems karo veteranams – red. past.). Jei tarp jų ir buvo žmogus, kuris nusipelnė dėvėti uniformą, tai yra tik princas Harry“, – aiškino Sh.Mos-Shogbaminu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sasekso hercogai princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sasekso hercogai princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore

Primename, kad Elžbietos II sūnus princas Andrew, kuriam JAV iškelta civilinė byla dėl lytinės prievartos, šių metų sausį atsisakė garbingų karinių ir labdaros pareigų, o karalienė iš jo atėmė titulus. Nuo tada Andrew nebelaikomas dirbančiu karališkosios šeimos nariu.

„Scanpix“ nuotr./Karalius Karolis III, princesė Anne, princas Andrew
„Scanpix“ nuotr./Karalius Karolis III, princesė Anne, princas Andrew

O štai princas Harry ir Meghan Markle 2020-aisiais paskelbė apie savo sprendimą atsisakyti karališkosios šeimos narių pareigų ir „dirbti, kad taptų finansiškai nepriklausomi“. Šis sprendimas reiškia, kad jie nebeatstovauja monarchei Elžbietai II ir nebevykdo karališkųjų pareigų. Oficialiai pareigas pora nustojo eiti tų pačių metų kovo pabaigoje.

Pirmadienį išplatintos Sasekso hercogo mintys, kuriomis princas Harry emocingai pagerbė savo mirusią močiutę karalienę Elžbietą II. Anūkas gyrė jos „protingus patarimus“ ir „užkrečiamą šypseną“ bei pavadino ją atsidavusios tarnystės ir pareigų „kompasu“.

„Švęsdami mano močiutės, Jos Didenybės gyvenimą ir gedėdami dėl jos netekties, mes visi prisimename, kad ji daugeliui žmonių buvo tarnavimo ir pareigos kompasas. Ja žavėjosi ir gerbė visas pasaulis. Jos nepalaužiamas grakštumas ir orumas išliko per visą jos gyvenimą, o dabar tai tapo jos amžinu palikimu.

Pakartokime jos žodžius, kuriuos ji ištarė mirus jos vyrui princui Philipui – žodžius, kurie dabar gali mus visus paguosti: gyvenimas susideda iš pirmųjų susitikimų ir galutinių išsiskyrimų “, – viešame pareiškime rašė princas Harry.

„Scanpix“ nuotr./Princas Harry, karalienė Elžbieta II
„Scanpix“ nuotr./Princas Harry, karalienė Elžbieta II

Jis tęsė: „Močiute, nors šis galutinis išsiskyrimas mums kelia didelį liūdesį, esu amžinai dėkingas už visus mūsų pirmuosius susitikimus – nuo pirmųjų vaikystės prisiminimų iki tos akimirkos, kai pirmą kartą sutikote mano mylimą žmoną ir apkabinote savo mylimus anūkus.

Branginu akimirkas, praleistas kartu su tavimi, ir daugybę kitų ypatingų akimirkų. Jau dabar tavęs labai trūksta ne tik mums, bet ir visam pasauliui. O prisimindami pirmuosius susitikimus, dabar pagerbiame mano tėvą, tapusį karaliumi Karoliu III.

Ačiū už jūsų atsidavimą tarnystei. Ačiū už jūsų protingus patarimus. Ačiū už užkrečiančią šypseną. Mes taip pat šypsomės žinodami, kad jūs ir senelis dabar vėl susitikote ir abu kartu gyvenate taikoje.“

„Scanpix“ nuotr./Princas Harry, karalienė Elžbieta II
„Scanpix“ nuotr./Princas Harry, karalienė Elžbieta II

Pirmadienį paskelbtame pareiškime, kuris, kaip žinoma, buvo atidėtas vienai dienai dėl pagarbos Rugsėjo 11-osios išpuolių metinėms, hercogas taip pat sakė, kad norėjo pagerbti savo tėvą jo karaliavimo pradžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką