Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 09 19, 14:11

Elžbietos II laidotuvėse – princas George'as ir princesė Charlotte: mažylis Louisas nepasirodė

Pirmadienį iškilmingoje laidotuvių ceremonijoje pasirodė karalienės Elžbietos II anūkai princas Harry su žmona Meghan Markle ir sosto įpėdinis Velso princas Williamas su Velso princese Catherine. Kartu su mama į Vestminsterio abatiją atvyko ir gedintys karalienės proanūkiai princas George'as ir princesė Charlotte.
Velso princas Williamas ir Velso princesė Catherine su vaikais
Velso princas Williamas ir Velso princesė Catherine su vaikais / „Scanpix“ nuotr.

Princas George'as ir princesė Charlotte prisijungė prie daugiau nei dviejų tūkstančių žmonių, dalyvavusių karalienės laidotuvėse Vestminsterio abatijoje.

Tiesa, mažylis Louisas kartu nevyko. Dar iki laidotuvių pranešta, kad 4-erių princas ceremonijoje nedalyvaus dėl savo dar itin jauno amžiaus.

Devynmetis George'as ir septynmetė Charlotte į pamaldas vyko viename automobilyje su mama Kate Middleton ir karaliene konsorte Camilla.

Jų tėtis princas Williamas, kaip sosto įpėdinis, vyko atskirtu automobiliu su karaliumi Karoliu III.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Velso princesė Catherine Middleton su vaikais George'u ir Charlotte bei karaliene konsorte Camilla
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Velso princesė Catherine Middleton su vaikais George'u ir Charlotte bei karaliene konsorte Camilla

Tiesa, princas Harry ir Meghan Markle į Vestminsterio abatiją vyko atskirai. M.Markle, kaip pranešama, į laidotuves važiavo kartu su Vesekso grafiene Sophie, princo Edwardo žmona.

„Scanpix“ nuotr./Velso princesė Catherine su vaikais – princu George'u ir princese Charlotte
„Scanpix“ nuotr./Velso princesė Catherine su vaikais – princu George'u ir princese Charlotte

Karalienės proanūkiai kartu su visa karališkąja šeima gedi anapilin iškeliavusios karalienės, kurią, tiesa, princesė Charlotte vadindavo „Gan Gan“, rašo BBC.

Nors karalienės proanūkiai su mama Velso princese Catherine Middleton nuo tėčio princo Williamo vyko atskirais automobiliais, galiausiai į Vestminsterio abatiją šeima žengė visi kartu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Princas Williamas ir Velso princesė Catherine Middleton su vaikais
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Princas Williamas ir Velso princesė Catherine Middleton su vaikais

Prieš pamaldas kas minutę 96 minutes skambėjo varpas, žymintis karalienės gyvenimo trukmę.

Abatija, kurioje vyksta laidotuvių apeigos, yra istorinė bažnyčia, kurioje karūnuojami Jungtinės Karalystės karaliai ir karalienės. Čia 1953 m. buvo karūnuota ir pati Elžbieta II.

Tai – pirmosios valstybinės laidotuvės Jungtinėje Karalystėje po ministro pirmininko Winstono Churchillo laidotuvių 1965 m. Paprastai tokio masto ceremonijos rengiamos tik monarchams arba ypatingoms asmenybėms.

Nusimato emocijų, pompastikos ir ceremonijų kupina diena: pamaldos Vestminsterio abatijoje, eisena, privati šeimos ceremonija Vindzoro pilies koplyčioje. Bakingamo rūmai pranešė, kad kai kuriais savo laidotuvių planais pasirūpino netgi pati karalienė asmeniškai.

Vakare amžinojo poilsio Elžbieta II atguls Šv.Jurgio koplyčioje, šalia pernai mirusio vyro princo Philipo. Čia taip pat palaidoti karalienės tėvai ir sesuo Margaret.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką